איך שורדים עסקים

היכן הטעות שלנו בהובלת העסק או החברה.

 אחת הסיבות המרכזיות של כשל בעסק או בחברה שלנו טמון בהחלטות שגויות של בעל העסק או החברה. למעשה אם היינו חוסכים את הטעויות האלה ויורדים לעומקם של דברים טרם החלטות שגויות אני מאמין כי הרבה עסקים היו יוצאים מהסטטיסטיקה של סגירה לאחר שנתיים פתיחה.

 כ מי שנותן ייעוץ עסקי, וכפי שהיום אני מכיר בעלי עסקים או מנכ"לי חברות אין אני בא להאשים אותם חס וחלילה בכישלון של העסק או באי הצלחתו לשרוד, אינני מאשים כי אופרטיבית אדם אחד אינו יכול להיות גם: איש המקצוע, מנהל החשבונות, המוכר, הרוכש, המתמודד עם הכספים והבנק, המחויבות לביית, הטיפול מול השלטונות, ובקיצור "סופרמן". הצורך בניהול ממוקד ואחיד לכול פרמטר שהזכרתי הוא מחובתו של כול עסק וחברה ובאקלים העסקי שנוצר היום במדינת ישראל לא יכול להיות כי אדם אחד או שניים יוכלו לנהל אופרציה "הגם שהיא קטנה" לבד.

 כ יועץ עסקי אני רואה בעלי עסקים או מנכ"לי חברות שהגיעו למצב שהעסק או החברה רודפת אחריהם, הם כבר מזמן הפסיקו להוביל את החברה או העסק ומי שמוביל אותם הוא זה שלוקח את כול האנרגיה והמשאבים מהם, ולהם נותר לכבות רק שרפות.

 עסקים במשבר

אני מגלה בעסקים טעויות שכול מי שרק יסתכל מהרחוב פנימה לא יבין כיצד הם נעשות.

אני נתקל בבורות בכול מה שקשור עם התנהלות מול הבנקים, ורבים "רועדים" לקבל את שיחת הטלפון מהבנק, אני רואה כיצד בעלי עסקים ומכלי חברות מתפתלים ביכולת להמציא תשובה לבנק, תשובה אשר כתוצאה ממנה לא ייצא שום דבר.

 בעלי עסקים וחברות מתנהלים ביום יום מול לחץ מתמיד, המכירות חלשות, התשלומים וההוצאות יורדות, הלחץ גובר ואז עושים מהלכים אסטרטגיים לא נכונים בעליל.

 כאשר אדם נמצא בלחץ הוא מתפקד גרוע!!!

עזבו את אלה האומרים לכם "בלחץ אני מתפקד הכי טוב" בואו נראה אנשים אלה בעוד כמה שנים היכן הם יהיו. לחץ הוא לא תמהיל נכון בו צריך להיות בעל העסק או מנכ"ל החברה, וכול הנמצא בלחץ או משדר לחץ עושה טעות איומה.

 מנכ"ל או בעל עסק חייב לפצל את התפקידים שלו, או חייב מישהו לידו שיוכל להוביל אותו בכול תחום העיסוק שלו יחד. כזה הוא יועץ ומלווה עסקי אשר תפקידו לשטח את העסק ולהתחיל להרים קוביות מעלה בצורה מסודרת תוך שהוא שומר על המשך פעילות העסק.

 אני חושב שנקודה זאת חייבת להיות ברורה לכול אחד מאתנו אנשי העסקים, בעלי העסקים, מנכ"לי החברות, ייעוץ עסקי לעסק וליווי הוא חובה! לא זכות…ואת זה אנו צריכים לזכור. בעל העסק או המנכ"ל חייב לידו מקצועיות ומוביל אסטרטגיה מול העובדים, הספקים, הלקוחות, הבנקים ובכלל. רק בדרך זו יכולה חברה או עסק להתקיים ולהצליח.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן