אפשר ללמוד בעסקים לפי הצלחה וכשלון של האחר

אפשר ללמוד בעסקים לפי הצלחה וכשלון של האחר

בואו נלמד לנהל עסקים מניסיונם ומקריסתם של עסקים אחרים.

כיצד בוחרים יועץ עסקי, ולמה יועץ עסקי נחוץ בעסקים.

לפני שאתחיל בקובץ ההמלצות שלי "כיצד בוחרים יועץ עסקי" ו-"כמה חשוב ללמוד מקריסתם של עסקים" שקרסו בגלל חשיבה לא נכונה, התנהלות לא נכונה, לא באופן מכוון, ההפך, בגלל שנקשרו אמוציונלית לעסק שלהם, בגלל שניהלו אותו מתוך רצון להעניק, לחזק, לטפח אנשים (עובדים) וראו שליחות בעיסוקם ובעמלם. לו היו לוקחים מנהלים אלה יועצים עסקיים, ברמה, עם ניסיון, כאלה שעברו את כול מדורי העסקים בחיים שלהם, אזי היו חוסכים לעצמם מפחי נפש, קריסות, ועיבוד מפעל חייהם.

לצורך ההמחשה אני אציג בפניכם את סיפורו של חיים חלבני מנכ"ל ובעלים של רשת "סריגמיש" שבימים אלה הודיע על סגירת המותג עקב חובות כבדים.

לפי דבריו של מנכ"ל החברה במשפט "אם הייתי מקים בחו"ל מותג ברמה שהקמתי כאן ולא כל דבר היה נבחר דרך הגרוש אז ההינו ממשיכים להצליח"

מה הוא בעצם אומר לנו? שמה שקובע בעסקים זה הראייה הכספית, והמטרה המנחה היחידה בעסקים זה כמה כסף ויותר כסף אתה יכול לעשות…והוא צודק…

רבים הם העסקים אשר נקשרים אמוציונאלית לעסקם, רבים הם העסקים שקושרים את גורלם לגורלם של העובדים והצד האנושי הוא זה שמכוון אותם, (לצורך המחשה בנושא זה אכן צריך ללמוד מהשיטה האמריקאית-תפוקת העובד לא עומדת במטרה שנקבעה לה-המחשב נסגר, החפצים נארזים בקופסא, והעובד הולך לחפש לו שוב עבודה) זה נשמע "אכזרי" אבל זה לא. כי עסק צריך להימדד על התפוקות שלו, על אלה שיוצרים עבורו את ההכנסה, לא ניתן להתנהל בשוק פתוח, עם חשיבה קפיטליסטית באקלים סוציאליסטי. זה לא עובד. (יועץ עסקי לא היה נותן למנכ"ל היקר לנהוג כך)

רשת "סריגמיש" הייתה, יצרנית, יבואנית בתחום הביגוד, מה שאכל את הרשת מבפנים זה המבנה הלוגיסטי שלה כאשר חנויות הרשת היו שייכות לזכיינים. וזכיינים זה "הרוצח השקט" של כול עסק. (אני לא מדבר על זכיינים של ארומה שם עבור הזיכיון משלמים הרבה ומשטר הזכיינות דרקוני ונכון, כזה יש רק אחד בישראל, השאר, כול מותג שפעל עם זכיינים חיצוניים…התרסק…יועץ עסקי לא היה נותן להתפתחות כזאת לקרות.. רשת חייבת ש-80% יהיו בבעלות הרשת ועוד 20% יהיו זכיינים.

אומר בהגינותו מנכ"ל סריגמיש "אם אתה לא חולה כסף ממש חולה כסף, אל תנהל עסק…צריך להיות מניאק לא במובן השלילי אלה סוג של חולה נפש כדי להצליח בהיקפים גדולים, אני איש של חזון, אסטרטגיות, אופנה, לא בדיוק מי שיושב על הקופה ומי שחייב לי קצת כסף אני לא רב אתו" .

מצד אחד הוא צודק…מי שלא חולה כסף עדיף שילך לעשות עבודת שליחות או יעבוד כשכיר, אבל מי שיש לו עסק חייב לאהוב כסף כי עסק וכסף הולכים יחד…אנושיות, התחשבות, אמוציות, טובות להתנדבות או לבית הכנסת.. לא לעסק…אם היה לוקח יועץ עסקי הוא היה מבין תובנה זאת מהר מאד ומיישם אותה.

בואו תשמעו יועצים עם ניסיון

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

אבל מר חיים חלבני לא לבד, כמותו יש המון, כמו העסק שהוא ניהל וקרס יש היום עוד אלפי עסקים שמתנהלים בחשיבה של מר חלבני.. וזאת טעות.. מר חלבני לא יכול היה להתנתק מאותו עסק שהתחיל לפני שנים בתקופה אחרת ולא להתייחס לתקופה שבא הוא נמצא היום. מעשה נכון שעשה הוא בזה שהחליט כי נגמר הכסף, החובות תופחים, וסוגרים…לא מוסיפים עוד הלוואות לא פונים לשוק אפור…זאת החלטה נבונה שאני מאמין שבמצבו כפי שהוא מתאר גם אני הייתי ממליץ לו למכור.

בעלי עסקים יקרים בישראל, שמעתם, הפנמתם, אתם רוצים לשרוד, אתם רוצים לעשות כסף, אתם אנשים טובים, אמוציונליים, לא יכולים לחתוך בבשר החי, לא יכולים לוותר על הגיפים, לא יכולים לוותר על האיפון הנוצץ, לא יכולים לבוא לחברה בבושת פנים, לא מסוגלים להגיד "נכשלתי" אבל להבין שהכישלון הוא לא שלך, הכישלון הוא של המערכת, של הבור והבועה שנוצרה, רוצים להציל…התקשרו ליועץ עסקי…אתם פשוט חייבים זאת לעסקים שלכם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן