איך מתקיימים עסקים

אולי בכדי שכולם יבינו נגדיר את נושא העסקים הקטנים

למעשה כולנו שומעים את ההתבטאויות בנושא העסקים הקטנים, זה מאד נשמע מבטיח כאשר ראשי המדינה מדברי על העסקים הקטנים בישראל, זה ממש מלוקק איך בנק אחד גדול מכריז על יום עסקים אחד בשנה וכול ראשי המשק, הכלכלה, ראשי ערים וכ"ד מתלקקים סביב הנושא הזה ליום אחד! וזהו!  

 כ יועץ עסקי אני שומע השכם וערב את ראשי המשק ביום פקודה! קוראים לעזור לעסקים קטנים, לתמוך עסקים קטנים והפתרון האולטימטיבי הוא "לתת הלוואות לעסקים קטנים".

 למעשה אם נעשה חשבון פשוט וקל נבין כי עסקים קטנים הם הכוח המניע את הצמיחה בישראל כי הם כולם שייכים לישראל הם משלמים מיסים, הם לא מקבלים הנחות מופלגות במיסים ובאגרות, הם מעסיקים את חצי העובדים מהמשק, והם עצמם צורכים מתוך המשק הישראלי שלא כמו חברות הענק המקבלות מענקים (לא הלוואות) והטבות מס מפליגות הגם שיש להם שלוחות בחו"ל ומי יודע מה הם מעבירות כאן לארצנו ומה הם משאירות שם בארצות הניכר.

 עסקים קטנים ובינוניים ואפילו גדולים מתקיימים כאן ומתפתלים כול חודש או יותר נכון נלחמים במלחמת קיום עם כול אספקט מלולאות הרצף הבונה ומקיים עסקים קטנים.           

 כ יועץ עסקי אני מרשה לעצמי  לציין כי עסקים וחברות גדולות נהנות מהמדינה (כפי שהזכרתי) ממענקים, מסבסוד, מהנחה משמעותית במיסים ובאגרות, מפטורים וכול מיני הטבות שעסק קטן היה חולם ליהנות מהם, הפתרון הזה של לסתום את הפה לעסקים קטנים במתן הלוואות בערבות מדינה הוא פתרון "סתימת פיות" כי הרי ידוע שבאקלים העסקי היום אין מקום כלל וכלל למצב של עוד הלוואות, עוד החזרי הלוואות, עוד מחזור של הלוואות, ועוד להקשות על בעלי העסקים. נכון הפתרון של הלוואה נלקח מייד בשני ידיים ע"י בעלי העסקים הקטנים "הנחנקים" אך פתרון זה מכניס את העסקים לסטטיסטיקה של העסקים הנסגרים ויותר גרוע משאיר את המדינה ואת הבנקים עם חובות אבודים אותם בסופו של דבר משלם הציבור הרחב.

כ יועץ עסקי אני רואה את הפתרון היחידי לא במתן הלוואות כאלה או אחרות, הפתרון צריך להיות ב-פישוט התהליכים, בגמישות המערכת, ביכולת לקחת יותר סיכונים מצד המערכות השולטות כלפי עסקים קטנים ובינוניים ולא להכביד עליהם ברגולציה, במיסים, במקדמות מס, בניכוי במקור, במע"מ שהופך כול בעל עסק לגובה של המדינה, באגרות, בהיטלים, בתנאים סוציאליים המושטים על המעסיקים אם כול מיני הסכמים קיבוציים כובלים, אתם יודעים מה: השוואת תנאים בין מפעלים וחברות גדולות לבין עסקים גדולים כי אם ניקח את סך העסקים הקטנים והבינוניים נבין שהם שקולים מול כול התאגידים הגדולים הנהנים "ממש נהנים" מהטבות מפליגות.

המצב הזה לא יכול להמשיך ולהתקיים, דיבורים כמו חול ואין מה לאכול זאת נחלת העסקים הקטנים והבינוניים בישראל. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן