איך מתנהלים בפשיטת רגל

איך מתנהלים בפשיטת רגל

ה-120 הביאה עלינו קריסות לא מעטות של חדלות פירעון,

אנו רואים תאגידי ענק, בנקים, חברות מסחריות בארץ ובעולם, בעלי עסקים קטנים בינוניים וגדולים אשר נאלצו להגיע למצב של חדלות פירעון למה שאנו קוראים "פשיטת רגל"

 זה יכול לקרות לכול אחד מאיתנו

ועדה שמינה שר המשפטים לשעבר פרופסור יעקב נאמן במטרה לייעל את פעילות האכיפה של הרשות המבצעת קבעה כי בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בקריסות של חברות ופרטיים אותה הם מייחסים למדיניות האשראי בבנקים ובכלל בשוק הפיננסים אשר העמיסו הלוואות וחייבו לווים בכספים הגדולים עליהם פי כמה.

לאור זאת נוצר מצב כי חברות, עסקים, ובעלי עסקים קורסים מבקשים את הגנת בית המשפט.

 לעומת זאת לא מעט בעלי עסקים ובעלי חברות מוצאים את עצמם מתרוצצים בין כתלי בתי המשפט ובמסדרונות ההוצאה לפועל תוך כדי פיתולים כאלה ואחרים על מנת להדוף את התביעות והחבויות המושטות עליהם כתוצאה מערבותם לעסקיהם או מההתחייבויות הכספיות שלא עמדו מולם.

 למעשה מתנהל כאן מרדף של חתול ועכבר, כאשר החייב מנסה להחביא את רכושו או כספים אשר לו על מנת לא לשלם את חובותיו מצד אחד ואילו הנושה בעזרת מנגנון ההוצאה לפועל עושה כול שיכול על מנת לחשוף את רכוש החייב, להטיל עיקולים במקומות הנכונים, ולעשות פעולות גבייה שונות כמו הוצאה מטלטלים, חסימת רישיון הנהיגה וכ"ד.

 אך עלייה וקוץ בה כי לפי סטטיסטיקה של הבנק העולמי רק 15% הם האנשים המנסים לשקר ולהסתיר את רכושם על מנת שלא לשלם את חובותיהם.

 למעשה הליך של פשיטת רגל הוא הטבה שניתנת לחייב אשר מתנהל בשקיפות מלאה מול ההוצאה לפועל או מול בית המשפט וכונס הנכסים הרשמי.

 כ יועץ עסקי או מי שנותן ייעוץ עסקי הבנתי כי באחרונה נכנסה הרפורמה המדוברת של פרופסור דוד האן ככונס הנכסים הרשמי האומרת כי הרצון להחזיר חייב למעגל העבודה, או החיים התקנים מבלי שיפול נטל על הציבור יתאפשר עם נקצוב לחייב 18 חודש של חקירתו, גילוי רכושו, שקיפות שלו מול המערכת, וקביעת הסדר התשלומים כול חייב על פי מצבו או יכולתו. (בעבר או עד היום כאשר הרפורמה נכנסה ללא צורך בחקיקה נמשכו הליכים של פשיטת רגל שנים על גבי שנים) היום המטרה להוציא את החייב ממעגל החובות וזאת מבלי לקפח את הנושה ולפגוע פגיעה גסה בקנינו, ולהחזיר את החייב למסלול חיים נורמאלי ותקין.

 נכון הוא שבתי המשפט הדנים בפשיטות רגל של פרטיים, עדיין לא הטמיעו הלכה למעשה את הרפורמה המדוברת אך מבחינת תחילתה הרי שרפורמה זאת כבר מיושמת הלכה למעשה.

 כמי שעוסק בייעוץ עסקי גם בחברות עם משבר או בעלי חברות אשר נזקקו לשירותי הכונס הרשמי כולל כותב המאמר אני ממליץ בחום רב על מנת למנוע סבל נוסף לקריסה העסקית, לעלבון האישי, לבושת הפנים, להרים את הראש, לשתף את כונס הנכסים הרשמי ואת המנהל המיוחד שימונה, מבלי להסתיר או להחביא, ההפך, להבין שההליך הזה מצד אחד אסור שיקפח את הנושה אבל במידה והחייב נותר ללא כלום או ללא יכולת השתכרות או יכולת השתכרות כזאת ואחרת, עדיף לשתף את הכונס במידע זה ולהשיג את ההפטר בדרך הקצרה והמהירה. לעניין זה צריך ליישם את האמרה ש"השקר הטוב ביותר הוא האמת"    

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן