איך שורדים עסקים

היכן הטעות שלנו בהובלת העסק או החברה.

 אחת הסיבות המרכזיות של כשל בעסק או בחברה שלנו טמון בהחלטות שגויות של בעל העסק או החברה. למעשה אם היינו חוסכים את הטעויות האלה ויורדים לעומקם של דברים טרם החלטות שגויות אני מאמין כי הרבה עסקים היו יוצאים מהסטטיסטיקה של סגירה לאחר שנתיים פתיחה.

 כ מי שנותן ייעוץ עסקי, וכפי שהיום אני מכיר בעלי עסקים או מנכ"לי חברות אין אני בא להאשים אותם חס וחלילה בכישלון של העסק או באי הצלחתו לשרוד, אינני מאשים כי אופרטיבית אדם אחד אינו יכול להיות גם: איש המקצוע, מנהל החשבונות, המוכר, הרוכש, המתמודד עם הכספים והבנק, המחויבות לביית, הטיפול מול השלטונות, ובקיצור "סופרמן". הצורך בניהול ממוקד ואחיד לכול פרמטר שהזכרתי הוא מחובתו של כול עסק וחברה ובאקלים העסקי שנוצר היום במדינת ישראל לא יכול להיות כי אדם אחד או שניים יוכלו לנהל אופרציה "הגם שהיא קטנה" לבד.

 כ יועץ עסקי אני רואה בעלי עסקים או מנכ"לי חברות שהגיעו למצב שהעסק או החברה רודפת אחריהם, הם כבר מזמן הפסיקו להוביל את החברה או העסק ומי שמוביל אותם הוא זה שלוקח את כול האנרגיה והמשאבים מהם, ולהם נותר לכבות רק שרפות.

 עסקים במשבר

אני מגלה בעסקים טעויות שכול מי שרק יסתכל מהרחוב פנימה לא יבין כיצד הם נעשות.

אני נתקל בבורות בכול מה שקשור עם התנהלות מול הבנקים, ורבים "רועדים" לקבל את שיחת הטלפון מהבנק, אני רואה כיצד בעלי עסקים ומכלי חברות מתפתלים ביכולת להמציא תשובה לבנק, תשובה אשר כתוצאה ממנה לא ייצא שום דבר.

 בעלי עסקים וחברות מתנהלים ביום יום מול לחץ מתמיד, המכירות חלשות, התשלומים וההוצאות יורדות, הלחץ גובר ואז עושים מהלכים אסטרטגיים לא נכונים בעליל.

 כאשר אדם נמצא בלחץ הוא מתפקד גרוע!!!

עזבו את אלה האומרים לכם "בלחץ אני מתפקד הכי טוב" בואו נראה אנשים אלה בעוד כמה שנים היכן הם יהיו. לחץ הוא לא תמהיל נכון בו צריך להיות בעל העסק או מנכ"ל החברה, וכול הנמצא בלחץ או משדר לחץ עושה טעות איומה.

 מנכ"ל או בעל עסק חייב לפצל את התפקידים שלו, או חייב מישהו לידו שיוכל להוביל אותו בכול תחום העיסוק שלו יחד. כזה הוא יועץ ומלווה עסקי אשר תפקידו לשטח את העסק ולהתחיל להרים קוביות מעלה בצורה מסודרת תוך שהוא שומר על המשך פעילות העסק.

 אני חושב שנקודה זאת חייבת להיות ברורה לכול אחד מאתנו אנשי העסקים, בעלי העסקים, מנכ"לי החברות, ייעוץ עסקי לעסק וליווי הוא חובה! לא זכות…ואת זה אנו צריכים לזכור. בעל העסק או המנכ"ל חייב לידו מקצועיות ומוביל אסטרטגיה מול העובדים, הספקים, הלקוחות, הבנקים ובכלל. רק בדרך זו יכולה חברה או עסק להתקיים ולהצליח.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן