באר שבע הופכת להיות עיר הקניונים

באר שבע הופכת להיות עיר הקניונים

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי בבאר שבע, אימון עסקי בבאר שבע.

לבי, לבי אם הסוחרים בבאר שבע.

חמישה קניונים יש בבאר שבע המונה 208  אלף תושבים. ועוד 400 אלף תושבים בערי הלוויין.

עכשיו נולד הקניון ה-שישי- והוא הקניון הכי גדול מבין חמשת הקניונים.

49 אלף מטר מרובע של שטחי מסחר, מותגים, בידור, ומה לא. אפילו "אפל" פתחה שם חנות דגל, ובעצם מי לא?

והשאלה הנשאלת. למה צריך כול כך הרבה קניונים, ודווקא בבאר שבע? (לא חס וחלילה שלא תחשבו כי אני מזלזל בבאר שבע, ההיפך, לדעתי ההתפתחות של העיר הדרומית שלנו התפתחה והתקדמה בצורה מפליאה) רק שאני לא מבין למי ימכרו 6 קניונים רק בבאר שבע ועוד כאלה גדולים.

כ-יועץ עסקי אני שואל? הרי בקניונים הגדולים או אותו קניון שיפתח, המסחר העיקרי יהיה ע"י הרשתות הגדולות, שכבר כך נמצאים בשאר חמשת הקניונים האחרים, שהרי אם לקוח ירכוש ברשת הנמצאת בקניון אחד מה יעשה הקניון השני? ובכלל, היום, במצב הכלכלי שאנו נמצאים, תחת יוקר המחייה הבלתי סביר כאשר יותר ויותר משפחות הופכות להיות יותר נזקקות, זה הזמן להקים עוד קניון ענק. למה? בכדי להראות למי יש יותר……?, היכן ההיגיון העסקי בבניה של כול כך הרבה שטחי מסחר עד כדי כך שהעיר באר שבע הולכת להשיג שיא גיניס בזה שעל כול תושב יש מטר מרובע שטח מסחר. ועוד לא דיברתי על המסחר ברחוב!

עד כאן הקניונים, אבל מה אם שאר הסוחרים, מה יהיה עליהם האם הם עכשיו צריכים לסגור את עסקיהם ברחובות או מרכזי העיר, מי יבוא לקנות אצלם? כמה עסקים יפשטו את הרגל, כמה עסקים יסגרו, האמת, אינני מבין את פרנסי העיר באר שבע, האם הם דואגים לשוויון מינימלי, או שמבחינתם זה לא משנה כי אם העסק ברחוב יקרוס (אם נשארו בכלל עסקים ברחובות באר שבע) העיריה תהנה מתשלום ארנונה מהקניון החדש.

לא יודע למה יש לי תחושה, שמלחמה לא קלה הולכת להיות בבאר שבע, ואני שואל? האם זה לא מיותר? האם בונים עסקים על גופות של עסקים אחרים, האם הרשתות הגדולות הצועקות חדשות לבקרים על שכר הדירה הגבוהה בקניונים באמת הולכים להרוויח. אולי בעל הקניון בונה על הנוסעים לאילת והחוזרים ממנה. לא, לא נראה לי, שהרי יש כבר כביש עוקף באר שבע.

ושוב, ליבי ליבי אם הסוחרים ובעלי הרשתות בבאר שבע.

קראו עוד על רפורמות במשק

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן