איך נציל את העסק שלנו

איך נציל את העסק שלנו

למה העסקים שלנו בקשיים/איך נציל אותו

אחוז גבוה מהעסקים בישראל נמצאים בחרדה מתמדת לגבי המשך פעילותם העסקית להווה ולעתיד. אין אני מתכוון רק לאותם 600 אלף עסקים קטנים ובינוניים דברי מכוונים גם לעסקים גדולים כדוגמת "יורוקום" שמי היה מאמין שחברה רבת שנים זאת עם פעילות עסקית מוצלחת תגיע למצב של חדלות פירעון.

אני יכול לגלות לכם שכמעט כל עסק חמישי הפונה אלי עם בקשה ל"הציל" את עסקו מהדרדרות מתפלא לשמוע שהוא לא יחיד במצבו הוא כאשר העסק שלו מלא בחובות ואין הוא מצליח לעמוד בתשלומים ובאחזקת העסק למרות שמבחינה חשבונאית (הכנסות-הוצאות) העסק מרוויח וכבר בטלפון אני נשאל אם יש סיכוי לעסק.

ניהול ניהול ושוב ניהול

כבר לפני עשור היו חייבים בעלי ומנהלי עסקים להתאים את העסקים שלהם לתקופה שתבוא אחרי, בעלי עסקים לא תארו לעצמם שהפריצה הגלובלית תתרחש במהירות כזאת מהירות אשר דרשה שינויי אסטרטגיה דרמטיים בעסקים. במקום חשיבה ויצירתיות לגבי העתיד החליפו עסקים מכירות בהלוואות מה שיצר להם גיבנת אשראי בבנקים, בחברות כרטיסי אשראי, בהלוואות חוץ בנקאיות ובהלוואות בערבות המדינה.

מאחר ועסקים המשיכו בדרכיהם כפי שהכירו אותם שנים ולא עשו דבר בנושא האסטרטגיה, הטקטיקה, הגדלת רצפת המכירה הם המשיכו וצברו הפסדים אשר היום מכבידים עליהם מאד בתפעול השוטף של העסק עד כדי סיכון ממשי לקיומו של העסק. לצערי עולה מהסקרים שערכנו כי לבעלי העסקים היה יותר נוח להישאר באזור הנוחות שלהם מאשר להכווין את העסק לקראת העתיד, הרבה מאד אני נתקל בעסקים המפסידים כסף אבל משלמים מיסים והתחייבויות כאילו שהם מרוויחים כסף. והדבר מאד תמוהה ומה מתגלה כך כתבתי במאמרים קודמים כי רואה החשבון הוא הפיגורה הקדושה בעיניהם ומה שהוא ממליץ או קובע לא כל כך תואם את יכולות העסק.(לא גורף) בפרט שרואה החשבון לא מנהל את העסק אין לו את המגע היום יומי של פעילות העסק, פקידתו רואה את הניירת של העסק פעם בחודש והוא עובר על העסק במאזן פעם בשנה. מה שיוצר חוסר קורלציה  בין העסק להנהלת החשבונות  החיצונית שלו.

קראו עוד האם פשיטת רגל זו אופציה

הסתכלות ממבט על 

בעלי עסקים אשר הם גם בעלי המקצוע בעסקיהם יותר מתפעלים את העסק מאשר מנהלים או מכווינים אותו, אני מגיע לעסקים לדוגמה ורואה חשבונות פרסום שלא היו מביישים מותגים ארציים לשאלתי למה? הרי העסק לא יכול להרשות לעצמו לשלם כאלה סכומים (תעזבו שזה מיותר) התשובה היא "הציעו לי אמרו שזה מציאה ממש ומאחר ואין לי זמן להתעסק עם זה חתמתי" ומכאן הבעיה של ניהול עצמאי של בעל העסק שעושה הכול בעסקו במקום שייקח לו ייעוץ עסקי שיתמוך את העסק שלו.

אין דבר כזה עסק לא טוב

אין הגדרה כזאת "עסק לא טוב" עסק שמכניס כסף ויש לו מחזור מסוים הוא עסק טוב כל עוד יודעים לנהל אותו באקלים העכשווי, יש קשיים, המסחר נהיה יותר קשה, התחרות מטורפת, אבל אם מנהלים נכון את העסק בצורה מסחרית נכונה אין סיבה לכישלון.

אני דווקא מוצא שהמצב היום  בקיום עסקים הוא הרבה יותר נוח עקב כלים טכנולוגיים, פיננסיים, שיווקיים ואחרים מאשר היה פעם. זה הכול עניין של ניהול נכון ומציאת פתרונות יצירתיים בדיוק כמו הגדולים היציבים.

עשו חושבים!

אנא קראו עוד המלצות בתחום הניהול

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן