איך פותחים עסק

מדי שנה בשנה אנו חוזרים לסאגה המתמשכת והיא סגירה של עסקים והקטנה של עסקים שנפתחים. השנה האחרונה זכינו לבשורה כי נסגרו 41.000 עסקים! ואילו בפתיחה של עסקים חלה ירידה של 4.4%

למעשה זו כבר השנה השלישית ברציפות בה חלה ירידה בכמות העסקים שנפתחים כאשר מחצית מהעסקים שנפתחים בשנה אחת נסגרים תוך 5 שנים!

כ יועץ עסקי! זה לא מפתיע מאחר והאקלים העסקי הולך ומצטופף בכול תחום שרק נשים עליו את האצבע, האבטלה הולכת וגוברת כתוצאה מחוסר השקעות בתעשייה, אשר אמורה לייצר 70 אלף משרות חדשות כול שנה ובשנת 2013 ייצרה רק 15.000 משרות, מה שמוריד את כוח הקנייה למשק הפנימי ויוצר מעגל של הרס וקריסה אחת גדולה.

כ יועץ עסקי אני חושב כמה רעיונות עסקיים מוצלחים וחכמים נופלים כך סתם אל הפח מחשש של בעליהם להקים או לפתוח עסקים כאשר הם מסתובבים בתחושה של החמצה אדירה רק בגלל שההורים או הדוד או החבר או החבר שהוא רואה חשבון אמר להם שזה לא הזמן להקים עסקים, אבל בהודו או בסין או בארצות הברית חשבו בדיוק על אותו מיזם והחליטו להרים אותו, וכך הלך מיזם טוב עם סיכויים טובים (אם מבצעים אותם נכון) לפח הזבל.

כן אלה הסיפורים של מיזמים רבים, רעיונות לעסקים, המצאות כאלה ואחרים שיש בהם כדי להשביע ולהעשיר את בעליהם אך ברוח התקופה ומחשש מכישלון לא יוצאים החוצה.  

עסק נכון או להקים עסק נכון זה בראש ובראשונה מקצועיות לשמה, אנשים אשר חושבים להריץ מיזם או להקים עסק חייבים להפנים שמימון זה לא הבעיה (אולי בהתחלה כן אבל לאחר 3 חודשים זו לא צריכה להיות בעיה) הבעיה העיקרית בעסקים חדשים או במיזמים חדשים זה חוסר המקצועיות, הניסיון והידע בניהול. מכאן מתחילה ונגמרת הצלחתו של עסק או מיזם חדש! המקצועיות בניהול, ובטח אני לא מתכוון למנהלן שגמר מנהל עסקים עם התמחות בשיווק אני מתכוון ל יועץ עסקי עם ניסיון בניהול, ניסיון בליווי עסקים או בעלי עסקים, והליכה בין הטיפות בטח בשלב ההתחלתי של העסק, יועץ עסקי שיודע לא להכניס עסק לאגמים שיהיה קשה לצאת מהם, יועץ עסקי שהמקצועיות שלו והקילומטרים הרבים שעשה בתחום העסקים הכולל נותנים לו את הכוח והיכולת להוביל מיזמים ועסקים חדשים כבר בפתיחתם.

שיווק מקצועי בגוגל

כ יועץ עסקי שמתי לב לעובדה כי כאלה הרוצים להקים עסקים כבר בצעירותם נקטפים ע"י שרלטנים כאלה ואחרים המבינים את הכמיה של הצעירים להיות בעלי עסקים ומוכרים להם עסקים, יזמיות, זיכיונות שבין הנאמר לבין מה שקורה בפועל עובר קו המשווה וצעירים אלה נזרקים לאחר תקופה קצרה אל הבלתי נודע, והבלתי נודע הזה מכפיל את ההתחייבויות וההוצאות ואין יד מושיע וכך מתרסקים להם אנשים שבסך הכול רצו להיות בעלי עסקים. ,

לפעמים אני מרגיש כמו דון קישוט המונע משרלטנים להאכיל בבוסר יזמים צעירים ולגזול את כספם מבלי כלל ועיקר שאותם צעירים מבינים מה קורה סביבם, הדבר מזכיר לי את תוכנת הטלוויזיה כולבו טק שם מראים לאנשים על מעשי נוכלות ואילו אנשים ממשיכים ליפול בפח.

את המאמר הזה אני כותב באתר שלי ולכן אני מרשה להשתמש בכול הסופרלטיבים אשר ישכנעו יזמים צעירים כן לצאת לדרכם אבל לא ללא ליווי של יועץ או מלווה עסקי ושיווקי. ולא סתם יועץ! אלה מישהו שייקח עליו את הפרויקט של היזם ויחד אתו יד ביד יוביל אותו, כאן ובדרך זאת ההצלחה יותר בטוחה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן