איך פותחים עסק בביטחון

איך פותחים עסק בביטחון
איך פותחים עסק בביטחון

זה מדהים איך קטגוריות שהיו פעילות זמן רחב נמחקות מהשדה העסקי ועוד בנפילה צורמת ומרעישה.

מזה 5 עשורים אנו עדים לקטגוריות שלמות של חברות ומקצועות תעסוקה ושירותים אשר צונחות ונופלות ומפילות איתם קורבנות רבים,

למה זה קורה

זה קורה בגלל רגולציה, קחו לדוגמה את כל גני הילדים אשר מילאו מאות מקומות בגן ילדים אחד עד שבא המחוקק וחוקק חוק חדש אשר הכניס את הילדים מגיל 3 לגן חובה וייתר את כל גני הילדים שפעלו באופן פרטי עד אז. גני ילדים אם מחזורים של מיליונים קרסו כמו ערמת קלפים ואל השוק יצאו פושטי רגל מסוג חדש אשר לא היו רגילים להתנהלות של קריסה בבת אחת.

זה קורה בגלל טכנולוגיה אשר מחליפה סקטורים שלמים, (וגם סקטורים חדשים) קחו לדוגמה את נושא המוניות עם היכנסנה של GET-TAXI  שייתרה את הצורך להיות חבר בתחנת מוניות ולחסוך את כל העלות בגין חברות זאת. זה ממשיך בכל בתי הספר האקסטרנים אשר הכינו תלמידים למבחני בגרות ולמעשה זה נוגע להרבה מאד סקטורים שכבר לא פעילים בתחומי התעשייה או החקלאות שהייבוא מוטט אותם טוטלית אחרי פעילות והשקעה של שנים. דוגמה מהתקופה האחרונה ניתן לתאר את אותם מאות החנויות לצרכי סלולר אשר בתוכם שכנה מעבדה לתיקון סלולרי איבדה מערכה כאשר נכנסה אפליקציה פשוטה המאפשרת ללקוח להישאר בבית או בעבודה ולהזמין טכנאי עד אליו לתיקון הסלולר בדיוק באותה עלות שהיה צריך לגשת ולתקן באחת מהמעבדות הפזורות ברחבי הערים או בחברות הסלולר ועוד רבים אחרים.

עוד באתר למה צריך ייעוץ עסקי

עסקים קורסים

גם עסקים עם סף כניסה נמוך כמו חנויות שירות למיניהם או מסעדות בתי קפה לא רשתיים קורסים כמו מגדל קלפים מאחר ואנשים מעדיפים את מרכזי הקניות או הרחובות המעניינים והשוקקים ברחבי העיר.

אז מה עושים?

לא, אני לא קורא "קדיש" לעולם העסקי במדינת ישראל, ההפך, הטבע רגיל למלא כל חלל אשר נוצר בו וכך גם עולם העסקים, רק שהיום בכדי לפתוח עסק לא עושים את מה שעשו פעם, מחליטים על מקום, משכירים חנות או משרדים, ו"הופה" קופצים למים הקרים. לא ממש לא, מצד שני אני לא מאמין בבניית תכנית עסקית עם סעיף הוצאות מוסדר ועם "ניחושים" או "נבואות" לגודל ההכנסות. בכדי להקים עסק או לממש רעיון בכדי להגשים פתיחה של עסק אני ממליץ במינימום.

  1. להגדיר את מהות העסק.
  2. לנסות ולמצוא עסקים מתחרים בארץ וגם בחו"ל באמצעות האינטרנט (בשביל מה יש לנו אינטרנט"
  3. ללמוד ממה שנעשה בעסקים הקיימים בארץ ולקבל חיזוק מהעסקים בחו"ל.
  4. לשבת עם שעון מונה מול מתחרה ולספור את מספר הלקוחות הפוקדים אותו.
  5. לבחור את המיקום "הכי נכון" לפתיחתו של העסק, בעניין זה אני רוצה לציין כי פני הערים שונו! ורחובות ואזורים חדשים הולכים ופורחים, גם קהלים חדשים מגיעים לאזורים אלה ראו את שכונת "פלורנטין" ראו שכונות חדשות ב"יפו" , ראו אזורים חדשים בערים אחרות, ערים גדולות והפריפריה. ותמיד חשבו LOCATION+LOCATION
  6. תמיד לפני הקמת עסק שבו עם יועץ עסקי מקצועי זה ישנה לכם פרספקטיבות ודברים שלא חשבתם עליהם פתאום יתגלו לכם, על תלכו למיזם עסקי המכניס אתכם להתחייבויות ללא ייעוץ עסקי.
  7. הגיעו להחלטה לפתיחת עסק כאשר בכיסכם כסף ולא חשיבה ש-100% מהעסק יממן לכם הבנק. חשיבה זאת היא מסלול לאבדון.

יש מקום היום לפתוח עסקים חדשים, העניין הוא איך לעשות אותם הכי נכון והכי בטוח לאלה המשקיעים בו. מה שהיה פעם כבר לא מתאים לזמנים של עכשיו..

אני נפגש עם יותר ויותר אנשים המעוניינים לפתוח עסקים חדשים או מחודשים ושומע הרבה מאד תאוריות על דרכם ומחשבתם כיצד לפתוח את העסק אך לצערי רובם לא חושבים במכלול הכללי ומתרכזים רק בתחום המקצועי של העסק ולא בתחום ניהולו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן