איך מתקנים היום סמארטפון קטגוריה שהתרסקה

איך מתקנים היום סמארטפון קטגוריה שהתרסקה

איך מתרסקת לה קטגוריה

מאמר זה בא להדגיש איך קטגוריות שלמות של עסקים מתרסקים כתוצאה מהחדשנות הפוקדת אותנו מדי יום ביומו, העניין הוא שאנו לא מתכוונים לקטגוריות ישנת אלה גם לקטגוריות חדשות מהעשור האחרון וזה רק מדגיש את הצורך בלחדש ולהמציא את עצמנו כל יום מחדש.

עולם הסלולרי והסמארטפון

אלכסנדר בל ממציא מכשיר הטלפון עשה את שיחת הטלפון הראשונה שלו בחודש יוני 1875 מאז התחוללה מהפכה בעולם התקשורת וזכורה הכרזתה של חברת הכנסת לשעבר שולמית אלוני ז"ל שהצהירה כי "לכל אחד יהיה מכשיר טלפון בכיסו" אומנם היא לא חזתה את מכשיר הסמארטפון את זה עשה אחריה סטיב גובס שיצא אם מכשיר ה-I-PHONE בשלהי 2008-9.

מאז עברו מים רבים בנהר, הוקמו חברות סלולר בישראל, התחרות נפרצה, מכשירי הסמארטפון סופקו ויוצרו על ידי כל יצרן מוכר בעולם ומהר מאד הפך כל אזרח לבעל 2 סמארטפונים לפחות אם לא יותר.

וכמו שאנשים מחפשים לעשות עסקים הוקמו רשתות של אביזרים וכל מיני גדג'טים לסמארטפונים הפזורים על כל פני הארץ.

מה הייתה התכנית העסקית של אלפי חנויות ורשתות לסמארטפונים?

  1. מכירה של גדג'טים לתחום הסמארטפונים.
  2. מכירה של דקות שיחה (לאלה אשר היה להם סלולר PREPAID)
  3. מעבדה לתיקון סמארטפונים.
  4. מכירה של מכשירי סמארטפון.

חשוב לציין כי הרווחים הממשיים  אשר היה לחנויות אלה נבעו מפעילויות המעבדה לתיקון הסמארטפונים כאשר מכירת הסמארטפונים הרווח קטן מאד והגדג'ט תלוי היה מאד בעלות הרכש. מכירת דקות שיחות נעלמו חלפו להם מהשוק בכלל.

ובכן כמו שציינתי שוק תיקוני הסמארטפונים הפך לשוק גדול שהצדיק פתיחה של רשתות או חנויות על כל פינת רחוב בישראל כולל במספר קניונים. נוסיף לזה כי גם החברות הסלולריות מכרו גדג'ט, והיו גם הם פעילים בתחום התיקונים אזי שהשוק התחלק למספר רב מאד של חנויות סלולר כאשר בשנתיים האחרונות הענף הגיע לרוויה והתחלנו לראות קשיים של חנויות בתחום.

מה המצב היום   

אנו עדים למתחרה אשר קם לכל חנויות הסלולר ורשתות הסלולר בתחום "מעבדת התיקונים" ומגלים שהתווסף לשוק חברה בשם MOBILAB שזאת אפליקציה המתחייבת לשלוח טכנאי סמארטפון לבית הלקוח ולתקן את מכשירו "מידית" מבלי שיצטרך לצאת מהבית (ואנחנו יודעים איזה "תיק" זה לצאת ולתקן את הסלולרי זה בדיוק כמו לצאת לרכוש בטריות או דיו למדפסת) אם מחירים זהים למעבדות, אחריות, וחלקי חילוף מקוריים.

סיכום

מאמרי זה בא להמחיש עד כמה השוק בישראל ובעולם הוא מטורף ומשתנה חדשות לבקרים, האמת שאת המטאוריות הזאת אנו חווים כבר ממחצית המאה הקודמת כאשר ב 5 עשורים האחרונים העולם העסקי התהפך בדיוק כמו שכדור הארץ מסתובב מדי יום ביומו.

להקים היום עסקים, זה לא לחקות עסקים קיימים אלה ליצור מייזמים חדשים ויחודיים בכל קטגוריה. ואני מדגיש "יחודיים" זה גם יכול להיות בית קפה או מסעדה "ייחודית" (כל מה שלא אפשרי או נראה נורמאלי אכן אפשרי) ולכן החשיבה להקמת עסק זה לא ללכת אחרי העדר אלה ליצור ראש עדר חדש.

ישיבה ביחד עם ייעוץ עסקי ובעל רעיון יכולה להתפתח לעסק מזמין ומכניס

Print

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן