איך נתמודד מול תשלומי ספקים

אחת מאותם הבעיות בעסקים היא ההתמודדות עם התשלומים לספקים.

חלק מניהול תזרים המזומנים של העסקים מנוהל בשיטת העמסת האשראי על ספקים. לדוגמא: (עסק אשר מוכר ללקוח בתנאי אשראי של חודש שוטף + 60 יום מעביר את עומס נתינת האשראי לספק ומשלם לו בתנאי תשלום של חודש עבודה שוטף + 60 יום) לכאורה עד כאן זה מצוין, מאחר והעסק לא נוטל על עצמו מימון יוצא שביום שהוא מקבל את התקבול על הסחורה שמכר  הוא גם משלם עבור הסחורה.

 עד כאן זה מצוין.

מי שהרווח הגולמי שלו גבוה (עלות המכר = למחיר המכירה) סביר כי יכול לשלם את שאר ההוצאות שלו שלא קשורות לעלות המכר בייתר קלות בלי לצבור פיגורים, אך מי שהרווח הגולמי שלו נמוך נתקל ביותר קשיים בכדי להמשיך ולהפעיל את העסק או החברה אותה הוא מנהל.

 בכלל הרבה מאד עסקים ובעלי עסקים מעדיפים "להתגלגל" מאשר לעשות "סטופ" "לעצור" לבחון את ההתנהלות שלהם, לבחון את הרווח וההפסד שלהם, להעמיק יותר בהוצאות, למצוא פתרונות יצירתיים, לנסות דברים שלא הכירו. שהרי כול החיים זה "בית ספר אחד גדול" ולצערי, חלק מבעלי החברות או בעלי העסקים עושים את הטעות "הגדולה" של להמשיך בכול מחיר, לא להיעזר ע"י יועץ עסקי או מי שמלווה ונותן ייעוץ עסקי בכדי להביא את העסק או החברה ליציבות והמשכיות.

 כול זה מביא למוסר תשלומים ירוד כלפי ספקים, מביא בעלי עסקים להמציא סיבות ל-"למה", להתחמק משיחות, ולנסות ולהתפתל בכול דרך אפשרי איך למשוך את התשלום לספק. לכול אלה יש פתרונות אחרים, פתרונות שמאפשרים לעבוד ללא ה"לחץ" שיוצרים הספקים בדרישתם המוצדקת לקבלת כספם. כי תחשבו!  כאשר אתם מתחמקים מספקים, או מוסרים להם שיקים רק בכדי "לסתום אבן על גולל" ללא מחשבה וללא בטחון כי תעמדו בתשלום השיק, אתם רק מגלגלים את הבעיה קדימה. ומה ישתנה אז שזה לא קורה היום.    

אני קורא מאמרים של יועצים עסקיים או אסטרטגים למינם שמדברים על התופעה אך לא נותנים כלים מעשיים להתמודד מולה, שהרי אין כאן משהו יזום שבעלי עסקים לא מעוניינים לשלם לספקים. זה לא בדיוק המצב. יש כאן התנהלות לא נכונה ביסוד וכול טבלה או סכמה המוכתבת מראש לא יכולה להועיל בפועל על תשלום מדויק לספקים.

 כ יועץ עסקי זה נכון, אנו נמצאים בתקופה של רדיפת ספקים אחרי תשלום של עסקים ורדיפה של עסקים בעבור תשלום של לקוחות, היכולת לממן לקוחות היא בלתי אפשרית בתקופת מחנק האשראי, הריביות הגבוהות על מסגרות עודפות, ובכלל ההוצאות הנדרשות מעסקים.

 כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי ומתמחה בתחום אני מסתכל על ניירת של עסקים ומבין כבר בהסתכלות ראשונה כי עסקים לא מתנהלים נכון, הם בכלל לא שמים לב למה שמסתתר מאחורי מאזנים, ובפרט מאזנים חודשיים או תקופתיים.

 המקור של העסק הוא ניהול והתנהלות.

בעלי עסקים או מנהלי חברות למרות שחלק מהם מעסיקים סמנכ"ל כספים (שלרוב הוא כלכלן או רואה חשבון) עדיין נדרשים לייעוץ עסקי וליווי עסקי למען יצלחו את התקופה הקשה העוברת על עולם העסקים

 הכותב הנו מומחה בתחום פיתוח עסקים, יציאה ממשברים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן