איך מתגברים על קשיים בעסקים

כיצד משפיעה דפלציה על עסקים קטנים ובינוניים.

תחום הכלכלי במדינת ישראל אינו נוגע כלל וכלל לסקטור העסקי של העסקים הקטנים והבינוניים בישראל.

מה מעניין את הסקטור הזה על מצב המניות, מדיניות בנק ישראל, הבורסה, האינפלציה, הדפלציה וכל המילים הגדולות שאנו שומעים מכלכלנים, עיתונאים וניזונים מהתקשורת.

אין הוכחה יותר מוחשית מזה שאנו שומעים על התרסקות המחירים בנפט ומוצריו אשר ירדו ב-70% ברחבי העולם אבל אצלנו אנו נהנים אולי מירידה של 30% כי המדינה "שודדת" אותנו כאשר על כל ליטר בנזין היא גובה 4 שקלים. או הסטטיסטיקה המתגלה לנו בדוחות ה-OECD כי ישראל המדינה עומדת במקום הראשון בגודל העניים שבה ופערי השוויון.

לכן כל ראשי הכלכלה, האקדמיה, התיאורים שלהם, ההתפארויות שלהם, (חלקם) הנתונים האקדמאיים שלהם כלל לא נוגעים לאותם עסקים קטנים ובינוניים שמבחינתם הורדת מס ערך מוסף ב-1% ומס החברות גם כן ב-1% לא מזיזים להם דבר.(הם היו שמחים להציג רווחים ולשלם פחות מס.)

בכל מדינה מפותחת בטח במדינות ה-OECD שראשי מדינתנו נלחמו על מנת להיות שייכים למועדון זה שמים דגש על עסקים קטנים ובינוניים שהם המעסיקים הגדולים עם התל"ג הגבוהה אך אצלנו כאן בישראל מוכרים לנו העסקים הקטנים והבינוניים רק דמיונות.

קחו לדוגמא את המנוף היחידי של מדינת ישראל בתמיכה לעסקים קטנים ובינוניים "הלוואות בערבות מדינה" תודה! למי הלוואות האלה טובות, לאותם כאלה שהבנק חפץ ביקרם, זה לא משנה שלפי תנאי ההלוואה המדינה ערבה ב-75% להלוואה ואילו מקבל ההלוואה שם בטחון כספי של עוד 25% מה שהופך את הבנק ללא לקחת סיכון אבל הוא בהתאם למאגר הלקוחות הרשום אצלו יודע גם אם לעסק היו קשיים בחלק מהזמנים וכבר כאן חוסם את הבקשה להלוואה בערבות מדינה, האבסורד שהועדה ממליצה על הלוואה בערבות מדינה ואילו הבנק מבטל…אז תגידו לי לעזאזל "בשביל מה קוראים לזה הלוואה בערבות מדינה" נכון

יש עסקים ש"מרמים" בתכניות העסקיות שלהם רק בכדי להכניס כסף לתזרים המזומנים שלהם ויש חברות שקיבלו הלוואות בערבות מדינה ופשטו רגל. אבל יש חברות שההלוואה הזאת בדיוק נולדה עבורם על מנת לשפר את הרווחיות, לרכוש עוד קו ייצור, וכ"ד.

מה שאני בא להדגיש במאמר הזה שאין ישועה או הטבה למגזר העסקי וכל הנתונים המקרו כלכליים והעשייה הממשלתית מכוונת ל-10% שבטופ בעסקים.

מנהל/איש עסקים/בעל עסק אשר נמנה בין העסקים הקטנים והבינוניים עדיף שימצא את הדרכים והעזרה המקצועית לעצמו ולעסק שלו במסגרת הפתגם אם אין אני לי מי לי

אנא קראו עוד בנושא קשיים בעסקים והתמודדות 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן