איך עושים עסקים, ייעוץ עסקי,

אנשי עסקים גדולים עושים בדיוק את אותם טעויות שעושים אנשי עסקים יותר קטנים.

אם מישהו מבעלי העסקים שעשו טעויות, טעויות שעלו להם בהרבה מאד כסף, טעויות שעלו להם ב לאבד את העסק שלהם, טעויות שעשו כי שמעו ליועצים הלא נכונים, טעויות המבוססות אגו, טעויות שנבעו מאינטרסים של עובדים! ובכלל טעויות אנושיות שכולנו עושים חושבים כי בעלי העסקים הגדולים ה"טיקונים" כפי שאנו קוראים לא עושים טעויות מאותם מניעים לא חושבים נכון!

כן, יש הבדל אחד, טעויות שעושים טיקונים גדולים עלותם בחלקה נופלת על הציבור טעויות שעושים רוב העסקים נופלת בעיקר עליהם, על עובדיהם, על ספקיהם ועל משפחתם.

והעניין הוא "איך לא עושים טעויות" שהרי אין אדם או בעל אנוש החף מטעויות כאלה ואחרות, ויותר גרוע איך האינטואיציה האישית אומרת לא לעשות את הטעות אבל החבר, השותף, העובד, מתוך אינטרס שלא שווה לבעל העסק אומר בוא כן נעשה את הדבר את המהלך.

 יזמות, הקמת עסק, פתיחת עסק

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי צדה את עיני כתבה קטנה שהתפרסמה באחד מהמגזינים האומרת כי אילן בן דב איש עסקים רב פעלים עם אמביציה ובטחון גבוהה מביעה חרטה על פעילותו ואומר "בדיעבד הייתי צריך להקטין חוב" ולהיות יותר ספציפי אומר בן דב "לפני כמה שנים רכשתי את פרטנר עשיתי את עסקת המיזוג הגדולה ביותר שהייתה בישראל בלי השכלה פורמאלית, עם הרבה רצון ומעשים טובים אבל עם היו שואלים אותי היום אם הייתי חוזר  על כך התשובה שלי לא" והאמירה הזאת משקפת בדיוק את מה שאני טוען כי להיות בעל עסק או מנהל עסקים או איש עסקים ולא משנה באיזה לבל או דרגה הניסיון הוא זה שמנצח.

כ יועץ עסקי אינני יודע מי היו חבר היועצים של אילן בן דב שאני מאמין לו באמונה שלמה שעשה את העסקה בטוב ובחשיבה חיובית קצת הוליסטית ומתוך אינטואיציה רגשית כזאת ואחרת, אבל האם זה נכון כך לנהל עסקים, האם אינטואיציה וטוב לב הם המסלול הנכון לגעת בעסקים ושוב לא משנה עם זה שקל או מיליארד שקל, כסף זה כסף בסופו של דבר ועסקים עושים בשביל כסף ובטח לא בשביל להפיל אחרים בעסקה כושלת.

התובנות העסקיות מביאות אותי לשורה התחתונה כי יהיה קשה מאד לחנך בעלי עסקים, מנהלי עסקים, מנכלים של חברות, לפעול נקי נטו עסקים, ולשם כך יש יועצים, יועצים עסקיים, יותר טובים פחות טובים אבל כפי שראש ממשלה לא זז בלי יועץ או שומר ראש כך צריכים לשכור להם בעלי עסקים, או מנכלים, או כאלה שרוצים להיכנס אל עולם העסקים יועץ ורצוי שיהיה הכי טוב! עלות היועץ חוזרת בחסכון שהוא גורם לעסק או לחברה

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו