אני יזם חדש! מה אני צריך לעשות!

למה נכשלים יזמים המקימים עסקים חדשים!

מסתבר כי 53.3% יזמים בשנת 2013 לא הקימו או פיתחו את המיזם שלהם כתוצאה מהפחד לקרוס. מה שאומר כי למעלה מ-50% מהיזמים בישראל לא הריצו את היזמות שלהם וזאת בגלל הפחדה ופחד של כישלון.

האמת, כאשר לנגד כול אחד מאתנו התמונה של קריסות העסקים והחברות בישראל עומדת בשער היזמות ומפחידה יזמים חדשים, אין פלא כי יזמים "יפחדו" או "יחששו" מלהקים מיזם, או להיכנס אל עולם העסקים הבלתי מוכר להם.

כ יועץ עסקי אני מודע ללבטים ולחששות של אותם יזמים חדשים או כאלה שרוצים להקים עסקים בישראל, אני מודע להם כי אני יודע שהתמונה ש יועץ עסקי רואה לנגד עיניו חסרה במלואה לאותו יזם אשר החליט או רוצה להקים עסק. הבלבול הוא גדול, איך פותחים? מה עושים? למי פונים? מי זה שצריך ללוות אותנו? רואה חשבון, יועץ מס, סוכן הביטוח או עורך הדין או אולי זה חבר שיש לו כבר עסק? או אולי צריך ללכת לכוון של מטי (המרכז לטיפוח יזמות) מה באמת ייתן לנו את הביטחון ש העסק או המיזם שלנו לא רק שיצליח אלה גם שיישאר לאורך זמן או עד שעושים אגזיט.!

על פיגורה אחת לא חושבים יזמים צעירים או כאלה הרוצים לפתוח עסקים!

על שירותיו של יועץ ומלווה עסקי!

ומכאן מתחילה הבעיה.

 ניהול תקין של חברה 

אם יזם או כזה שרוצה לפתוח עסק היה נפגש עם יועץ עסקי וכזה שנותן גם ליווי לא רק לוחש לאוזניו של היזם כול מערכת ההחלטות והבטוחות להקים את המיזם או לפתוח את העסק היו מתפוגגות ונעלמות, שהרי ממה החשש של היזמים החדשים, מזה שהם רואים את הנפילות העסקיות מכול עבר, מה שהם לא יודעים אותם יזמים חדשים שעסקים נופלים רובם ככולם על ניהול כושל, החלטות שגויות, אמוציות, אגו, וחוסר התמצאות עסקית טהורה ברחבי השוק. ואם היו מקבלים את הליווי מיועץ עסקי המלווה את היזמות אזי החשש היה יורד ממנו ויכול היה להגשים את חלומו ולצאת לעצמאות כלכלית.

 אנשים, בפרט בתחום העסקי, עושים טעויות מחוסר ידע והבנה בסיסי כי בעולם העסקים צריך להתנהג ולהתנהל כפי שהעולם הזה מכתיב, ואם לא פועלים בדרך זאת אזי נכשלים, יותר מזה, זה לא מספיק לעשות תכנית עסקית, להגדיר תכנית שיווקית או אסטרטגיה, החוכמה להביא את הכתוב למציאות וזהו תפקידו הגדול של יועץ.

 נתקלתי בהרבה מאד יזומות מעולות, עם פוטנציאל שיווקי מהמם, עם יכולת שיווקית, אך מאחר והפחד קינן במוחם של היזמים זה לא יצא לפועל, האופציה של ייעוץ עסקי בכלל לה היה במחשבתם. וזאת כי הגדרת התפקיד "יועץ עסקי" הוא מטעה, עו"ד יודעים מה תפקידו, סוכן ביטוח יודעים מה פועלו, רואה חשבון יש לו הגדרת תפקיד אך יועץ זה משהו שונה, שונה אבל הכי חשוב למען החברה או היזמות

 לפני שמחליטים על יזמות פגישה עם יועץ רק יכולה להואיל הגם שיש בה עלות.

הכותב הוא מומחה בפיתוח עסקי והובלה של חברות ועסקים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן