איך שורדים עסקים

היכן הטעות שלנו בהובלת העסק או החברה.

 אחת הסיבות המרכזיות של כשל בעסק או בחברה שלנו טמון בהחלטות שגויות של בעל העסק או החברה. למעשה אם היינו חוסכים את הטעויות האלה ויורדים לעומקם של דברים טרם החלטות שגויות אני מאמין כי הרבה עסקים היו יוצאים מהסטטיסטיקה של סגירה לאחר שנתיים פתיחה.

 כ מי שנותן ייעוץ עסקי, וכפי שהיום אני מכיר בעלי עסקים או מנכ"לי חברות אין אני בא להאשים אותם חס וחלילה בכישלון של העסק או באי הצלחתו לשרוד, אינני מאשים כי אופרטיבית אדם אחד אינו יכול להיות גם: איש המקצוע, מנהל החשבונות, המוכר, הרוכש, המתמודד עם הכספים והבנק, המחויבות לביית, הטיפול מול השלטונות, ובקיצור "סופרמן". הצורך בניהול ממוקד ואחיד לכול פרמטר שהזכרתי הוא מחובתו של כול עסק וחברה ובאקלים העסקי שנוצר היום במדינת ישראל לא יכול להיות כי אדם אחד או שניים יוכלו לנהל אופרציה "הגם שהיא קטנה" לבד.

 כ יועץ עסקי אני רואה בעלי עסקים או מנכ"לי חברות שהגיעו למצב שהעסק או החברה רודפת אחריהם, הם כבר מזמן הפסיקו להוביל את החברה או העסק ומי שמוביל אותם הוא זה שלוקח את כול האנרגיה והמשאבים מהם, ולהם נותר לכבות רק שרפות.

 עסקים במשבר

אני מגלה בעסקים טעויות שכול מי שרק יסתכל מהרחוב פנימה לא יבין כיצד הם נעשות.

אני נתקל בבורות בכול מה שקשור עם התנהלות מול הבנקים, ורבים "רועדים" לקבל את שיחת הטלפון מהבנק, אני רואה כיצד בעלי עסקים ומכלי חברות מתפתלים ביכולת להמציא תשובה לבנק, תשובה אשר כתוצאה ממנה לא ייצא שום דבר.

 בעלי עסקים וחברות מתנהלים ביום יום מול לחץ מתמיד, המכירות חלשות, התשלומים וההוצאות יורדות, הלחץ גובר ואז עושים מהלכים אסטרטגיים לא נכונים בעליל.

 כאשר אדם נמצא בלחץ הוא מתפקד גרוע!!!

עזבו את אלה האומרים לכם "בלחץ אני מתפקד הכי טוב" בואו נראה אנשים אלה בעוד כמה שנים היכן הם יהיו. לחץ הוא לא תמהיל נכון בו צריך להיות בעל העסק או מנכ"ל החברה, וכול הנמצא בלחץ או משדר לחץ עושה טעות איומה.

 מנכ"ל או בעל עסק חייב לפצל את התפקידים שלו, או חייב מישהו לידו שיוכל להוביל אותו בכול תחום העיסוק שלו יחד. כזה הוא יועץ ומלווה עסקי אשר תפקידו לשטח את העסק ולהתחיל להרים קוביות מעלה בצורה מסודרת תוך שהוא שומר על המשך פעילות העסק.

 אני חושב שנקודה זאת חייבת להיות ברורה לכול אחד מאתנו אנשי העסקים, בעלי העסקים, מנכ"לי החברות, ייעוץ עסקי לעסק וליווי הוא חובה! לא זכות…ואת זה אנו צריכים לזכור. בעל העסק או המנכ"ל חייב לידו מקצועיות ומוביל אסטרטגיה מול העובדים, הספקים, הלקוחות, הבנקים ובכלל. רק בדרך זו יכולה חברה או עסק להתקיים ולהצליח.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן