איך מתקיימים עסקים

אולי בכדי שכולם יבינו נגדיר את נושא העסקים הקטנים

למעשה כולנו שומעים את ההתבטאויות בנושא העסקים הקטנים, זה מאד נשמע מבטיח כאשר ראשי המדינה מדברי על העסקים הקטנים בישראל, זה ממש מלוקק איך בנק אחד גדול מכריז על יום עסקים אחד בשנה וכול ראשי המשק, הכלכלה, ראשי ערים וכ"ד מתלקקים סביב הנושא הזה ליום אחד! וזהו!  

 כ יועץ עסקי אני שומע השכם וערב את ראשי המשק ביום פקודה! קוראים לעזור לעסקים קטנים, לתמוך עסקים קטנים והפתרון האולטימטיבי הוא "לתת הלוואות לעסקים קטנים".

 למעשה אם נעשה חשבון פשוט וקל נבין כי עסקים קטנים הם הכוח המניע את הצמיחה בישראל כי הם כולם שייכים לישראל הם משלמים מיסים, הם לא מקבלים הנחות מופלגות במיסים ובאגרות, הם מעסיקים את חצי העובדים מהמשק, והם עצמם צורכים מתוך המשק הישראלי שלא כמו חברות הענק המקבלות מענקים (לא הלוואות) והטבות מס מפליגות הגם שיש להם שלוחות בחו"ל ומי יודע מה הם מעבירות כאן לארצנו ומה הם משאירות שם בארצות הניכר.

 עסקים קטנים ובינוניים ואפילו גדולים מתקיימים כאן ומתפתלים כול חודש או יותר נכון נלחמים במלחמת קיום עם כול אספקט מלולאות הרצף הבונה ומקיים עסקים קטנים.           

 כ יועץ עסקי אני מרשה לעצמי  לציין כי עסקים וחברות גדולות נהנות מהמדינה (כפי שהזכרתי) ממענקים, מסבסוד, מהנחה משמעותית במיסים ובאגרות, מפטורים וכול מיני הטבות שעסק קטן היה חולם ליהנות מהם, הפתרון הזה של לסתום את הפה לעסקים קטנים במתן הלוואות בערבות מדינה הוא פתרון "סתימת פיות" כי הרי ידוע שבאקלים העסקי היום אין מקום כלל וכלל למצב של עוד הלוואות, עוד החזרי הלוואות, עוד מחזור של הלוואות, ועוד להקשות על בעלי העסקים. נכון הפתרון של הלוואה נלקח מייד בשני ידיים ע"י בעלי העסקים הקטנים "הנחנקים" אך פתרון זה מכניס את העסקים לסטטיסטיקה של העסקים הנסגרים ויותר גרוע משאיר את המדינה ואת הבנקים עם חובות אבודים אותם בסופו של דבר משלם הציבור הרחב.

כ יועץ עסקי אני רואה את הפתרון היחידי לא במתן הלוואות כאלה או אחרות, הפתרון צריך להיות ב-פישוט התהליכים, בגמישות המערכת, ביכולת לקחת יותר סיכונים מצד המערכות השולטות כלפי עסקים קטנים ובינוניים ולא להכביד עליהם ברגולציה, במיסים, במקדמות מס, בניכוי במקור, במע"מ שהופך כול בעל עסק לגובה של המדינה, באגרות, בהיטלים, בתנאים סוציאליים המושטים על המעסיקים אם כול מיני הסכמים קיבוציים כובלים, אתם יודעים מה: השוואת תנאים בין מפעלים וחברות גדולות לבין עסקים גדולים כי אם ניקח את סך העסקים הקטנים והבינוניים נבין שהם שקולים מול כול התאגידים הגדולים הנהנים "ממש נהנים" מהטבות מפליגות.

המצב הזה לא יכול להמשיך ולהתקיים, דיבורים כמו חול ואין מה לאכול זאת נחלת העסקים הקטנים והבינוניים בישראל. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן