אם פשטת רגל סביר להניח שאתה שקרן ונוכל

אם פשטת רגל סביר להניח שאתה שקרן ונוכל

למען עסקים שנמצאים בקשיים!

למען חברות אשר נאלצו לפשוט רגל!

למען חברות שפשיטת הרגל שלהם חייבה מפרק, כונס נכסים ונאמן.

למען כול אותם בעלי עסקים וחברות, אבל בעיקר חברות בע"מ אשר קרסו ופשיטת הרגל שלהם חייבה את ההליך של כינוס הנכסים, מינוי נאמן, מינו מפרק זמני ומפרק קבוע.

 בשבוע האחרון פרסם העיתון גלובס כתבה המתארת את קריסת חברת שי אופיר " חברה עסקה למעלה מ-40 שנה בתחום מוצרי החשמל לענף הבנייה" החברה עשתה מחזורים של מיליוני שקלים בשנה  ובעשר השנים האחרונות ספגה מכה קשה עת חובות בסך 50 מיליון שקל נגרעו ממנה עם קריסת לקוח גדול של החברה.

 כנראה שמנקודה זאת החלה החברה להתדרדר בתזרים המזומנים שלה למרות שכנראה מבחינה חשבונאית היא הייתה חברה מרוויחה. איך שלא יהיה החברה הגיע לחדלות פירעון ומאחר והחובות היו בהיקפים גדולים וכנראה גם חוב הלקוחות היה גבוהה מונה לחברה מפרק זמני "אומרים מטעם הבעלים" (כן זה קורה לפעמים בעלי עניין כזה או אחר יכולים לבקש מבית המשפט למנות X   כנאמן ומפרק) ובית המשפט נעתר לבקשה.

 ברם עולם נציגי הנושים ביקשו לצרף למפרק שנקבע מפרק נוסף אשר את מסקנותיו הגיש לבית המשפט והאמור במסקנות אלה פורסמו בעמוד הראשון בעיתון גלובס מאחד מימי השבוע האחרונים.

 לדו"ח שהוציאה המפרקת הנוספת בתפקידה כ-רואה חשבון, המסקנות העולות שם כי בעלי החברה הם "הגנבים" "הפושעים" "המזיקים" הכי גדולים שפגעו בחברה, בעובדיה, בספקיה ובבנקים מהם לוו כסף (ומאחר והחברה לא הייתה חברה ציבורית נסחרת בבורסה" אז גם מצאה המבקרת כשלים ומעשים פליליים שנעשו כנגד התזכיר והתקנון של החברה, זיוף במסמכי חברה ועוד כהנה וכהנה.

 הקורא התמים, או הלא תמים, או בואו נגדיר "הקורא שלא מבין בהלכי פירוק, התנהלות מפרקים, המלחמה מי יהיה המפרק בכדי להשיג את השכר הטוב ביותר מקופת הפירוק, מיד יבין כי נעשה כאן מעשה נבלה של עושק האחר ע"י בעלי החברה וסופם של אלה עמוד תלייה בכיכר העיר. יותר מזה, אנשים אשר מנהלים עסקים או מנהלים בעיקר חברות יהיו די מוטרדים ששמם מחר במידה ויקרסו מסיבה עסקית לגיטימית כזאת ואחרת יתנוסס מעל דפי העיתון וגזר דינם כבר יוכרז ברבים ומבחינת הרבים הציבור או הנושים "הם הרוצחים"

 מי שלא עבר את התהליך הזה באמת יכול להבין שכך הם פני הדברים, אך מי שהכיר את המהלכים האלה יודע כי "מפרקים, כונסי נכסים, בראש ובראשונה תוקפים את הבעלים וזאת בחסות בית המשפט" המקום הכי קל לתקוף הוא את הבעלים, ורק אחר כך לרדת לרזולוציה עם בכלל ואם בכלל נשאר כסף בקופה דבר שיעשיר את עסקיהם של המפרקים. רוב המקרים כמו שאנו מכירים שמהפיל הגדול אולי יוצא "יתוש" קטן, אך בינתיים שמם של הבעלים הוכפש, ולא מספיק הקריסה הכואבת גם ההתעללות של בתי המשפט המוזנים ע"י המפרקים שמונו ע"י המפרקים עושים פשע על פשע ולא עומדים באף אחד מחוק כבוד האדם וחירותו. נהפוך הוא. יש מצבים שמפרקים או כונסי נכסים בכלל לא מזמנים את הבעלים לפגישה אתם על מנת לעשות להם שימוע, או לשמוע את ההסברים שלהם, וזאת מפחד כונסי הנכסים כי התיק שהם תופרים יתפורר טרם התפירה וטרם משיכה של כמה מאות אלפי שקל שכר טרחה היורד מהכספים המגיעים לעובדים, לספקים ולבנקים.

הבנתי כי יצא חוק בנושא של איסור פרסום טרם הוכחת אשמה, היכן החוק הזה עומד ביחס למקרים שאני מתאר כאן, בנוסף, אני לא טוען כי בעלי עסקים וחברות צדיקים גמורים, אבל, תתפלאו! לא כול אזרח או בעל עסקים צריך להוכיח כי "אחותו לא זונת רחוב"

עסק חברה זה לא חברת ביטוח, כי אם כך זה היה לכול אחד היה עסק, עסק הוא גם סיכון ובשביל זה מדינה תרבותית מייצרת חוקים על מנת לתת מענה למצבים כאלה, רק תאוות הבצע של המפרקים המגישים בקשות אסטרונומיות לבתי המשפט שיאשרו להם שכר טרחה שמן הוא הגורם הלוא אובייקטיבי במערכת היחסים של בעלי החברה למפרקים.

מקום למחשבה עמוקה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן