איך פותחים עסק בביטחון

איך פותחים עסק בביטחון
איך פותחים עסק בביטחון

זה מדהים איך קטגוריות שהיו פעילות זמן רחב נמחקות מהשדה העסקי ועוד בנפילה צורמת ומרעישה.

מזה 5 עשורים אנו עדים לקטגוריות שלמות של חברות ומקצועות תעסוקה ושירותים אשר צונחות ונופלות ומפילות איתם קורבנות רבים,

למה זה קורה

זה קורה בגלל רגולציה, קחו לדוגמה את כל גני הילדים אשר מילאו מאות מקומות בגן ילדים אחד עד שבא המחוקק וחוקק חוק חדש אשר הכניס את הילדים מגיל 3 לגן חובה וייתר את כל גני הילדים שפעלו באופן פרטי עד אז. גני ילדים אם מחזורים של מיליונים קרסו כמו ערמת קלפים ואל השוק יצאו פושטי רגל מסוג חדש אשר לא היו רגילים להתנהלות של קריסה בבת אחת.

זה קורה בגלל טכנולוגיה אשר מחליפה סקטורים שלמים, (וגם סקטורים חדשים) קחו לדוגמה את נושא המוניות עם היכנסנה של GET-TAXI  שייתרה את הצורך להיות חבר בתחנת מוניות ולחסוך את כל העלות בגין חברות זאת. זה ממשיך בכל בתי הספר האקסטרנים אשר הכינו תלמידים למבחני בגרות ולמעשה זה נוגע להרבה מאד סקטורים שכבר לא פעילים בתחומי התעשייה או החקלאות שהייבוא מוטט אותם טוטלית אחרי פעילות והשקעה של שנים. דוגמה מהתקופה האחרונה ניתן לתאר את אותם מאות החנויות לצרכי סלולר אשר בתוכם שכנה מעבדה לתיקון סלולרי איבדה מערכה כאשר נכנסה אפליקציה פשוטה המאפשרת ללקוח להישאר בבית או בעבודה ולהזמין טכנאי עד אליו לתיקון הסלולר בדיוק באותה עלות שהיה צריך לגשת ולתקן באחת מהמעבדות הפזורות ברחבי הערים או בחברות הסלולר ועוד רבים אחרים.

עוד באתר למה צריך ייעוץ עסקי

עסקים קורסים

גם עסקים עם סף כניסה נמוך כמו חנויות שירות למיניהם או מסעדות בתי קפה לא רשתיים קורסים כמו מגדל קלפים מאחר ואנשים מעדיפים את מרכזי הקניות או הרחובות המעניינים והשוקקים ברחבי העיר.

אז מה עושים?

לא, אני לא קורא "קדיש" לעולם העסקי במדינת ישראל, ההפך, הטבע רגיל למלא כל חלל אשר נוצר בו וכך גם עולם העסקים, רק שהיום בכדי לפתוח עסק לא עושים את מה שעשו פעם, מחליטים על מקום, משכירים חנות או משרדים, ו"הופה" קופצים למים הקרים. לא ממש לא, מצד שני אני לא מאמין בבניית תכנית עסקית עם סעיף הוצאות מוסדר ועם "ניחושים" או "נבואות" לגודל ההכנסות. בכדי להקים עסק או לממש רעיון בכדי להגשים פתיחה של עסק אני ממליץ במינימום.

  1. להגדיר את מהות העסק.
  2. לנסות ולמצוא עסקים מתחרים בארץ וגם בחו"ל באמצעות האינטרנט (בשביל מה יש לנו אינטרנט"
  3. ללמוד ממה שנעשה בעסקים הקיימים בארץ ולקבל חיזוק מהעסקים בחו"ל.
  4. לשבת עם שעון מונה מול מתחרה ולספור את מספר הלקוחות הפוקדים אותו.
  5. לבחור את המיקום "הכי נכון" לפתיחתו של העסק, בעניין זה אני רוצה לציין כי פני הערים שונו! ורחובות ואזורים חדשים הולכים ופורחים, גם קהלים חדשים מגיעים לאזורים אלה ראו את שכונת "פלורנטין" ראו שכונות חדשות ב"יפו" , ראו אזורים חדשים בערים אחרות, ערים גדולות והפריפריה. ותמיד חשבו LOCATION+LOCATION
  6. תמיד לפני הקמת עסק שבו עם יועץ עסקי מקצועי זה ישנה לכם פרספקטיבות ודברים שלא חשבתם עליהם פתאום יתגלו לכם, על תלכו למיזם עסקי המכניס אתכם להתחייבויות ללא ייעוץ עסקי.
  7. הגיעו להחלטה לפתיחת עסק כאשר בכיסכם כסף ולא חשיבה ש-100% מהעסק יממן לכם הבנק. חשיבה זאת היא מסלול לאבדון.

יש מקום היום לפתוח עסקים חדשים, העניין הוא איך לעשות אותם הכי נכון והכי בטוח לאלה המשקיעים בו. מה שהיה פעם כבר לא מתאים לזמנים של עכשיו..

אני נפגש עם יותר ויותר אנשים המעוניינים לפתוח עסקים חדשים או מחודשים ושומע הרבה מאד תאוריות על דרכם ומחשבתם כיצד לפתוח את העסק אך לצערי רובם לא חושבים במכלול הכללי ומתרכזים רק בתחום המקצועי של העסק ולא בתחום ניהולו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן