באר שבע הופכת להיות עיר הקניונים

באר שבע הופכת להיות עיר הקניונים

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי בבאר שבע, אימון עסקי בבאר שבע.

לבי, לבי אם הסוחרים בבאר שבע.

חמישה קניונים יש בבאר שבע המונה 208  אלף תושבים. ועוד 400 אלף תושבים בערי הלוויין.

עכשיו נולד הקניון ה-שישי- והוא הקניון הכי גדול מבין חמשת הקניונים.

49 אלף מטר מרובע של שטחי מסחר, מותגים, בידור, ומה לא. אפילו "אפל" פתחה שם חנות דגל, ובעצם מי לא?

והשאלה הנשאלת. למה צריך כול כך הרבה קניונים, ודווקא בבאר שבע? (לא חס וחלילה שלא תחשבו כי אני מזלזל בבאר שבע, ההיפך, לדעתי ההתפתחות של העיר הדרומית שלנו התפתחה והתקדמה בצורה מפליאה) רק שאני לא מבין למי ימכרו 6 קניונים רק בבאר שבע ועוד כאלה גדולים.

כ-יועץ עסקי אני שואל? הרי בקניונים הגדולים או אותו קניון שיפתח, המסחר העיקרי יהיה ע"י הרשתות הגדולות, שכבר כך נמצאים בשאר חמשת הקניונים האחרים, שהרי אם לקוח ירכוש ברשת הנמצאת בקניון אחד מה יעשה הקניון השני? ובכלל, היום, במצב הכלכלי שאנו נמצאים, תחת יוקר המחייה הבלתי סביר כאשר יותר ויותר משפחות הופכות להיות יותר נזקקות, זה הזמן להקים עוד קניון ענק. למה? בכדי להראות למי יש יותר……?, היכן ההיגיון העסקי בבניה של כול כך הרבה שטחי מסחר עד כדי כך שהעיר באר שבע הולכת להשיג שיא גיניס בזה שעל כול תושב יש מטר מרובע שטח מסחר. ועוד לא דיברתי על המסחר ברחוב!

עד כאן הקניונים, אבל מה אם שאר הסוחרים, מה יהיה עליהם האם הם עכשיו צריכים לסגור את עסקיהם ברחובות או מרכזי העיר, מי יבוא לקנות אצלם? כמה עסקים יפשטו את הרגל, כמה עסקים יסגרו, האמת, אינני מבין את פרנסי העיר באר שבע, האם הם דואגים לשוויון מינימלי, או שמבחינתם זה לא משנה כי אם העסק ברחוב יקרוס (אם נשארו בכלל עסקים ברחובות באר שבע) העיריה תהנה מתשלום ארנונה מהקניון החדש.

לא יודע למה יש לי תחושה, שמלחמה לא קלה הולכת להיות בבאר שבע, ואני שואל? האם זה לא מיותר? האם בונים עסקים על גופות של עסקים אחרים, האם הרשתות הגדולות הצועקות חדשות לבקרים על שכר הדירה הגבוהה בקניונים באמת הולכים להרוויח. אולי בעל הקניון בונה על הנוסעים לאילת והחוזרים ממנה. לא, לא נראה לי, שהרי יש כבר כביש עוקף באר שבע.

ושוב, ליבי ליבי אם הסוחרים ובעלי הרשתות בבאר שבע.

קראו עוד על רפורמות במשק

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן