אתה לא צריך אתה חייב ייעוץ עסקי

למה עסקים חייבים ייעוץ עסקי חיצוני?

מה קורה לנו שיש שינוי לרעה בעסק שלנו?

כאשר העסק מדשדש אנחנו כבעליו מתחילים לעשות שטויות! וזאת עובדה

כאשר העסק מדשדש (והיום רוב העסקים מדשדשים לא רק בגלל אשמתם של בעליו אלא מכיוון שהעולם העסקי ומגוון הקטגוריות בעולם זה נמצא בטלטלה ענקית ובשינוי כוונים דרמטיים) אנחנו כבעלי העסקים מתחילים לעשות שטויות ולהתחפר עוד יותר בתוך עצמנו ובמרקם העסק שלנו.

במקום להחליט "רגע" "עושים פסק זמן" "חושבים" "מתייעצים" "בודקים עם אנשי מקצוע כמו יועצים עסקיים" אנחנו מתחילים לעשות שינויים שהתוצאה שלהם היא איבוד מוחלט של שליטה על העסק והפיכת העסק לסוס מוביל ואת בעליו לעגלה מובלת.

אנחנו לוקחים הלוואות, אנחנו מחליטים על החלפת עובדים, אנו חושבים על הקטנה אבל לא לוקחים בחשבון את תזרים המזומנים של העסק, אנו חושבים להגדיל אבל גם כאן לא לוקחים בחשבון שאת פירות ההגדלה אם בכלל נראה רק בתקופה הרבה יותר רחוקה, האגו שלנו לא מאפשר לנו להיות ישרים ואמתיים עם עצמנו ואם הסובבים אותנו, ולמעשה מעסיקים את עצמנו בסתימת חורים ובכיבוי שריפות.

קראו: העסק עובד אבל אין לי כסף 

בעלי עסקים או מנהלים בחירים עושים טעויות (בדיוק כמו שאר בני האדם בעולם "אנשים עושים טעויות) אף בעל עסקים לא חף מטעויות עסקיות ואנושיות, אך מאחר ואנו מנהלים עסקים וחיינו וחיי בני משפחתנו ועובדינו תלויים בהחלטות ובטעויות שלנו אנו חייבים לעשות הכל על מנת שלא לעשות טעויות ואת זה ניתן לעשות עם ייעוץ עסקי חיצוני.

ולמה אני מזכיר זאת

קחו לדוגמה את אי די בי נוחי דנקנר, הבנאדם הגיע לקטסטרופה בקונצרן שלו כתוצאה מפעילות עסקיות לא נכונות או בגלל רגולציה אבל חי בסביבה של מנכ"לים שהוא דישן אותם במשכורות ענק בחברות הבת שלו ואשר היו לו כ-YES-MEN על כל החלטותיו (שהרי אלה לא רצו להיפרד משכר מדושן כפי שזכו לו) אומנם תמוע בעיני איך לא ידע להחזיק יועצים במיקור חוץ אשר לא היו מחויבים לשכר גבוהה ולשמוע בעצתם אבל אולי בגלל אופי הבנאדם אשר מגיע לגדולה הוא נהפך ל"אני ואפסי" וכל קול שישמע או יזהיר לא יהווה בעבורו התראה או ידליק מנורה אדומה.

בעלי עסקים חייבים לראות את המנורה הכתומה לפני שהם רואים את המנורה האדומה, ועל מנת לא להגיע להדלקה של המנורה האדומה הם חייבים אבל חייבים ב ייעוץ עסקי אשר יכנס לעסק ויחד יחזירו את המנורה הירוקה לצבע השולט בעסק.

חשוב שנזכור, דווקא הצורך בייעוץ מתקיים שבעל העסק מרגיש בשינוי, עוצר ולא עושה דבר עד שהוא מתייעץ אם יועץ חיצוני, לא עובד, לא מנהל, לא סמנכ"ל  לא חבר לא עו"ד או רואה חשבון שזה לא תפקידם כי בכדי לאתר פתרון בעיות בעסק ו הוא לא באמצעות הצד החשבונאי או החוקתי. הוא התחום העסקי גרידא של העסק.

אנשי עסקים או בעלי המקצועות החופשיים בצר להם שמים את יהבם אצל רואה החשבון וזה לא נכון כי ראיית החשבון או הצד של הנהלת החשבונות הוא צד פנימי של העסק המטפל בתוצאות העסק כפי שמובא בפני הרואה חשבון חודש בחודשו, רואה חשבון הוא לא זה שמייצר את ההכנסה של העסק או יודע לייצר הכנסה או שינוי בעסק.

אנא היו קשובים לכל שינוי לרעה בעסק שלכם.

המשכיותו של העסק הוא מקור החיים שלכם ובני ביתכם

אתה לא צריך אתה חייב ייעוץ עסקי

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

רובוטיקה ותעסוקה
ייעוץ אסטרטגי

האם הרובוטיקה תחסל את שוק העבודה

זה שנים שאנשים בתעשייה דיברו על עידן המכונות וכיצד הוא ישפיע על שוק העבודה. הדבר עמד בפני דיון עוד בתקופה שרק המציאו את הפס הנע

ייעוץ ארגוני

מצאתם כבר עובדים

מציאת עובדים האם מצאתם כבר עובדים?! איש העסקים מיקי קופל, המנהל את "קופל גרופ" מספר שהוא מציע שכר התחלתי על סך 33-55 שקלים חדשים לשעה,

מרכזיה
ייעוץ ארגוני

האם יש לכם מרכזיה בעסק?

הידעת כמה לקוחות פוטנציאלים עוזבים אותך מרכזיות טלפוניות, זה שנים מאפשרות לבעלי עסק לנתב שיחות למחלקת המכירות, מחלקת הנהלת החשבונות, שירות לקוחות ושלל סקטורים אחרים בעסק

ייעוץ עיסקי

אנו מציעים לכם ליווי מלא ובנוסף ייעוץ עיסקי המוביל ל-100% הצלחה מוכחת בהגדלת המכירות והרווחים שלכם. מטרתנו שתבואו להרוויח יותר מהכסף ומהעסק שלך ותעבדו פחות

ליווי עסקים

אם אתם בעלים של עסק או חברה ואתם רוצים להצליח, להיות הטובים ביותר, לתת שירות טוב יותר ללקוחות שלכם ולהנות מרווחים ואיכות חיים גבוהה אבל

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן