אם פשטת רגל סביר להניח שאתה שקרן ונוכל

למען עסקים שנמצאים בקשיים!

למען חברות אשר נאלצו לפשוט רגל!

למען חברות שפשיטת הרגל שלהם חייבה מפרק, כונס נכסים ונאמן.

למען כול אותם בעלי עסקים וחברות, אבל בעיקר חברות בע"מ אשר קרסו ופשיטת הרגל שלהם חייבה את ההליך של כינוס הנכסים, מינוי נאמן, מינו מפרק זמני ומפרק קבוע.

 בשבוע האחרון פרסם העיתון גלובס כתבה המתארת את קריסת חברת שי אופיר " חברה עסקה למעלה מ-40 שנה בתחום מוצרי החשמל לענף הבנייה" החברה עשתה מחזורים של מיליוני שקלים בשנה  ובעשר השנים האחרונות ספגה מכה קשה עת חובות בסך 50 מיליון שקל נגרעו ממנה עם קריסת לקוח גדול של החברה.

 כנראה שמנקודה זאת החלה החברה להתדרדר בתזרים המזומנים שלה למרות שכנראה מבחינה חשבונאית היא הייתה חברה מרוויחה. איך שלא יהיה החברה הגיע לחדלות פירעון ומאחר והחובות היו בהיקפים גדולים וכנראה גם חוב הלקוחות היה גבוהה מונה לחברה מפרק זמני "אומרים מטעם הבעלים" (כן זה קורה לפעמים בעלי עניין כזה או אחר יכולים לבקש מבית המשפט למנות X   כנאמן ומפרק) ובית המשפט נעתר לבקשה.

 ברם עולם נציגי הנושים ביקשו לצרף למפרק שנקבע מפרק נוסף אשר את מסקנותיו הגיש לבית המשפט והאמור במסקנות אלה פורסמו בעמוד הראשון בעיתון גלובס מאחד מימי השבוע האחרונים.

 לדו"ח שהוציאה המפרקת הנוספת בתפקידה כ-רואה חשבון, המסקנות העולות שם כי בעלי החברה הם "הגנבים" "הפושעים" "המזיקים" הכי גדולים שפגעו בחברה, בעובדיה, בספקיה ובבנקים מהם לוו כסף (ומאחר והחברה לא הייתה חברה ציבורית נסחרת בבורסה" אז גם מצאה המבקרת כשלים ומעשים פליליים שנעשו כנגד התזכיר והתקנון של החברה, זיוף במסמכי חברה ועוד כהנה וכהנה.

 הקורא התמים, או הלא תמים, או בואו נגדיר "הקורא שלא מבין בהלכי פירוק, התנהלות מפרקים, המלחמה מי יהיה המפרק בכדי להשיג את השכר הטוב ביותר מקופת הפירוק, מיד יבין כי נעשה כאן מעשה נבלה של עושק האחר ע"י בעלי החברה וסופם של אלה עמוד תלייה בכיכר העיר. יותר מזה, אנשים אשר מנהלים עסקים או מנהלים בעיקר חברות יהיו די מוטרדים ששמם מחר במידה ויקרסו מסיבה עסקית לגיטימית כזאת ואחרת יתנוסס מעל דפי העיתון וגזר דינם כבר יוכרז ברבים ומבחינת הרבים הציבור או הנושים "הם הרוצחים"

 מי שלא עבר את התהליך הזה באמת יכול להבין שכך הם פני הדברים, אך מי שהכיר את המהלכים האלה יודע כי "מפרקים, כונסי נכסים, בראש ובראשונה תוקפים את הבעלים וזאת בחסות בית המשפט" המקום הכי קל לתקוף הוא את הבעלים, ורק אחר כך לרדת לרזולוציה עם בכלל ואם בכלל נשאר כסף בקופה דבר שיעשיר את עסקיהם של המפרקים. רוב המקרים כמו שאנו מכירים שמהפיל הגדול אולי יוצא "יתוש" קטן, אך בינתיים שמם של הבעלים הוכפש, ולא מספיק הקריסה הכואבת גם ההתעללות של בתי המשפט המוזנים ע"י המפרקים שמונו ע"י המפרקים עושים פשע על פשע ולא עומדים באף אחד מחוק כבוד האדם וחירותו. נהפוך הוא. יש מצבים שמפרקים או כונסי נכסים בכלל לא מזמנים את הבעלים לפגישה אתם על מנת לעשות להם שימוע, או לשמוע את ההסברים שלהם, וזאת מפחד כונסי הנכסים כי התיק שהם תופרים יתפורר טרם התפירה וטרם משיכה של כמה מאות אלפי שקל שכר טרחה היורד מהכספים המגיעים לעובדים, לספקים ולבנקים.

הבנתי כי יצא חוק בנושא של איסור פרסום טרם הוכחת אשמה, היכן החוק הזה עומד ביחס למקרים שאני מתאר כאן, בנוסף, אני לא טוען כי בעלי עסקים וחברות צדיקים גמורים, אבל, תתפלאו! לא כול אזרח או בעל עסקים צריך להוכיח כי "אחותו לא זונת רחוב"

עסק חברה זה לא חברת ביטוח, כי אם כך זה היה לכול אחד היה עסק, עסק הוא גם סיכון ובשביל זה מדינה תרבותית מייצרת חוקים על מנת לתת מענה למצבים כאלה, רק תאוות הבצע של המפרקים המגישים בקשות אסטרונומיות לבתי המשפט שיאשרו להם שכר טרחה שמן הוא הגורם הלוא אובייקטיבי במערכת היחסים של בעלי החברה למפרקים.

מקום למחשבה עמוקה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן