אין עסקים לא מוצלחים יש ניהול לא נכון

אין עסקים לא מוצלחים יש ניהול לא נכון

בואו ואלחש לכם מה הוא יועץ עסקי, ייעוץ עסקי, ייעוץ ארגוני, יועץ שיווק ומלווה עסקי.

סיפור! שני בחורים צעירים עלו על רעיון "לדעתי רעיון מבריק" והחליטו לקדם אותו לקראת חלום של עשיית EXIT בבוא היום למרות שלא מדובר במיזם טכנולוגי, במוצר הייטק, או במוצר שקרן הון סיכון תשקיע בהם.

 מה לעשות שיש כאן פטנט, וברגע שיוציאו את העבודה הנדרשת בכדי שהפטנט יתקיים החליטו הצעירים ללכת לרשם הפטנטים לרשום פטנט, וראה הפלא ופלא רשם את הפטנט והעמיד אותו על סטטוס של PRNDING. (פטנט בהמתנה לרישום סופי) לאחר שראו כי הפטנט נרשם על פי רצונם הבינו הצעירים כי יש להם משהו טוב ביד והחליטו לשבת עם עורך דין אשר ינסח להם מסמך שכול מי שבא במגע עם "הסוד" חלים עליו איסורים כאלה ואחרים לדבר או להעתיק את הרעיון או הפטנט, גם כאן שמחו הצעירים שהצליחו "מבחינתם" לגבות את הפטנט שלהם, אבל זה לא הספיק להם, כי הם עדיין פחדו כי יגנבו להם את הפטנט, ולכן המשיכו לדשדש בינם לבין עצמם, לגלות טפח ולהסתיר טפחיים, אבל בכול מקרה ביקשו להתייעץ איתי מה עושים:  אין לי את המקום ואת הזמן לתאר כמה מדורי תחקיר עברתי עד שנפגשנו וגם שנפגשנו נפשי יצאה וזאת לאחר שתייה של שתי כוסות קפה, אחד סודה ושלוש כוסות מים.

לאחר שסוף סוף יצא "הסוד הגדול" התפעלתי ומיד הבנתי את הדרך שהחברה האלה צריכים ללכת בו על מנת לממש את החלום שלהם לעשות EXIT ולא במוצר טכנולוגי או באפליקציה. והסברתי כי העשייה מצריכה טיפול מדוקדק בכול התחומים מ-אריזת המוצר, ניהול המיזם, השיווק, הפרסום, המכירה, האבטחה וכול האלמנטים הנדרשים להגיע במהירות האפשרית (עד למתחרה שיקום ויעשה אותו דבר רק שונה) למטרה אשר לטובתה השקיעו הרבה כסף.

ואז, אחרי שפרסתי את המשנה הנכונה, הבנתי כי החברה חשבו על שיווק המוצר בדרך של "שוק" הם לא הבינו או לא חיברו בין מה שיש להם ביד ועבורו השקיעו כסף רב (עלות רישום פטנט הינו יקר מאד) לבין הדרך שבא הם חייבים לפעול בתחום המוצר ושיווקו. המחשבה שחברה מקצועית בתחום הייעוץ יכלה לתת להם שינתה להם את כול החשיבה והעצימה עוד יותר את הציפיה מהפטנט שאותו שמרו כמו על בבת עינם 

ועכשיו תשאלו מדוע אני מעייף אתכם בסיפור הארוך הזה.

כי כאן טמון העיקר. מדוע לשכור חברת ייעוץ או יועץ ומלווה מקצועי אם יכולת מתן מעטפת מושלמת הן ברעיון, בשיחה, בייעוץ, בתחום הניהול והכלכלה, בתחום בניית הפרויקט מ-א ועד ת הן מבחינת רמת הייעוץ והליווי והן מבחינת אספקת הכלים בפועל, עיצוב, פרסום, מדיה, צינורות שיווק, כלי שיווק, וכול מה שמביא מיזם מתחיל או מיזם קיים לשגשוג.

אין עסקים רעים, יש עסקים שלא מנוהלים נכון, שא נהנים מהכלים האמיתיים שיש היום בשוק להעצים עסקים, וזה רק המומחים יכולים לעשות.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן