אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

יועץ אסטרטגיה
אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

והאמת, אין בי"ס אקדמאי שמכשיר יועצים עסקיים, אולי יש קורסים כאלה ואחרים, אולי בין הלימודים האקדמאים יש איזה קורס שלוקחים בנושא (לא משהו ששמעתי עליו אבל ייתכן) אז נשארת השאלה המתבקשת איך הופכים ליועץ עסקי, איך אני משכנע לקוחות שאני יועץ עסקי טוב, כזה שיכול לעזור להם, שיכול לשנות את העסק שלהם, להוציא אותם מקשיים, לתת להם להתנהל כפי שהשוק מכתיב, להנחות אותם איך הולכים בין הטיפות, ללוות אותם, להיות בטוח באייך שאתה מדריך אותם, ולמעשה לשמש להם כמורה דרך וכמנווט את המפה העסקית שלהם.

מי נמנה על היועצים העסקיים

בוגרי מנהל עסקים, בוגרי תעשיה וניהול, בוגרי כלכלה וראיית חשבון, מנכ"לים שכירים בעבר, פנסיונרים של הצבא, סוכני ביטוח לשעבר, מנהלי חשבונות, אנשי עסקים שהפכו להיות יועצים עסקיים, ומכאן אני מגיע לכוכבי ראליטי שהיותם יועצים עסקיים הגיע רובה ככולה מבניית התקשורת, הם קיבלו תואר מהתקשורת הישראלית (כמובן שאני לא קובע עם למדו משהו בתחום זאת דעתי הפרטית בלבד) אבל מה שאני יודע שהתקשורת כמו שהיא בונה ילדים בני 12 להיות סלבס כך הם מזניקים אנשים מהישוב להיות סלבס, ואז הם הופכים להיות "גורו" של אנשים אשר לא מסתכלים קדימה או אחורה אלא רק לכוון הסלבס "המטאור"

חייב לספר לכם מקרה:

יש לי חבר כבן של אמת לי, ולו יש חבר אשר רצה להיות "קאוצר" "מאמן עסקי" אותו חבר של חבר לצורך המקרה אני יכנה אותו באות X (מקווה שיסלח לי) הלך שבי אחרי אחד הסלבס שהתקשורת יצרה, ואחרי שכתב ספר אוטוביוגרפיה של עצמו, ורבים היו רוצים להנות מפירות עמלו, הצלחתו כפי שתוארו בתקשורת ובספרו גם אותו X הלך שהי אחריו, עוד לפני שקבע פגישה עם "הגורו" שלו, לא הפסיק להלל ולשבח אותו והפך את יום הפגישה כאילו הלך לחותנתו, להזכיר ל X אין עסק, לא היה עסק, לא מבין מה זה עסק, ביום הפגישה התלבש חגיגי ונסע לפגישה, אחרי ששמע את כל הסיפורים והתארים והאביריות שהציג ה"גורו" בפניו, פרס לפניו את תהליך הייעוץ שתפר לעסקו (לבחור X אין עסק, לא היה לו עסק,הוא עובד כשכיר ב-2 מפעלים (אבל חלום יש לו) שלף טופס הזמנה, עבר עם ה-X על פרטי ההזמנה, ביקש את השיקים שישולמו, ושלח את ה-X לביתו שמח וטוב לב. ול- X אין עסק, הוא לא מכיר עסק שיש לו מלבד עזרה לאביו למכור מלפפונים שהיה ילד, אבל הוא התחייב, הוא שילם כאילו קשרו לו ידיים וכיסו לו עיניים. בהגיעו חזרה לביתו התקשר אלי חברי וביקש ממני לעבור על ההסכם, ההסכם דיבר על שירותי על כל מגוון השירותים שנותנים יועצים עסקיים, אבל, אין כאן עסק, איך הצליח הגורו המנוסה לא לזהות שלבחור שלנו אין בכלל עסק, והוא גם לא רוצה לפתוח עסק הוא רוצה להיות "גורו" כמו הגורו שלו. למחרת ביקש X אחרי שהוסבר לו הטעות שעשה לבטל את ההסכם ולקבל את כספו חזרה.

לא כל אחד הוא יועץ עסקי
תבדקו טוב את ההסכם ואת השירותים שמציעים לכם, לא כל אחד הוא יועץ עסקי

אם כן מי יכול להיות יועץ עסקי?

מאחר ואנחנו יודעים שבאקדמיה לא מלמדים ייעוץ עסקי פרטני, אז צריך למצוא את האנשים שבאמת יכולים להוביל בכריזמה נשלטת בעלי עסקים אשר זקוקים או חייבים יועצים עסקיים, אין עוררין שעסקים/חברות חייבים יועץ עסקי, בפרט במציאות כמו ה-3 עשורים אחרונים, ייעוץ עסקי זה חובה בכל עסק והרבה מאד היו ניצלים מהמספר של 55 אלף עסקים ידועים שנסגרים כל שנה במדינת ישראל.

יועץ עסקי הוא אדם שחייב לבוא עם שנות דור של ניסיון, הניסיון הוא זה שיכול להכשיר אותו להיות יועץ ומלווה עסקי "מעולה" שאני כותב ניסיון אני לא מדבר על ניסיון של מנכלים שכירים לשעבר, או לבוגרי האקדמיה, או בוגרי הצבא וסלבס כאלה ואחרים. ייעוץ עסקי צריך להינתן ע"י אדם בעל ניסיון בעסקים ב-5 עשורים אחרונים אשר ברובם היה צריך להיות יזם, משקיע, בעצמו ולא על כספו של האחר, אדם שידע עליות אבל ידע גם מורדות, שידע להמציא את עצמו כל פעם מחדש, שרכש ניסיון שלא ניתן ללמוד באף בית ספר, שאף תכנית טלוויזיה לא הרימה אותו ולא הכינה אותו לזה. יועץ עסקי כזה שהצליח לשרוד ב-חמשת העשורים האחרונים (הלא היא התקופה שהעולם התהפך והשתנה מהבוקר לערב) הוא זה שמתאים לעסק שלך או לחברה שאתה מנהל. יותר מזה יועץ שהצליח להתגבר על כל מכשול פעם לטוב פעם לרע ושרד את חמשת העשורים האחרונים ועוד להשתלב ולהתקדם יחד עם המערכות והטכנולוגיה ששינתה כל "פיפס" בחיינו העסקיים, הוא היועץ שאותו אנו צריכים לחטוף לשורותינו.

כי יש מעטים כאלה במגזר העסקי.

לסיכום

עסק זה לא צחוק ולא גן ילדים, בעסק יש מיליון צדדים שמצריכים טיפול, על תסתכלו על החברות הגדולות כיצד הם מנהלים את עסקם, ברגע שיש כסף בחברה/בעסק הניהול הופך להיות יותר קל, ברגע ש-80% מהעסקים נמצאים במדינת ישראל ממומנים ע"י גחמות הבנקים או מסורבי אשראי או כל סיבה מכבידה אחרת, הניהול חייב לבוא בגישה אמפירית, ולא כמו שיספר לכם כל הפונה ליועץ עסקי הנאמר לו "צריך לעשות תכנית עסקית" "צריך לעשות תקציב" זה נכון לא אמרו לכם שקר, אבל, מישהו יכול לקבוע מה יקרה למחרת כתיבת התוכנית העסקית. צריך תכנית עסקית זה בשביל לדעת מסגרות כלליות אבל לנהל לפי התוכנית העסקית זה בלתי אפשרי במציאות של היום. ולא דווקא בגלל הקורונה

לכל ההמלצות

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

הסיכון בקידום אתרים

הסיכון בקידום אתרים בדקתי במנוע החיפוש כמה אתרי אינטרנט יש במילת המפתח "קידום אתרים" עלו לי 20 מיליון תוצאות. 20 מיליון תוצאות! מדהים! אנחנו אוכלוסייה

פשיטת רגל
הבנק ואנחנו

למה פשיטת רגל

מאד חשוב להתיעץ עם יועץ עסקי טרם הולכים להליך של פשיטת רגל ומיד אחה"כ לקבוע תור אצל עו"ד

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן