איך סוגרים עסק המלצות

כ יועץ עסקי אני נשאל חדשות לבקרים ע"י עמיתי "מה דעתיעל המצב" "האם יש מקום להמשיך ולהלחם כול יום" "האם יש בכלל מזור לעסקים בישראל" "האם המלחמה היום יומית מול העובדים, הספקים, הלקוחות, המוסדות, הגבייה , הבנקים" אכן יימשכו כך עד אין עד! שהרי כפי שעמיתי אומרים ההתמודדות הזאת רק הולכת ונהיית הרבה יותר קשה מיום ליום.

ובכן, כן, אני מבין את השאלה!
אני לא מסכים לעובדה אחת פשוטה "תסגרו עסקים ואז מה)
כאשר רוצים לסגור עסק יש הרבה מאד פרמטרים שצריכים להתייחס אליהם!
איך סוגרים את העסק, איך משלמים את החובות, אולי עדיף לנסות למכור את העסק, אולי עדיף למסור את העסק, אולי העסק נמצא במצב של טרם חובות וטרם התחייבויות, או שהוא כבר מלא בהתחייבויות ובהלוואות ואפילו בהשקעה כספית של בעלי העסק.

אין כאן תשובה קטגורית היכולה להמליץ על סגירת העסק כאן ועכשיו!
ברור לי כי החלטה של סגירת עסק צריכה לבוא ממניעים של הפסד כספי רצוף, וזו הסיבה היחידה לסגור עסק לא לפני שעושים בדק ביית, מתייעצים ב ייעוץ עסקי, בוחנים אפשרויות נוספות, (גם הנידון למוות מקבל אפשרויות כאלה ואחרות ומנסה למנוע את גזר הדין לפעמים 20 שנה מיום גזר הדין) אז נכון שהדבר לא דומה אבל סגירת עסק כאשר הוא לא נקי מחובות או היתחבויות טומן בתוכו קשיים רבים ומרובים.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי כבר יצא לי מאות פעמים להיות בהליך של טרום סגירת עסק ואני יכול להעיד כי ברוב המקרים הצלחנו למנוע את סגירת העסק אבל בחלקים קטנים המצב היה כול כך גרוע והעסק שקע בתוך חובות והתחייבויות כאלה ואחרות שלא היה מן הנמנע לסגור את העסק ולהתמודד ביחד עם בעליו מול ההתחייבויות והחובות שגם כאן כול עוד העסק נסגר כתוצאה מנפילה עסקית ולא משנה הסיבה יש פתרון לבעלי העסק או החברה.

הבסיס לניהול עסק

קריסה של עסקים היא לא בגדר "אסון לאומי" היום כבר אין הבדל בין עסק גדול לעסק קטן (ראו חברת העל הישראלית IDB) האקלים העסקי בארץ ובעולם ריסק תאגידים, חברות, עסקים כמגדל קלפים ואני טוען כי דווקא עסקים קטנים ובינוניים הם אלה שיוכלו לשרוד רק אם יתנהלו מכון ללא משוא פנים, אמוציות, אגו ורעות אחרות המשפיעות על התנהלותם שלעסקים.

לפעמים עסקים תוך שהם עסוקים בהישרדות לא מבחינים כי בתוך הניהול של עצמם הם משלמים סכומים מוזרים אשר לא קשורים ישירות לעסק או כול מיני תשלומים שונים למקומות לא נכונים, לפעמים חסר לשלמות המאזן החשבונאי והתזרימי כמה עשרות אלפי שקלים שבגינם עסקים מגיעים למסקנה שגויה כי הם צריכים לסגור את עסקם (לדוגמה ) יש עסקים המשלמים ביטוחים, ביטוח לאומי, מס הכנסה, מקדמות, בסכומים גבוהים בלי לדעת כלל ועיקר כי יש דרכי חישוב שונים היכולים להפחית את התשלומים ובכספים המתפנים לכסות על ההפסדים התזרימיים

האמת, כול עסק והסיפור שלו!
ועל מנת לא לסגור עסק על כול ההשלכות של סגירת העסק מומלץ בחום רב להתייעץ עם יועץ מקצועי .

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן