איך מתגברים על קשיים בעסקים

כיצד משפיעה דפלציה על עסקים קטנים ובינוניים.

תחום הכלכלי במדינת ישראל אינו נוגע כלל וכלל לסקטור העסקי של העסקים הקטנים והבינוניים בישראל.

מה מעניין את הסקטור הזה על מצב המניות, מדיניות בנק ישראל, הבורסה, האינפלציה, הדפלציה וכל המילים הגדולות שאנו שומעים מכלכלנים, עיתונאים וניזונים מהתקשורת.

אין הוכחה יותר מוחשית מזה שאנו שומעים על התרסקות המחירים בנפט ומוצריו אשר ירדו ב-70% ברחבי העולם אבל אצלנו אנו נהנים אולי מירידה של 30% כי המדינה "שודדת" אותנו כאשר על כל ליטר בנזין היא גובה 4 שקלים. או הסטטיסטיקה המתגלה לנו בדוחות ה-OECD כי ישראל המדינה עומדת במקום הראשון בגודל העניים שבה ופערי השוויון.

לכן כל ראשי הכלכלה, האקדמיה, התיאורים שלהם, ההתפארויות שלהם, (חלקם) הנתונים האקדמאיים שלהם כלל לא נוגעים לאותם עסקים קטנים ובינוניים שמבחינתם הורדת מס ערך מוסף ב-1% ומס החברות גם כן ב-1% לא מזיזים להם דבר.(הם היו שמחים להציג רווחים ולשלם פחות מס.)

בכל מדינה מפותחת בטח במדינות ה-OECD שראשי מדינתנו נלחמו על מנת להיות שייכים למועדון זה שמים דגש על עסקים קטנים ובינוניים שהם המעסיקים הגדולים עם התל"ג הגבוהה אך אצלנו כאן בישראל מוכרים לנו העסקים הקטנים והבינוניים רק דמיונות.

קחו לדוגמא את המנוף היחידי של מדינת ישראל בתמיכה לעסקים קטנים ובינוניים "הלוואות בערבות מדינה" תודה! למי הלוואות האלה טובות, לאותם כאלה שהבנק חפץ ביקרם, זה לא משנה שלפי תנאי ההלוואה המדינה ערבה ב-75% להלוואה ואילו מקבל ההלוואה שם בטחון כספי של עוד 25% מה שהופך את הבנק ללא לקחת סיכון אבל הוא בהתאם למאגר הלקוחות הרשום אצלו יודע גם אם לעסק היו קשיים בחלק מהזמנים וכבר כאן חוסם את הבקשה להלוואה בערבות מדינה, האבסורד שהועדה ממליצה על הלוואה בערבות מדינה ואילו הבנק מבטל…אז תגידו לי לעזאזל "בשביל מה קוראים לזה הלוואה בערבות מדינה" נכון

יש עסקים ש"מרמים" בתכניות העסקיות שלהם רק בכדי להכניס כסף לתזרים המזומנים שלהם ויש חברות שקיבלו הלוואות בערבות מדינה ופשטו רגל. אבל יש חברות שההלוואה הזאת בדיוק נולדה עבורם על מנת לשפר את הרווחיות, לרכוש עוד קו ייצור, וכ"ד.

מה שאני בא להדגיש במאמר הזה שאין ישועה או הטבה למגזר העסקי וכל הנתונים המקרו כלכליים והעשייה הממשלתית מכוונת ל-10% שבטופ בעסקים.

מנהל/איש עסקים/בעל עסק אשר נמנה בין העסקים הקטנים והבינוניים עדיף שימצא את הדרכים והעזרה המקצועית לעצמו ולעסק שלו במסגרת הפתגם אם אין אני לי מי לי

אנא קראו עוד בנושא קשיים בעסקים והתמודדות 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן