איך נמכור וגם ישלמו לנו

היבטים חשובים במכירה!

האם נמכור לכול אחד?

האם נמכור לכול פונה באשראי?

איך אנו יכולים להבטיח את התקבול שנקבל כתוצאה מהמכירה שנעשה?

 ובכן, כולנו רוצים למכור, מכירה מחזיקה חברה ומכירה היא מנוע הצמיחה של כול עסק או חברה באשר פעילותה היא. למעשה אני מוכר מוצר או שירות ומקבל כסף תמורת השירות או המוצר שמכרתי. כאשר אני לא מקבל את כספי השירות או מכירת המוצר נגרמים לחברה שלי נזקים בגין המוצר שקניתי, מסרתי אך לא קיבלתי את התקבול בגינו, תהליך המכירה וכול העלויות הקשורות בו נעלמו מקופתי, ולמעשה נוצר לי "חור" חשבונאי ו"חור" תזרימי…אז למה הייתי צריך את כול זה.

כ מי שנותן ייעוץ עסקי בעקרון לא הייתי מספק סחורה או שירות ללקוח  חדש הפוקד את בית עסקי, מכירה ללקוח חדש ללא בטוחה כספית מלאה כמוה כ השמת הכסף על קרן הצבי, לקוח חדש הדורש אשראי ולא מבין שבכדי לקבל אשראי הוא בראש ובראשונה צריך להוכיח את אמינותו "אינו נחשב לקוח רציני" ולכן הייתי מעדיף לא למכור.

כ יועץ עסקי אני נתקל בעסקים הפותחים תיקי אשראי ללקוחות ללא כול בטוחות, או בדיקה, פשוט פותחים לקוח, מקבלים שיק דחוי ומכאן ההפתעה גדולה.

האם אדם ההולך לרכוש במרכול, ברשת, בחנות, לא משלם בכרטיס אשראי או בשיק שעבר בדיקה…משלם! אז מדוע לקוח שרוצה לרכוש סחורה והוא חברה או תאגיד או בית עסק כזה ואחר לא ישלם באותה צורה. לכולם יש היום כרטיסי אשראי בכול צבע ומכול סוג אז מה הסיבה לא לשלם בכרטיס אשראי או בשיק שניתן לקבל עליו ערבות מאחת מחברות המימון כמו ERN

ישנם היום חברות אשר מעניקות מידע עסקי לגבי אנשים או חברות ואשר כתוצאה ממידע זה מחליט הספק באם לספק סחורה באשראי פתוח או לא. אך גם לדוחות חברות המידע אין אחיזה במציאות, מציאות המשתנה מיום ליום בישראל, ואם חוות הדעת הייתה טובה ביום מתן השיק לכיסוי הסחורה שנלקחה הרי שביום פירעון התשלום החברה כבר יכולה להיות סגורה או חדלת פירעון.

בכלל, רוב חברות המידע שואבות את המידע שלהם מכול מיני ארגונים, בתי משפט, בנקים, וכ"ד, מאחר והרבה מאד חברות ועסקים נמצאים היום בין כתלי בית המשפט, חורגים בבנקים, או מושטות עליהם כתמים כאלה או כאלה אזי לא היה מסוגלים למכור לרוב החברות בישראל באשראי.

אז איך בכול זאת מוכרים במגזר העסקי?

1.         כול הרכישות הראשונות של לקוח חייבות להיות במזומן או בכרטיס אשראי

2.         שיקים התקבלו רק לאחר אישור חברת ERN המעניקה "סוג" של בטחון לבית העסק.

3.         טופס פתיחת לקוח המגובה בשטר בטחון "זה השטר הרוכשים ברשות הדואר ונחשב לשטר"

4.         במידה והלקוח חברה אזי השטר יהיה חתום ע"י החברה וכערבים בעלי החברה.

5.         אין לקבל תמורה עבור הקניה בכרטיס אשראי בעסקה טלפונית, בעל כרטיס האשראי חייב להיות נוכח בעת התשלום.(גם עם הכרטיס לא עובר "אולי בכוונה" לא מקישים את מספר הכרטיס במכשיר כרטיסי האשראי. כרטיס חייב לעבור במכונת כרטיסי האשראי.

6.         גם בעבודה שוטפת לאחר שהלקוח נבחן יש להגביל את סך אובליגו של הלקוח, ולקבל ממנו שיק על כול אספקה. בחברות ענק יש טופס הזמנה רשמי ובהחלט ניתן להיאחז בטופס זה

גם כול הדרכים שהזכרתי עדיין לא מונעות לחלוטין מצב של תשלומים מלאים, ותמיד יימצא משהו שבגינו לא ישולם התמורה לסחורה או לשירותים שקיבל הלקוח, אך מזעור התופעה יהיה רק לטובת העסק.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן