אישתך תהיה בטוחה יותר עם תיקח יועץ ומלווה עסקי

אישתך תהיה בטוחה יותר עם תיקח יועץ ומלווה עסקי

יעוץ עסקי הצד הנשי שבעניין

מי דוחף יותר להעסיק ביועץ מקצועי במשפחה. הגבר או האישה?

נתון זה מושך יותר ויותר סטטיסטיקות מי לוחץ יותר על הכנסת יועץ עסקי לעסק המשותף או לעסק של הבעל או לעסק של האישה עצמה.

הנתונים המתקבלים פשוט מדהימים, מסתבר כי למעלה מ-47% מסך הנשאלים ענו כי האישה היא זאת שדוחפת את הבעל לכוון של יועץ עסקי לעסק. בסקר לא נשאלו השאלות מדוע ולמה, מאחר והנתון החשוב היה לדעת מי באמת זה שיכול להכיל יועץ עסקי בעסק של בן משפחתו. אך לסקר זה יש השלכות ותובנות רבות כפי שאפרט בהמשך:

 אישה יכולה לראות את התנהלות בעלה בעסק המשפחתי, היא זאת שיכולה להבחין במצבי הרוח המשתנים של הבעל כתוצאה מקשיים עסקיים טבעיים ברי התקופה, היא יכולה לראות את בזבוז הכספים של הבעל בכול מה שקשור להוצאות העסק או לכספים הנמשכים מהעסק לטובתו האישית של הבעל, היא שומעת בחציי מילים על הקשיים של העסק ועל הצטברות החובות שבעסק, היא נדרשת לא פעם אחת לבוא ולחתום ביחד עם בעלה על הלוואות לטובת העסק. היא יכולה לזהות "פרזיטים" החיים על חשבון העסק, על עובדים לא יעילים הנמצאים בעסק, ובכלל אישה יכולה להרגיש לטוב ולרע את התנהלות בעלה דרך שיקוף התנהגותו בין כותלי הבית כאשר הוא נמצא.

תמיד טענתי כי לאשה יש יכולות אינטואיטיביות מיוחדות היכולות לזהות בדיוק את מה שקורה עם בעלה וקל וחומר להשיק מזה עם מה שקורה עם העסק של בעלה או העסק עם השותפים הקשורים לבעל.

לא אחת, אני נקרא לעסקים כאשר האישה זאת שפונה ומבקשת את הפגישה מתוך חרדה עמוקה לעסק של בעלה שלמעשה הוא העסק או החברה של שניהם.

לא אחת אני נקרא לעשות שלום בית בין בני זוג אשר עיקר הוויכוח שלהם הוא העסק, ניהולו, חוסר האחריות שמגלה הבעל על פי טענת רעייתו לעסקו וחוסר הרצון של הבעל לשבת ולשמוע על שיטות ניהול ובקרה חיצוניים לעסק שלו. דהיינו העסק המשותף.

ככלל אני תמיד ממליץ לבעלי העסקים לשתף ולהיות שותף אם הרעייה שאיתם, היום אנו כבר לא נמצאים בעולם הפרימיטיבי של הגבר האחראי לפרנסת משפחתו כאשר אשתו זאת שאחראית לגידול הילדים ולהכנת התבשילים בבית. היום, ובצדק רב, נשים הם הרבה יותר עצמאיות, הרבה יותר מפותחות מהתקופה של הדורות הקודמים, הרבה יותר ערים לסכנות וכול רצונם להיות מעורבים בתהליכים שקורים בעסק זה בראש ובראשונה טבוע בטבע האנושי "דאגה לביתם מבצרם ועתידם" ובנוסף הרצון להיות שותפה מלאה לכול מה שקורה בתא המשפחתי הגם שעסק מעורב בו.

בעלי עסקים, חייבים להפנים, שחלק משלום הבית בכללי הינו השותפות הכנה בין בני הזוג לטוב ולרע. גם הרע יכול להביא שקט ושלווה ויכולות נקיות מחשבה לפתרונם. שהרי אין נושא או סוגיה שלא ניתנת לפתרון זה רק הרצון והמעש יכולים להוביל לפתרון המיוחל.

לאישה למרות הדעות הרווחות בציבור כי האישה בתורה הינה בגדר מוקצה (דבר אשר אין התנגדות יותר חריפה למחשבה פרימיטיבית זאת) מוזכרת המילה עקרת הבית שהיא באה מלשון "עיקר" הבית ולכן האישה נחשבת מעיקרו של העשייה הביתית ולמען הבית.

יעשה בחוכמה הגבר בבית שייתן מקום של כבוד בהשקפות ובהמלצות של האישה כלפי המעש, התעסוקה והעסק ואז בהיותו מחוזק על ידי אשתו ובהבנה משותפת לדעותיה הוא יכול רק לצאת מחוזק מניהול העסק והרצון להעמיד אותו נכון על המפה העסקית הקשה לימים ולתקופה זאת.

אני יכול להצהיר מניסיוני כי בעסקים שמצאתי אותם משויכים לאב לבן ובעל לאשה עשיתי הכול על מנת לקרב בין האנשים להחלטות משותפות בתחום העיסוק תוך כדי ביסוס דרכי ניהול חדשים, בקורת, חדשנות, ושיווק.

ככתוב!!! טובים השניים מן האחד!

רוצים לשמוע עוד בנושא

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

רוצים לשמוע יותר

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן