איך עושים עסקים, ייעוץ עסקי,

אנשי עסקים גדולים עושים בדיוק את אותם טעויות שעושים אנשי עסקים יותר קטנים.

אם מישהו מבעלי העסקים שעשו טעויות, טעויות שעלו להם בהרבה מאד כסף, טעויות שעלו להם ב לאבד את העסק שלהם, טעויות שעשו כי שמעו ליועצים הלא נכונים, טעויות המבוססות אגו, טעויות שנבעו מאינטרסים של עובדים! ובכלל טעויות אנושיות שכולנו עושים חושבים כי בעלי העסקים הגדולים ה"טיקונים" כפי שאנו קוראים לא עושים טעויות מאותם מניעים לא חושבים נכון!

כן, יש הבדל אחד, טעויות שעושים טיקונים גדולים עלותם בחלקה נופלת על הציבור טעויות שעושים רוב העסקים נופלת בעיקר עליהם, על עובדיהם, על ספקיהם ועל משפחתם.

והעניין הוא "איך לא עושים טעויות" שהרי אין אדם או בעל אנוש החף מטעויות כאלה ואחרות, ויותר גרוע איך האינטואיציה האישית אומרת לא לעשות את הטעות אבל החבר, השותף, העובד, מתוך אינטרס שלא שווה לבעל העסק אומר בוא כן נעשה את הדבר את המהלך.

 יזמות, הקמת עסק, פתיחת עסק

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי צדה את עיני כתבה קטנה שהתפרסמה באחד מהמגזינים האומרת כי אילן בן דב איש עסקים רב פעלים עם אמביציה ובטחון גבוהה מביעה חרטה על פעילותו ואומר "בדיעבד הייתי צריך להקטין חוב" ולהיות יותר ספציפי אומר בן דב "לפני כמה שנים רכשתי את פרטנר עשיתי את עסקת המיזוג הגדולה ביותר שהייתה בישראל בלי השכלה פורמאלית, עם הרבה רצון ומעשים טובים אבל עם היו שואלים אותי היום אם הייתי חוזר  על כך התשובה שלי לא" והאמירה הזאת משקפת בדיוק את מה שאני טוען כי להיות בעל עסק או מנהל עסקים או איש עסקים ולא משנה באיזה לבל או דרגה הניסיון הוא זה שמנצח.

כ יועץ עסקי אינני יודע מי היו חבר היועצים של אילן בן דב שאני מאמין לו באמונה שלמה שעשה את העסקה בטוב ובחשיבה חיובית קצת הוליסטית ומתוך אינטואיציה רגשית כזאת ואחרת, אבל האם זה נכון כך לנהל עסקים, האם אינטואיציה וטוב לב הם המסלול הנכון לגעת בעסקים ושוב לא משנה עם זה שקל או מיליארד שקל, כסף זה כסף בסופו של דבר ועסקים עושים בשביל כסף ובטח לא בשביל להפיל אחרים בעסקה כושלת.

התובנות העסקיות מביאות אותי לשורה התחתונה כי יהיה קשה מאד לחנך בעלי עסקים, מנהלי עסקים, מנכלים של חברות, לפעול נקי נטו עסקים, ולשם כך יש יועצים, יועצים עסקיים, יותר טובים פחות טובים אבל כפי שראש ממשלה לא זז בלי יועץ או שומר ראש כך צריכים לשכור להם בעלי עסקים, או מנכלים, או כאלה שרוצים להיכנס אל עולם העסקים יועץ ורצוי שיהיה הכי טוב! עלות היועץ חוזרת בחסכון שהוא גורם לעסק או לחברה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן