איך עושים כסף מעסקים

איך עושים כסף מעסקים

הצלחה בעסקים תלויה בהרבה מאד גורמים

הצלחה זה בטח לא מזל. מזל פירושו שליחת לוטו או טוטו שתופס ומרוויח. זה מזל. בעסקים אין מזל. ישנם עסקים המתנהלים מדור לדור כאשר כול דור יודע לקבל את התקופה החדשה ולא לשמר את התקופה של הדור הקודם, ישנם עסקים או חברות שלמות שנעלמו להם הקטגוריות והסבו עסקים למוצרים או שירותים חדשים, ישנם עסקים אשר מראש הקימו עסקים ברוח התקופה וניהול הוא הבסיס העיקרי להמשך הישרדותם, ישנם עסקים אשר בעליהם בוגרי מנהל עסקים או השכלה בתחום אשר חשים זעזועים קשים והבדלים מהותיים בין לימודי התואר שעשו לבן עולם העסקים בפועל, ויש כמובן את העסקים של בעלי המקצוע והשירותים אשר הפכו את מקצועם אומנותם לעסק פעיל, וכמובן יש את העסקים אשר מחוסר השכלה של בעליהם הקימו מיזמים, או רעיונות, או עסקים בתחומים מוכרים ומתפרנסים או שלא מתפרנסים לרווחתם. 

אין כלל קבוע האומר כי דווקא זה שלמד והקים או המשיך עסק הצלחתו גדולה מזה חסר המקצוע אשר הקים עסק מתפרנס או שורד, שורד ואולי אפילו מתקדם. נכון סביר להניח כי זה שלמד ומנהל עסקים היום הצלחתו יותר מובטחת, אבל זה היה טוב פעם, היום בכדי להתערבב בעולם העסקים, בכדי להיות עסק מצליח, בשביל לשרוד ואפילו לפרוח, צריך בראש ובראשונה להיות בהגדרה "איש עסקים" ואני לא מתכוון לאיש העסקים המיתולוגי המסתובב עם תיק גימ'ס בונד מלא מזומנים ועושה עסקאות בכול העולם, עסקאות כאלה ואחרות ישרות או מפוקפקות. 

הכוון שלי באיש עסקים הוא בכזה שיש לו ניסיון אדיר, איש עסקים שידע עליות, הרגיש מורדות, והישיר מבט וצעד קדימה, איש עסקם שמקבל סטירה, נופל וקם, איש עסקים שמעורה בעולם העסקים הישראלי, בהתנהגות, בניהול, בפיננסים ובטח בשיווק, הפרסום והמכירות. איש עסקים שעשה עסקים ולקח סיכונים על כספו ואחריותו ולא על אחריותם של אחרים.. אלילי הדור להם אנו קוראים טייקונים, הם לא אנשי עסקים כי עסקים הם עשו תוך שהם שומרים על עורם ורכושם והעסקים ממומנים מדמם של אזרחים כמוני וכמוך משקיעים בבורסה או בקרנות הפנסיה. אלה לא אנשי עסקים, אלה נחשבים "תחמנים" היודעים ליצור חברותה "הון" "שלטון" חברות ואחווה בין שואי האומה דרך יחצנים מפורסמים הרוקמים תקשורת והתקשרויות שם בצמרת למעלה.(גם זה בראייה שלי מזל) 

אך אם נשטח את פרופיל איש העסקים, שהרי המטרה הראשונית בעסקים היא "לעשות כסף" והרבה, עסקים אשר משלמים את שכר עבודת בעליהם עדיף שימשיכו ויהיו שכירים, יישנו בשקט ויעשו את אותו כסף. יש בעלי עסקים האומרים "עדיף לי לעשות את העבודה שלי להוציא את הרווח שלי, וזה מספיק לי" בשביל אלה האומרים אמרות שטותיות אלה עסקים זה לא המקום. עסקים זה המקום לאנשים הרוצים לראות כסף מעבר לשכר העבודה הרגיל, והאמת שזה אפשרי, כי אם יודעים לנהל עסק מבחינה עסקית ולא רק מבחינת ההתמחות המקצועית. זו המטרה לשמה עסק קיים, לא אסיים ללא הדוגמא של אותו מנתח פלסטי שיצא מהעבודה בבית החולים והבין שמאומנתו יוכל לעשות כסף רב. לא אזכיר שמות אך איש זה ידע לקחת לידו צוות ניהול, יועץ עסקי ולהיות המנתח המפורסם והגדול ביותר בישראל שמזרים מיליונים לחשבונות הבנק שלו ושל מרעיו. והוא בסך הכול מנתח פלסטי שעבד בבית חולים ממשלתי. 

כך עושים עסקים, ומבחינתי "כול אחד יכול"  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן