איך נתמודד מול תשלומי ספקים

אחת מאותם הבעיות בעסקים היא ההתמודדות עם התשלומים לספקים.

חלק מניהול תזרים המזומנים של העסקים מנוהל בשיטת העמסת האשראי על ספקים. לדוגמא: (עסק אשר מוכר ללקוח בתנאי אשראי של חודש שוטף + 60 יום מעביר את עומס נתינת האשראי לספק ומשלם לו בתנאי תשלום של חודש עבודה שוטף + 60 יום) לכאורה עד כאן זה מצוין, מאחר והעסק לא נוטל על עצמו מימון יוצא שביום שהוא מקבל את התקבול על הסחורה שמכר  הוא גם משלם עבור הסחורה.

 עד כאן זה מצוין.

מי שהרווח הגולמי שלו גבוה (עלות המכר = למחיר המכירה) סביר כי יכול לשלם את שאר ההוצאות שלו שלא קשורות לעלות המכר בייתר קלות בלי לצבור פיגורים, אך מי שהרווח הגולמי שלו נמוך נתקל ביותר קשיים בכדי להמשיך ולהפעיל את העסק או החברה אותה הוא מנהל.

 בכלל הרבה מאד עסקים ובעלי עסקים מעדיפים "להתגלגל" מאשר לעשות "סטופ" "לעצור" לבחון את ההתנהלות שלהם, לבחון את הרווח וההפסד שלהם, להעמיק יותר בהוצאות, למצוא פתרונות יצירתיים, לנסות דברים שלא הכירו. שהרי כול החיים זה "בית ספר אחד גדול" ולצערי, חלק מבעלי החברות או בעלי העסקים עושים את הטעות "הגדולה" של להמשיך בכול מחיר, לא להיעזר ע"י יועץ עסקי או מי שמלווה ונותן ייעוץ עסקי בכדי להביא את העסק או החברה ליציבות והמשכיות.

 כול זה מביא למוסר תשלומים ירוד כלפי ספקים, מביא בעלי עסקים להמציא סיבות ל-"למה", להתחמק משיחות, ולנסות ולהתפתל בכול דרך אפשרי איך למשוך את התשלום לספק. לכול אלה יש פתרונות אחרים, פתרונות שמאפשרים לעבוד ללא ה"לחץ" שיוצרים הספקים בדרישתם המוצדקת לקבלת כספם. כי תחשבו!  כאשר אתם מתחמקים מספקים, או מוסרים להם שיקים רק בכדי "לסתום אבן על גולל" ללא מחשבה וללא בטחון כי תעמדו בתשלום השיק, אתם רק מגלגלים את הבעיה קדימה. ומה ישתנה אז שזה לא קורה היום.    

אני קורא מאמרים של יועצים עסקיים או אסטרטגים למינם שמדברים על התופעה אך לא נותנים כלים מעשיים להתמודד מולה, שהרי אין כאן משהו יזום שבעלי עסקים לא מעוניינים לשלם לספקים. זה לא בדיוק המצב. יש כאן התנהלות לא נכונה ביסוד וכול טבלה או סכמה המוכתבת מראש לא יכולה להועיל בפועל על תשלום מדויק לספקים.

 כ יועץ עסקי זה נכון, אנו נמצאים בתקופה של רדיפת ספקים אחרי תשלום של עסקים ורדיפה של עסקים בעבור תשלום של לקוחות, היכולת לממן לקוחות היא בלתי אפשרית בתקופת מחנק האשראי, הריביות הגבוהות על מסגרות עודפות, ובכלל ההוצאות הנדרשות מעסקים.

 כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי ומתמחה בתחום אני מסתכל על ניירת של עסקים ומבין כבר בהסתכלות ראשונה כי עסקים לא מתנהלים נכון, הם בכלל לא שמים לב למה שמסתתר מאחורי מאזנים, ובפרט מאזנים חודשיים או תקופתיים.

 המקור של העסק הוא ניהול והתנהלות.

בעלי עסקים או מנהלי חברות למרות שחלק מהם מעסיקים סמנכ"ל כספים (שלרוב הוא כלכלן או רואה חשבון) עדיין נדרשים לייעוץ עסקי וליווי עסקי למען יצלחו את התקופה הקשה העוברת על עולם העסקים

 הכותב הנו מומחה בתחום פיתוח עסקים, יציאה ממשברים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן