איש מכירות זה מקצוע

איש מכירות זה מקצוע

בכדי להיות איש מכירות, המתאים לרוח התקופה, צריך להפעיל הרבה מאד תובנות אנושיות, שפת דיבור, מימיקה, טונציה, שפת גוף אשר מי שיישם אותה יזכה למעלה מ-60% הצלחה במכירה, איש מכירות של עכשיו הוא הכלי מכירתי האולטימטיבי של כול עסק וארגון, ויסלחו לי אותם עסקים אשר החליטו כי איש מכירות זה "פסה" עבר, ללא צורך יותר. בגישת "הטכנולוגיה מחליפה את איש המכירות" טעות גדולה טועה. הטכנולוגיה עוזרת לאיש המכירות אך לא מחליפה אותו, כול עוד אנחנו מדברים ומבינים שפת אנוש כמו שהחיות מדברות בשפת החיות כך נזדקק לנפש האנושית להמשיך ולדבר עם הצד השני בשפת האנוש.

 עסקים מתנהלים בין אנשים, אנשים הם אלה שמחליטים, תארו לכם שבבית המשפט היה יושב כשופט "רובוט" מתוכנת מראש. אתם מבינים מה יכול לקרות לנו לאנושות, לבני האנוש, או רובוטיקה הייתה מחליטה מה אנו אוכלים או מה לא. האם הנפש האנושית יכולה לא לספק צרכיה במאוויים אנושיים?  

כך אני רואה את הקשר בין מכירות, בין מוכר לקונה, בין מערכות עסקים לעסקים אחרים, הכול בשפה האנושית. אין תחליף לשפה האנושית, וגם אסור שתהיה כזאת. כי אחרת לא תהיה אנושות.

לא עוד מכירה של מוצרים, שירותים, מצגות טכניות משעממות. (הגם שבמצגות אפשר לשלב את התוצאה ולא את התהליך) אלה יותר אמון, הגיון, וטיעון הגיוני, מדוע המוצרים  או השירותים שאנו מציעים  יכולים לעשות טוב עבורך, הכוונה אל עולם הדמיון אשר יוצר את חיבור הרגש. לדוגמא: (אני מוכר פיתוח של אפליקציה) "מעלים תאוריה לחלל החדר" בעוד כמה שנים הילד או הנכד שלך יוכלו ליהנות מאפליקציה שאושרה על ידך, היום והמחר שהעולם הפך להיות דיגיטאלי וזמין, כול דבר הקושר את שמך ישמש אותך ואת צאצאייך לדורות רבים (ראה את הקושי של ילדיך שהם נדרשים לעבודת שורשים מהדורות הקודמים שהחומרים לא נגישים) ותעלה בדמיונך איזו הנאה תהיה לנכדיך או לנינים שלך  למצוא את פועלך העשיר בלחיצת כפתור.(נכון זו צורת מכירה שונה, זה נשמע מוזר, לא כולם יוכלו לקלוט זאת בשמיעה ראשונית אבל בלילה שילכו לישון זה ייזכר וייצרב במחשבותיהם.

אנו מחויבים  ליישם שיטות אחרות של מכירה וליצור קשר נעול הרמטי עם הלקוח ובעיקר, בשינוי הגישה שלנו, בהפתעה. (כאשר לקוח ברגע ראשון לא יבין אתכם הוא ישאל. מה? מה אמרתם? זה כבר זריקה להכניס למוחו את הייחודיות שרצינו). אנו צריכים להכיר תודה למדע שהעמיד לרשותנו את היכולת לדעת את המניע לפעולה וזאת למרות שלאנשים יהיה קשה לקבל את הגישה ,אנו צריכים להסתמך על המדע האנושי ולהבין כי האדם לא שולט על התת מודעות שלו "תת המודעות" היא זאת שצורבת את מה שאנו משדרים ומשם תתקבל  ההחלטה לעשייה, לפעולה, לרכישה, למתאים לא מתאים. לא שלא תבינו לא נכון, לא הפכנו לפרימיטיביים או חזרנו אל בוראנו מוחנו ההישרדותי נשאר אלה שהוא קיבל מספר יועצים כמו האונה השמאלית האחראית על ההיגיון, המספרים, החשיבה הלינאריות, הרציונל, ולימינו האונה הימנית השולטת על הרגש, היצירה, הדמיון והאנושיות, למרות כול היועצים החדשים במוחנו עדיין המוח ההישרדותי לו אנו קוראים המוח הקדמון הוא זה שמקבל את ההחלטות שלנו.

קחו לדוגמא כלב שוכב בפתח הבית ואתם באים אליו בגישה אוהבת, מסתכלים לעיניים שלו, חודרים אל תוך מוחו, משמיעים קולות רגועים הערבים לאוזנו הוא יקבל אתכם בקשקוש הזנב (סימן לזה שמוחו האבולוציוני זיהה ידידות, חבר,) והוא יקום וישמח, אבל אם תגלו סימני פחד, תתרחקו, הוא ינבח ויצרח ויראה בכם אויב. זה בדיוק התיאור המטאפורי של איך אנחנו כבני אדם שופטים את בן האנוש הבא מולנו או זה שאותו אנו צריכים לפגוש בכדי לבצע מכירה.

מכירות של היום זו אומנות לשמה, ואומנות זאת חייב ללמוד כול מי שרוצה קשר עם אנשים, בני אנוש, הן במכירות, הן בקשר, הן ביחסי האנוש והן בעצם הקיום עצמו.

בואו שמעו אותנו מה יש לנו לתרום לארגון שלכם בנושא. אתם תופתעו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן