אם הבנק אומר כך האם נקח או נברח

אם הבנק אומר כך האם ניקח או נוותר?

בואו נתאר מצב שבטח כולנו יודעים אותו. היציבות העסקית ממזמן איבדה את צורתה, יום העסק יכול להיות ככה וים הוא יכול להיות כך, ההשתנות בעסק שלנו שקוראת כתוצאה מתחרות, משפע, מהורדת מחירים, מעליות ומורדות בתקופות המכירה (סופי שבוע, חגים, וחופשים) ועכשיו גם בפתיחת השוק הגלובלי האחד באתרי אינטרנט השולחים  מאות אלפי חבילות ללקוחות בישראל והשערים  הפתוחים של התעופה האזרחית בה אלפים נוסעים מפעם אחת  ועד חמש פעמים בשנה לחו"ל ושם מבצעים את קניתם קניות אשר מפחיתות מכירות בשוק הישראלי.

מצבים אלה יוצרים לעסקים חורים בתזרים המזומנים ויש כאלה עסקים אשר לא יכולים למדוד או לחזות זאת מאחר וההסתמכות על רוכשים קבועים (או לקוחות שבויים עבר חלף לו מהעולם בעידן האינטרנט ומנועי החיפוש)

המאמר הזה מדבר על לקוחות עם הכנסה רציפה, ירידה או עליה בהכנסות בהתאם להשתנות הדרמטית שיכולה לקרות בשוק שהעסק או החברה עוסקת בו שלא לדבר על מצבים של מלחמה או מבצע המשתקים את המסחר כולו.

לקוחות, אשא שומרים קשר עם הבנק ואני ממליץ בחום רב ליצור קשר טוב אם הבנק (לעדכן אותו בשוטף,  להודיע לו מראש על חריגות, להלוות כספים לתקופות קצרות לפי הצורך ולהחזיר בזמן, לעמוד במסגרות ובכלל לתת לבנק את התחושה שהוא שותף שלך ולהיות כמה שיותר  שקוף עם הבנקים) לבנות מערכת יחסים טובה אם הבנק נותנת יתרון מאד גדול ללקוח שלא יודע מתי הוא יזדקק לבנק למרות שאולי היום החשבונות שלו ב-+ והוא לא נזקק לו. הפעם הראשונה תגיע אני מבטיח לכם.

קראו למה הבנק לא נותן לי הלוואה

כמי שעוסק בייעוץ עסקי ומבין כי לא ניתן לקיים מערכת עסקית ללא בנק ומאחר והמושג בנק הוא חנות לממכר כסף (זה הרי המודל העסקי של הבנק) אז כמו "שהעגל רוצה לינוק כך הפרה רוצה להיניק" כך גם הבנק רוצה למכור את כספו ויש פעמים כאשר נדלקת מנורה ירוקה במחשב של הבנק על החשבונות הטובים מתקשרים אלה אל הלקוח ומציעים לו הלוואה בשם X כמו שקורה במספר בנקים כאשר הלקוח נכנס לחשבון הוא מגלה כי עומדת ומזומנה לו הלוואה.

יהיו כאלה מבין הלקוחות שיקפצו על ההלוואה ויהיו כאלה שיגידו "מה סתם לשלם ריבית" וכאן אני נכנס עם ההמלצה שלי שכל עוד שהבנק מציע לנו הלוואה "עסקית כמובן" עלינו לקחת והיה ואנו לא צריכים אותה לאותו רגע נשמור אותה לעת צורך. בדרך כלל שהבנק מציע לך הלוואה הריבית היא די סבירה כאשר אתה בא לבנק ומבקש הלוואה זו לא אותה ריבית כמו שהבנק הציע לך.

אנשים המנהלים עסקים לא צריכים לחשוב על הרגע, הם חייבים לקחת כל מקרה או סיכון כאפשרי, ולכן עם הבנק אומר להם כן עדיף שייקחו וישמרו לבלתי נודע כי עסקים זה נדנדה כולל עסקים יציבים פעם למטה ופעם למעלה.

מניסיון שלי עם המערכת הבנקאית הן כעצמאי והן כמלווה לקוחות עסקים חייבים שיהיו מרופדים בכסף לשעת הצורך בפרט במצב שוק כל כך מתנדנד בו אנו נמצאים כעת.

 

399635_10151170498928447_1634468737_n

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן