אישתך תהיה בטוחה יותר עם תיקח יועץ ומלווה עסקי

אישתך תהיה בטוחה יותר עם תיקח יועץ ומלווה עסקי

יעוץ עסקי הצד הנשי שבעניין

מי דוחף יותר להעסיק ביועץ מקצועי במשפחה. הגבר או האישה?

נתון זה מושך יותר ויותר סטטיסטיקות מי לוחץ יותר על הכנסת יועץ עסקי לעסק המשותף או לעסק של הבעל או לעסק של האישה עצמה.

הנתונים המתקבלים פשוט מדהימים, מסתבר כי למעלה מ-47% מסך הנשאלים ענו כי האישה היא זאת שדוחפת את הבעל לכוון של יועץ עסקי לעסק. בסקר לא נשאלו השאלות מדוע ולמה, מאחר והנתון החשוב היה לדעת מי באמת זה שיכול להכיל יועץ עסקי בעסק של בן משפחתו. אך לסקר זה יש השלכות ותובנות רבות כפי שאפרט בהמשך:

 אישה יכולה לראות את התנהלות בעלה בעסק המשפחתי, היא זאת שיכולה להבחין במצבי הרוח המשתנים של הבעל כתוצאה מקשיים עסקיים טבעיים ברי התקופה, היא יכולה לראות את בזבוז הכספים של הבעל בכול מה שקשור להוצאות העסק או לכספים הנמשכים מהעסק לטובתו האישית של הבעל, היא שומעת בחציי מילים על הקשיים של העסק ועל הצטברות החובות שבעסק, היא נדרשת לא פעם אחת לבוא ולחתום ביחד עם בעלה על הלוואות לטובת העסק. היא יכולה לזהות "פרזיטים" החיים על חשבון העסק, על עובדים לא יעילים הנמצאים בעסק, ובכלל אישה יכולה להרגיש לטוב ולרע את התנהלות בעלה דרך שיקוף התנהגותו בין כותלי הבית כאשר הוא נמצא.

תמיד טענתי כי לאשה יש יכולות אינטואיטיביות מיוחדות היכולות לזהות בדיוק את מה שקורה עם בעלה וקל וחומר להשיק מזה עם מה שקורה עם העסק של בעלה או העסק עם השותפים הקשורים לבעל.

לא אחת, אני נקרא לעסקים כאשר האישה זאת שפונה ומבקשת את הפגישה מתוך חרדה עמוקה לעסק של בעלה שלמעשה הוא העסק או החברה של שניהם.

לא אחת אני נקרא לעשות שלום בית בין בני זוג אשר עיקר הוויכוח שלהם הוא העסק, ניהולו, חוסר האחריות שמגלה הבעל על פי טענת רעייתו לעסקו וחוסר הרצון של הבעל לשבת ולשמוע על שיטות ניהול ובקרה חיצוניים לעסק שלו. דהיינו העסק המשותף.

ככלל אני תמיד ממליץ לבעלי העסקים לשתף ולהיות שותף אם הרעייה שאיתם, היום אנו כבר לא נמצאים בעולם הפרימיטיבי של הגבר האחראי לפרנסת משפחתו כאשר אשתו זאת שאחראית לגידול הילדים ולהכנת התבשילים בבית. היום, ובצדק רב, נשים הם הרבה יותר עצמאיות, הרבה יותר מפותחות מהתקופה של הדורות הקודמים, הרבה יותר ערים לסכנות וכול רצונם להיות מעורבים בתהליכים שקורים בעסק זה בראש ובראשונה טבוע בטבע האנושי "דאגה לביתם מבצרם ועתידם" ובנוסף הרצון להיות שותפה מלאה לכול מה שקורה בתא המשפחתי הגם שעסק מעורב בו.

בעלי עסקים, חייבים להפנים, שחלק משלום הבית בכללי הינו השותפות הכנה בין בני הזוג לטוב ולרע. גם הרע יכול להביא שקט ושלווה ויכולות נקיות מחשבה לפתרונם. שהרי אין נושא או סוגיה שלא ניתנת לפתרון זה רק הרצון והמעש יכולים להוביל לפתרון המיוחל.

לאישה למרות הדעות הרווחות בציבור כי האישה בתורה הינה בגדר מוקצה (דבר אשר אין התנגדות יותר חריפה למחשבה פרימיטיבית זאת) מוזכרת המילה עקרת הבית שהיא באה מלשון "עיקר" הבית ולכן האישה נחשבת מעיקרו של העשייה הביתית ולמען הבית.

יעשה בחוכמה הגבר בבית שייתן מקום של כבוד בהשקפות ובהמלצות של האישה כלפי המעש, התעסוקה והעסק ואז בהיותו מחוזק על ידי אשתו ובהבנה משותפת לדעותיה הוא יכול רק לצאת מחוזק מניהול העסק והרצון להעמיד אותו נכון על המפה העסקית הקשה לימים ולתקופה זאת.

אני יכול להצהיר מניסיוני כי בעסקים שמצאתי אותם משויכים לאב לבן ובעל לאשה עשיתי הכול על מנת לקרב בין האנשים להחלטות משותפות בתחום העיסוק תוך כדי ביסוס דרכי ניהול חדשים, בקורת, חדשנות, ושיווק.

ככתוב!!! טובים השניים מן האחד!

רוצים לשמוע עוד בנושא

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

רוצים לשמוע יותר

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן