אם פשטת רגל סביר להניח שאתה שקרן ונוכל

אם פשטת רגל סביר להניח שאתה שקרן ונוכל

למען עסקים שנמצאים בקשיים!

למען חברות אשר נאלצו לפשוט רגל!

למען חברות שפשיטת הרגל שלהם חייבה מפרק, כונס נכסים ונאמן.

למען כול אותם בעלי עסקים וחברות, אבל בעיקר חברות בע"מ אשר קרסו ופשיטת הרגל שלהם חייבה את ההליך של כינוס הנכסים, מינוי נאמן, מינו מפרק זמני ומפרק קבוע.

 בשבוע האחרון פרסם העיתון גלובס כתבה המתארת את קריסת חברת שי אופיר " חברה עסקה למעלה מ-40 שנה בתחום מוצרי החשמל לענף הבנייה" החברה עשתה מחזורים של מיליוני שקלים בשנה  ובעשר השנים האחרונות ספגה מכה קשה עת חובות בסך 50 מיליון שקל נגרעו ממנה עם קריסת לקוח גדול של החברה.

 כנראה שמנקודה זאת החלה החברה להתדרדר בתזרים המזומנים שלה למרות שכנראה מבחינה חשבונאית היא הייתה חברה מרוויחה. איך שלא יהיה החברה הגיע לחדלות פירעון ומאחר והחובות היו בהיקפים גדולים וכנראה גם חוב הלקוחות היה גבוהה מונה לחברה מפרק זמני "אומרים מטעם הבעלים" (כן זה קורה לפעמים בעלי עניין כזה או אחר יכולים לבקש מבית המשפט למנות X   כנאמן ומפרק) ובית המשפט נעתר לבקשה.

 ברם עולם נציגי הנושים ביקשו לצרף למפרק שנקבע מפרק נוסף אשר את מסקנותיו הגיש לבית המשפט והאמור במסקנות אלה פורסמו בעמוד הראשון בעיתון גלובס מאחד מימי השבוע האחרונים.

 לדו"ח שהוציאה המפרקת הנוספת בתפקידה כ-רואה חשבון, המסקנות העולות שם כי בעלי החברה הם "הגנבים" "הפושעים" "המזיקים" הכי גדולים שפגעו בחברה, בעובדיה, בספקיה ובבנקים מהם לוו כסף (ומאחר והחברה לא הייתה חברה ציבורית נסחרת בבורסה" אז גם מצאה המבקרת כשלים ומעשים פליליים שנעשו כנגד התזכיר והתקנון של החברה, זיוף במסמכי חברה ועוד כהנה וכהנה.

 הקורא התמים, או הלא תמים, או בואו נגדיר "הקורא שלא מבין בהלכי פירוק, התנהלות מפרקים, המלחמה מי יהיה המפרק בכדי להשיג את השכר הטוב ביותר מקופת הפירוק, מיד יבין כי נעשה כאן מעשה נבלה של עושק האחר ע"י בעלי החברה וסופם של אלה עמוד תלייה בכיכר העיר. יותר מזה, אנשים אשר מנהלים עסקים או מנהלים בעיקר חברות יהיו די מוטרדים ששמם מחר במידה ויקרסו מסיבה עסקית לגיטימית כזאת ואחרת יתנוסס מעל דפי העיתון וגזר דינם כבר יוכרז ברבים ומבחינת הרבים הציבור או הנושים "הם הרוצחים"

 מי שלא עבר את התהליך הזה באמת יכול להבין שכך הם פני הדברים, אך מי שהכיר את המהלכים האלה יודע כי "מפרקים, כונסי נכסים, בראש ובראשונה תוקפים את הבעלים וזאת בחסות בית המשפט" המקום הכי קל לתקוף הוא את הבעלים, ורק אחר כך לרדת לרזולוציה עם בכלל ואם בכלל נשאר כסף בקופה דבר שיעשיר את עסקיהם של המפרקים. רוב המקרים כמו שאנו מכירים שמהפיל הגדול אולי יוצא "יתוש" קטן, אך בינתיים שמם של הבעלים הוכפש, ולא מספיק הקריסה הכואבת גם ההתעללות של בתי המשפט המוזנים ע"י המפרקים שמונו ע"י המפרקים עושים פשע על פשע ולא עומדים באף אחד מחוק כבוד האדם וחירותו. נהפוך הוא. יש מצבים שמפרקים או כונסי נכסים בכלל לא מזמנים את הבעלים לפגישה אתם על מנת לעשות להם שימוע, או לשמוע את ההסברים שלהם, וזאת מפחד כונסי הנכסים כי התיק שהם תופרים יתפורר טרם התפירה וטרם משיכה של כמה מאות אלפי שקל שכר טרחה היורד מהכספים המגיעים לעובדים, לספקים ולבנקים.

הבנתי כי יצא חוק בנושא של איסור פרסום טרם הוכחת אשמה, היכן החוק הזה עומד ביחס למקרים שאני מתאר כאן, בנוסף, אני לא טוען כי בעלי עסקים וחברות צדיקים גמורים, אבל, תתפלאו! לא כול אזרח או בעל עסקים צריך להוכיח כי "אחותו לא זונת רחוב"

עסק חברה זה לא חברת ביטוח, כי אם כך זה היה לכול אחד היה עסק, עסק הוא גם סיכון ובשביל זה מדינה תרבותית מייצרת חוקים על מנת לתת מענה למצבים כאלה, רק תאוות הבצע של המפרקים המגישים בקשות אסטרונומיות לבתי המשפט שיאשרו להם שכר טרחה שמן הוא הגורם הלוא אובייקטיבי במערכת היחסים של בעלי החברה למפרקים.

מקום למחשבה עמוקה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן