איש מכירות זה מקצוע

איש מכירות זה מקצוע

בכדי להיות איש מכירות, המתאים לרוח התקופה, צריך להפעיל הרבה מאד תובנות אנושיות, שפת דיבור, מימיקה, טונציה, שפת גוף אשר מי שיישם אותה יזכה למעלה מ-60% הצלחה במכירה, איש מכירות של עכשיו הוא הכלי מכירתי האולטימטיבי של כול עסק וארגון, ויסלחו לי אותם עסקים אשר החליטו כי איש מכירות זה "פסה" עבר, ללא צורך יותר. בגישת "הטכנולוגיה מחליפה את איש המכירות" טעות גדולה טועה. הטכנולוגיה עוזרת לאיש המכירות אך לא מחליפה אותו, כול עוד אנחנו מדברים ומבינים שפת אנוש כמו שהחיות מדברות בשפת החיות כך נזדקק לנפש האנושית להמשיך ולדבר עם הצד השני בשפת האנוש.

 עסקים מתנהלים בין אנשים, אנשים הם אלה שמחליטים, תארו לכם שבבית המשפט היה יושב כשופט "רובוט" מתוכנת מראש. אתם מבינים מה יכול לקרות לנו לאנושות, לבני האנוש, או רובוטיקה הייתה מחליטה מה אנו אוכלים או מה לא. האם הנפש האנושית יכולה לא לספק צרכיה במאוויים אנושיים?  

כך אני רואה את הקשר בין מכירות, בין מוכר לקונה, בין מערכות עסקים לעסקים אחרים, הכול בשפה האנושית. אין תחליף לשפה האנושית, וגם אסור שתהיה כזאת. כי אחרת לא תהיה אנושות.

לא עוד מכירה של מוצרים, שירותים, מצגות טכניות משעממות. (הגם שבמצגות אפשר לשלב את התוצאה ולא את התהליך) אלה יותר אמון, הגיון, וטיעון הגיוני, מדוע המוצרים  או השירותים שאנו מציעים  יכולים לעשות טוב עבורך, הכוונה אל עולם הדמיון אשר יוצר את חיבור הרגש. לדוגמא: (אני מוכר פיתוח של אפליקציה) "מעלים תאוריה לחלל החדר" בעוד כמה שנים הילד או הנכד שלך יוכלו ליהנות מאפליקציה שאושרה על ידך, היום והמחר שהעולם הפך להיות דיגיטאלי וזמין, כול דבר הקושר את שמך ישמש אותך ואת צאצאייך לדורות רבים (ראה את הקושי של ילדיך שהם נדרשים לעבודת שורשים מהדורות הקודמים שהחומרים לא נגישים) ותעלה בדמיונך איזו הנאה תהיה לנכדיך או לנינים שלך  למצוא את פועלך העשיר בלחיצת כפתור.(נכון זו צורת מכירה שונה, זה נשמע מוזר, לא כולם יוכלו לקלוט זאת בשמיעה ראשונית אבל בלילה שילכו לישון זה ייזכר וייצרב במחשבותיהם.

אנו מחויבים  ליישם שיטות אחרות של מכירה וליצור קשר נעול הרמטי עם הלקוח ובעיקר, בשינוי הגישה שלנו, בהפתעה. (כאשר לקוח ברגע ראשון לא יבין אתכם הוא ישאל. מה? מה אמרתם? זה כבר זריקה להכניס למוחו את הייחודיות שרצינו). אנו צריכים להכיר תודה למדע שהעמיד לרשותנו את היכולת לדעת את המניע לפעולה וזאת למרות שלאנשים יהיה קשה לקבל את הגישה ,אנו צריכים להסתמך על המדע האנושי ולהבין כי האדם לא שולט על התת מודעות שלו "תת המודעות" היא זאת שצורבת את מה שאנו משדרים ומשם תתקבל  ההחלטה לעשייה, לפעולה, לרכישה, למתאים לא מתאים. לא שלא תבינו לא נכון, לא הפכנו לפרימיטיביים או חזרנו אל בוראנו מוחנו ההישרדותי נשאר אלה שהוא קיבל מספר יועצים כמו האונה השמאלית האחראית על ההיגיון, המספרים, החשיבה הלינאריות, הרציונל, ולימינו האונה הימנית השולטת על הרגש, היצירה, הדמיון והאנושיות, למרות כול היועצים החדשים במוחנו עדיין המוח ההישרדותי לו אנו קוראים המוח הקדמון הוא זה שמקבל את ההחלטות שלנו.

קחו לדוגמא כלב שוכב בפתח הבית ואתם באים אליו בגישה אוהבת, מסתכלים לעיניים שלו, חודרים אל תוך מוחו, משמיעים קולות רגועים הערבים לאוזנו הוא יקבל אתכם בקשקוש הזנב (סימן לזה שמוחו האבולוציוני זיהה ידידות, חבר,) והוא יקום וישמח, אבל אם תגלו סימני פחד, תתרחקו, הוא ינבח ויצרח ויראה בכם אויב. זה בדיוק התיאור המטאפורי של איך אנחנו כבני אדם שופטים את בן האנוש הבא מולנו או זה שאותו אנו צריכים לפגוש בכדי לבצע מכירה.

מכירות של היום זו אומנות לשמה, ואומנות זאת חייב ללמוד כול מי שרוצה קשר עם אנשים, בני אנוש, הן במכירות, הן בקשר, הן ביחסי האנוש והן בעצם הקיום עצמו.

בואו שמעו אותנו מה יש לנו לתרום לארגון שלכם בנושא. אתם תופתעו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן