איך עושים כסף מעסקים

איך עושים כסף מעסקים

הצלחה בעסקים תלויה בהרבה מאד גורמים

הצלחה זה בטח לא מזל. מזל פירושו שליחת לוטו או טוטו שתופס ומרוויח. זה מזל. בעסקים אין מזל. ישנם עסקים המתנהלים מדור לדור כאשר כול דור יודע לקבל את התקופה החדשה ולא לשמר את התקופה של הדור הקודם, ישנם עסקים או חברות שלמות שנעלמו להם הקטגוריות והסבו עסקים למוצרים או שירותים חדשים, ישנם עסקים אשר מראש הקימו עסקים ברוח התקופה וניהול הוא הבסיס העיקרי להמשך הישרדותם, ישנם עסקים אשר בעליהם בוגרי מנהל עסקים או השכלה בתחום אשר חשים זעזועים קשים והבדלים מהותיים בין לימודי התואר שעשו לבן עולם העסקים בפועל, ויש כמובן את העסקים של בעלי המקצוע והשירותים אשר הפכו את מקצועם אומנותם לעסק פעיל, וכמובן יש את העסקים אשר מחוסר השכלה של בעליהם הקימו מיזמים, או רעיונות, או עסקים בתחומים מוכרים ומתפרנסים או שלא מתפרנסים לרווחתם. 

אין כלל קבוע האומר כי דווקא זה שלמד והקים או המשיך עסק הצלחתו גדולה מזה חסר המקצוע אשר הקים עסק מתפרנס או שורד, שורד ואולי אפילו מתקדם. נכון סביר להניח כי זה שלמד ומנהל עסקים היום הצלחתו יותר מובטחת, אבל זה היה טוב פעם, היום בכדי להתערבב בעולם העסקים, בכדי להיות עסק מצליח, בשביל לשרוד ואפילו לפרוח, צריך בראש ובראשונה להיות בהגדרה "איש עסקים" ואני לא מתכוון לאיש העסקים המיתולוגי המסתובב עם תיק גימ'ס בונד מלא מזומנים ועושה עסקאות בכול העולם, עסקאות כאלה ואחרות ישרות או מפוקפקות. 

הכוון שלי באיש עסקים הוא בכזה שיש לו ניסיון אדיר, איש עסקים שידע עליות, הרגיש מורדות, והישיר מבט וצעד קדימה, איש עסקם שמקבל סטירה, נופל וקם, איש עסקים שמעורה בעולם העסקים הישראלי, בהתנהגות, בניהול, בפיננסים ובטח בשיווק, הפרסום והמכירות. איש עסקים שעשה עסקים ולקח סיכונים על כספו ואחריותו ולא על אחריותם של אחרים.. אלילי הדור להם אנו קוראים טייקונים, הם לא אנשי עסקים כי עסקים הם עשו תוך שהם שומרים על עורם ורכושם והעסקים ממומנים מדמם של אזרחים כמוני וכמוך משקיעים בבורסה או בקרנות הפנסיה. אלה לא אנשי עסקים, אלה נחשבים "תחמנים" היודעים ליצור חברותה "הון" "שלטון" חברות ואחווה בין שואי האומה דרך יחצנים מפורסמים הרוקמים תקשורת והתקשרויות שם בצמרת למעלה.(גם זה בראייה שלי מזל) 

אך אם נשטח את פרופיל איש העסקים, שהרי המטרה הראשונית בעסקים היא "לעשות כסף" והרבה, עסקים אשר משלמים את שכר עבודת בעליהם עדיף שימשיכו ויהיו שכירים, יישנו בשקט ויעשו את אותו כסף. יש בעלי עסקים האומרים "עדיף לי לעשות את העבודה שלי להוציא את הרווח שלי, וזה מספיק לי" בשביל אלה האומרים אמרות שטותיות אלה עסקים זה לא המקום. עסקים זה המקום לאנשים הרוצים לראות כסף מעבר לשכר העבודה הרגיל, והאמת שזה אפשרי, כי אם יודעים לנהל עסק מבחינה עסקית ולא רק מבחינת ההתמחות המקצועית. זו המטרה לשמה עסק קיים, לא אסיים ללא הדוגמא של אותו מנתח פלסטי שיצא מהעבודה בבית החולים והבין שמאומנתו יוכל לעשות כסף רב. לא אזכיר שמות אך איש זה ידע לקחת לידו צוות ניהול, יועץ עסקי ולהיות המנתח המפורסם והגדול ביותר בישראל שמזרים מיליונים לחשבונות הבנק שלו ושל מרעיו. והוא בסך הכול מנתח פלסטי שעבד בבית חולים ממשלתי. 

כך עושים עסקים, ומבחינתי "כול אחד יכול"  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן