איך סוגרים עסק המלצות

כ יועץ עסקי אני נשאל חדשות לבקרים ע"י עמיתי "מה דעתיעל המצב" "האם יש מקום להמשיך ולהלחם כול יום" "האם יש בכלל מזור לעסקים בישראל" "האם המלחמה היום יומית מול העובדים, הספקים, הלקוחות, המוסדות, הגבייה , הבנקים" אכן יימשכו כך עד אין עד! שהרי כפי שעמיתי אומרים ההתמודדות הזאת רק הולכת ונהיית הרבה יותר קשה מיום ליום.

ובכן, כן, אני מבין את השאלה!
אני לא מסכים לעובדה אחת פשוטה "תסגרו עסקים ואז מה)
כאשר רוצים לסגור עסק יש הרבה מאד פרמטרים שצריכים להתייחס אליהם!
איך סוגרים את העסק, איך משלמים את החובות, אולי עדיף לנסות למכור את העסק, אולי עדיף למסור את העסק, אולי העסק נמצא במצב של טרם חובות וטרם התחייבויות, או שהוא כבר מלא בהתחייבויות ובהלוואות ואפילו בהשקעה כספית של בעלי העסק.

אין כאן תשובה קטגורית היכולה להמליץ על סגירת העסק כאן ועכשיו!
ברור לי כי החלטה של סגירת עסק צריכה לבוא ממניעים של הפסד כספי רצוף, וזו הסיבה היחידה לסגור עסק לא לפני שעושים בדק ביית, מתייעצים ב ייעוץ עסקי, בוחנים אפשרויות נוספות, (גם הנידון למוות מקבל אפשרויות כאלה ואחרות ומנסה למנוע את גזר הדין לפעמים 20 שנה מיום גזר הדין) אז נכון שהדבר לא דומה אבל סגירת עסק כאשר הוא לא נקי מחובות או היתחבויות טומן בתוכו קשיים רבים ומרובים.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי כבר יצא לי מאות פעמים להיות בהליך של טרום סגירת עסק ואני יכול להעיד כי ברוב המקרים הצלחנו למנוע את סגירת העסק אבל בחלקים קטנים המצב היה כול כך גרוע והעסק שקע בתוך חובות והתחייבויות כאלה ואחרות שלא היה מן הנמנע לסגור את העסק ולהתמודד ביחד עם בעליו מול ההתחייבויות והחובות שגם כאן כול עוד העסק נסגר כתוצאה מנפילה עסקית ולא משנה הסיבה יש פתרון לבעלי העסק או החברה.

הבסיס לניהול עסק

קריסה של עסקים היא לא בגדר "אסון לאומי" היום כבר אין הבדל בין עסק גדול לעסק קטן (ראו חברת העל הישראלית IDB) האקלים העסקי בארץ ובעולם ריסק תאגידים, חברות, עסקים כמגדל קלפים ואני טוען כי דווקא עסקים קטנים ובינוניים הם אלה שיוכלו לשרוד רק אם יתנהלו מכון ללא משוא פנים, אמוציות, אגו ורעות אחרות המשפיעות על התנהלותם שלעסקים.

לפעמים עסקים תוך שהם עסוקים בהישרדות לא מבחינים כי בתוך הניהול של עצמם הם משלמים סכומים מוזרים אשר לא קשורים ישירות לעסק או כול מיני תשלומים שונים למקומות לא נכונים, לפעמים חסר לשלמות המאזן החשבונאי והתזרימי כמה עשרות אלפי שקלים שבגינם עסקים מגיעים למסקנה שגויה כי הם צריכים לסגור את עסקם (לדוגמה ) יש עסקים המשלמים ביטוחים, ביטוח לאומי, מס הכנסה, מקדמות, בסכומים גבוהים בלי לדעת כלל ועיקר כי יש דרכי חישוב שונים היכולים להפחית את התשלומים ובכספים המתפנים לכסות על ההפסדים התזרימיים

האמת, כול עסק והסיפור שלו!
ועל מנת לא לסגור עסק על כול ההשלכות של סגירת העסק מומלץ בחום רב להתייעץ עם יועץ מקצועי .

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן