אתה יכול להגשים חלום לפתיחת עסק

אתה יכול להגשים חלום לפתיחת עסק

 מדוע אנשים מאמינים לכול פותרי החלומות העסקיים שלהם!

איך עדיין אנשים רצים ומתפתים לפותרי החלומות שלהם.

יש שרלטנים, שמשקיעים כסף רב (ממון יקר) בפרסום, בתדמית, במשרדים יוקרתיים, על מנת להרשים את ה"פתי" הישראלי שבסך הכול רוצה להגשים את החלום העסקי שלו! והם מצליחים אותם שרלטנים עם פרסומים גדולים, ומשרדים מצוחצחים, הם מצליחים בגדול, כי המודל העסקי שלהם בנוי על אותם פתיים שייתפסו ברשת וישלמו עבור הפרסומים והמשרדים המפוארים, ויקבלו כלום, או שיקבלו דבר מה שיספק אותם מחוסר ידיעה אך לעשות אם זה משהו, או להגשים את החלום העסקי, הינו רחוק מהמציאות.

נתקלתי באחד מהפורומים היותר מכובדים של עולם האינטרנט באדם, שהיה לו חלום, להקים עסק משלו, אך כאדם שכיר, לא היה לו מספיק בטחון לפרוץ את החלום. מה עשה? חיפש באינטרנט ומצא פרסום של חברה אשר מבקשת כי תביא את החלום אליה והיא תתרגם עבורו את החלום למציאות, התרצה האדם ואמר, נפלא כך לא אוציא כסף על מיזם (חלום) עסקי שהוא רק שלי, והחברה האלה יגידו לי אם כדאי לי או לא. נפגש האדם במשרדים המפוארים, הציג את החלום, הסביר את המהות, התהליך, התוכנית והלך לביתו שמח וטוב לב שהנה עוד מספר שבועות יידע עם חלומו יצלח או יכשל. עברו הימים חלפו הלילות והאיש קיבל לידו סוף סוף דו"ח מודפס על נייר פירמה מכובדת של פותר החלומות ובו מצוינים מספרים, ותוכניות, ודרכי פעולה. אך שום דבר לא מזכיר אם החלום ממשי לפעולה או שהחלום זה עורבה פורחה. בצר לו פנה האיש לחברה ושאל: מה עם החלום? ואז ענו לו "כנראה עשינו טעות בו נתקן לך" מאותו רגע הבין האדם כי גם החברה אליה פנה זה חלום באספמיה.

מה שבא ללמד כול אחד מאתנו שאין מושג כזה שקורים לו "פותר החלומות" ברגע שחשבת על מיזם הדרך הנכונה ביותר הוא להיוועץ אצל יועץ עסקי או לקבל ייעוץ עסקי בעל ניסיון ויכולת (ולא תוכנת מחשב שמכניסים לה מספרים ומספרים קובעי מסקנות יוצאים) שיכול להשיב לכם על החלום שלכם, שיכול להוביל אתכם עקב בצד אגודל אל עבר המיזם שלכם…זכרו! הרבה מאד מיזמים ועסקים חדשים מצליחים, היום הרבה יותר קל לייצר מיזמים פורחים ופוריים, התחדשות וחדשנות כול הזמן קיימת בעולם העסקים הישראלי.

גם הפרסום, וההגעה אל הלקוחות הרבה יותר קלה בעולם הדיגיטלי (לא, לא ברשתות החברתיות-מי שבונה על עסק ולפרסם אותו ברשת החברתית) טעות מרה חושב, יש היכן לפרסם ולהוציא את השופר ולהודיע על קיומכם. וזה לא יקר…לפיכך מי שרוצה להקים עסקים היום בישראל, מי שיש לו מיזם והוא שומר אותו בכיס, מחר אותו מיזם שיכול להיות להיט ייכבה ע"י מיזם או פטנט אחר שהאדם האחר ימציא ויוציא לשוק.

אין יש מאיין, לכול מיזם, כול הקמת עסק חדש, כול חלום או חשיבה על מיזם חדש דורש איש מקצוע (איש מקצוע לא חבר חברה, לא בעל אישה, לא החבר של ההוא שהצליח או החברה של זה שיש לו היום עסק גדול) יועץ עסקי הוא הפתרון, הוא התשובה, הוא הביטחון שלך. ואני כותב זאת לא בגלל לקבל עוד פרנסה, בגילי ועם ניסיוני אני בטוח בעיסוקי, אני כותב זאת מתוך אכפתיות ליזם הצעיר, לעסק הקיים, לעסק בקשיים, וכנגד אותם שרלטנים.

חשוב לי לכתוב ולהזכיר במאמר זה גם את הגוף הציבורי הנקרא מטי, גוף מבורך שעוזר להרבה מאד אנשים ברמת התאוריה ואולי גיוס כספים, הבעיה היחידה שמטרידה אותי היא שהשוק הישראלי העסקי בעיקר, מלא בדרך חתחתים, דרך שרק מקצוענים ובעלי יכולות מיוחדים יכולים לצלוח בה, יועצים שאת הכשרתם רכשו באקדמיה או שהיו מנהלים שכירים בעצמם לא יכולים לשמש יועצים או מובילים של עסקים קטנים, כאלה שרק נבנים, או עסקים ותיקים או שנקלעו לקשיים, או שמחפשים שווקים ומכירות נוספות. יועצים עסקיים בראש ובראשונה חייבים להיות כאלה שעברו על בשרם ודמם את תלאות העסקים בישראל, עליות נפילות, התמודדויות, השקעות, איבוד השקעות וכול אותם פרמטרים של עולם עסקים אמיתי. כאלה לא נמצא ב-מטי.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן