אם אתה ביישן על תנהל עסק

אם אתה ביישן על תנהל עסק

בעסקים אסור להיות ביישן!

בעסקים אסור להיות פחדן!

בעסקים תעוזה היא מצוינות!

בעסקים דחיינות היא בכייה לדורות!

 אני יכול למנות לכם כול כך הרבה עסקים המנוהלים ע"י מנהלים מבריקים כול אחד בתחומו הוא אבל ההתנהלות האישית שלהם אינה תואמת כלל ועיקר את החומר ממנו צריך להיות איש עסקים בנוי על מנת לנהל את עסקו כהלכה וביד רמה! וכאשר אני אומר ביד רמה אני לא מתכוון לרדות או לרדת לחיי העובדים בעסק או בחברה, דווקא כאן אני בעד שחרור, פתיחות, מתן לגיטימציה לעובדים, האצלת סמכויות, תמיכת העובד. לא אני לא מבקש מכם לסמוך עד כדי כך בעובדים ולעבור את החוויה הסיוטית שהייתה לי בחיי העסקיים בו העסקתי רואה חשבון שכיר באימפריה שלי אשר לימים גיליתי שהוא מתחזה לתואר רואה חשבון תוך כדי גרימת נזק בלתי הפיך לי ולעסקיי.

במאמר זה אני מתכוון לכול אלה המנהלים עסקים ואשר המקצוע שלהם אינו "איש עסקים" אלה איש איש בתחומו ותחום התמחותו. האמת שגם אם נדבר על כלכלנים או בוגרי מנהל עסקים באוניברסיטאות ובמכללות עדיין לא נוכל להגדיר אותם כאנשי עסקים אמתיים. שהרי בכדי להיות איש עסקים ולנהל חברות עסקיות צריך בראש ובראשונה תכונות של אנשי עסקים או ניסיון עשיר בניהול עסקים על כול תחומי הפעילות שלו.

ישנם מקרים בו אני מגלה כי לבעלי עסקים יש את התחושה והאמרות: לא נעים לי לפטר, אני לא אוהב לגרום רע בלפטר עובד, לא נעים לי להתווכח עם הבנק "הרי הוא נותן לי כסף" , לא נעים לי להתווכח עם יועץ המס או רואה החשבון "הוא מכיר את עבודתו והוא כבר יסתדר עם מס הכנסה" לא נוח לי להתווכח אם משכיר הנכס שלא יעלה לי את שכר הדירה, לא נעים לי לבקש מהספק לדחות את הציק, לא נעים לי להוציא חשבונית עסקה במקום חשבונית מס עליה אני משלם את המע"מ מיד וגובה לאחר 3 חודשים במקרה הטוב", לא נעים לי לעבור ספק הוא כבר מכיר אותי הרבה שנים, לא נעים לי להחליף סוכן ביטוח שהרי עוד אבי עבד אתו, איך אני ירים מחיר למרות שהעלויות עלו לי הרי הלקוח יעזוב אותי, ויש עוד כול כך הרבה לא נעים לי, לא נוח לי, קשה לי שהם הרסניות לעסק או לחברה אותה אתה מנהל. והרי אתם מכירים את האמרה "נעים מת מזמן".

ראו, לנהל עסק זה כמו לנהל מלחמה. עסק אמיתי מנוהל על סמך אינטרסים הדדיים, אתה רוצה למכור אני רוצה לקנות, האמצע הוא מה שקובע. כול העקבות, כול האמוציות, כול החששות, כול הפחדים, הם קיימים רק אצלכם לא אצל הצד השני. נכון, תבואו ותאמרו כאן זה לא אמריקה, כאן אנו נמצאים במזרח התיכון, עם הסחבק, הקשר שהאחד תמיד מכיר את מי שהשני מכיר, החברות, הכנסת האורחים והלבנטיניות האופפת את האופי שלנו. אך גם אצל ה"ערבים" הסחבקיות הזאת נגמרה והשיחה בין עסקים נסובה תכלס לעניין.

כפי ששלום עושים עם אויבים כך עסקים נעשים בין שני צדדים אינטרסנטיים כול אחד לעצמו, מי שמכניס כאן חשיבה אמוציונאלית ולא רציונלית שוגה וטועה טעות מרה. עסקים זה WIN-WIN ואם תהיו אמתיים, ואם תנהלו את העסק שלכם מתוך העקרון הזה הוא ישמור על יציבות ולא יתנדנד לפי גחמות אישיות ואמוציונאליות. זאת אחת הסיבות שמקשות עלי להביא עסקים של שותפים או אבות ובנים לניהול בקונספט הזה.

ניהול המנוהל בקונספט נכון מחזיק מים.

ניהול המנוהל לא באומץ לב ובגחמות אישיות נמנה עם הסטטיסטיקה של 35 אלף עסקים הקורסים בשנה אחת.  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן