איך מתגברים על עסק בקשיים

אל תיבהלו הרבה מאד עסקים נמצאים בקשיים "הרבה מאד"

בתקשורת אנחנו שומעים וקוראים כמה המצב הכלכלי במדינת ישראל הוא טוב, קופות מטבע החוץ מלאות, תחזיות הצמיחה משנות כוון חדשות לבקרים, האבטלה עומדת ביעדים שלה בקיצור "שוויץ" במלא הדרה.

מה שאנחנו לא שומעים או פחות יודעים זה ההתמודדות הקשה והבלתי סבילה של עשרות אלפי עסקים קטנים בינוניים ואפילו גדולים המתמודדים יום יום להישרדותם. למעשה יש נתון האומר כי קרוב ל-50 אלף עסקים נסגרים בשנה אבל אין נתון האומר כמה עסקים רק מתגלגלים בשנה, כמה עסקים לא מצליחים לעמוד בהתחייבות שלהם בשנה, ולמעשה מאחר ואין ארגון רציני מאחורי סקטור העסקים הקטנים בישראל שהוא הסקטור היוצר את מספר מקומות העבודה הרב בישראל ותורם חלק נכבד לתל"ג הישראלי נתונים אלה די נסתרים מהציבור או מבעלי העסקים כפרט.

קראו: שיווק ומכירות איך לא תפסידו לקוחות

אם סיפוריהם של עסקים קטנים היה כל יום בתקשורת כדוגמת "פרימור" "אדום אדום" היינו יודעים עד כמה מצב העסקים בישראל הוא בכי רע.

אבל עסקים לא מחפשים לבכות הם רוצים לעבוד להרוויח ולהתפרנס! וזה ניתן!

כן, צריך להיות לוליינים בכדי לנהל עסקים, צריך להיות כאלה שיודעים ללכת בין הטיפות, צריך להיות כאלה שיודעים למצוא פתרונות (אפילו דרמטיים) בכדי שהעסק או הפעילות של העסק תמשיך אבל הפעם בדרך ניהול שונה ולמה אני אומר זאת.

סף הכניסה לעסקים היא מאד נמוכה בישראל, אינך צריך להשקיע מיליונים בכדי לפתוח עסק כאן, רוב העסקים נפתחים מחסכונות קטנים אישיים ומימון בנקאי או הלוואות בערבות מדינה, הבעיה היא שעסק קטן בדיוק כמו עסק גדול חייב ניהול מקצועי והתנהלות נכונה. בעסקים וחברות רבות לצד המנכ"ל יש יועצים, סמנכ"לים המנהלים את העסק בצורה מקצועית, בקבלת החלטות מושכלות, בניהול תקציב תזרים מזומנים ומערכת אמון עם הבנק התומך מה שלא קורה בעסקים קטנים ובינוניים אשר שם המנכ"ל או בעל העסק הוא איש המקצוע בעסק המביא את העבודה בתוקף ההתמחות שלו בתחום העסק ותו לא. אין לו מי שיתמוך אותו בהחלטות עסקיות, בקיצורי דרך, בהליכה בין הטיפות, בלטפח את הקשר עם הבנק, בלחשוב ביצירתיות איך ניתן להגדיל את רצפת המכירה וכל הדברים היכולים להשאיר את העסק חי ונושם. יותר מזה יש כאלה בעלי עסקים אשר רואים בתחילה כי יש להם הכנסה יפה בלי שלקחו בחשבון הרבה פרמטרים קדימה ואז רוכשים את הג'יפ הראשון ואת הג'יפ השני לאישה, מקבלים החלטות כספיות משמעותיות ללא כל חישוב או תכנון מוקדם, אין תכנית מוגדרת מראש בקיצור בעל העסק אינו מסוגל לחשוב ולתפעל בכל כך הרבה פרמטרים אותו דורש העסק היום.

ואז קורה שעסקיים נופלים למינוס גדול, לאי יכולת לשלם משכורות, אי יכולת לשלם פנסיות של עובדים, אי יכולת לשלם לספקים ולהחזר הלוואות ומכאן הגלגל רק דוהר מטה.

לצערי הרב כמי שהיה בעלים של עסקים וחברות לא משכילים אותם בעלי עסקים לקחת להם עזרה מקצועית בדמות יועץ עסקי או מלווה עסקי שיוכל להוציא את העסק מהבור אליו הוא נקלע מהסיבה כי בעלי עסקים לא יודעים באמת מהו תפקידו של יועץ עסקי, מצד שני הם אומרים לעצמם "מי הוא היועץ העסקי שמכיר את העסק כמוני" ואין להם בחשיבה כלל וכלל את ההבנה שהם היו חייבים יועץ עסקי כבר בפתיחת העסק.

אבל אף פעם לא מאוחר ובעל עסק אסור שיפלו פניו כאשר הוא נקלע לקשיים.

יש מה לעשות, למעשה יש הרבה דברים מה לעשות, צריך רק רצון, מוטיבציה,

עסק שנופל לקשיים וחס וחלילה לחדלות פירעון יש לו הרבה מאד מה להפסיד לו ולמשפחתו מאשר הרצון והיכולת לשקם את העסק או ליצור אח ואחות לעסק.

ומכאן תגיע שאלתכם איך אשלם ליועץ כאשר עסקי במצב כזה. וגם לשאלה כזאת יש תשובה.

אני נתקל באנשים שעסקם הגיע לקריסה וניתן היה להצילם אך הם רק היו צריכים לוותר על הוצאה אחת בשביל להציל את עסקם.

עסקים חפצי חיים הם, רק צריך לדעת לקחת אותם מהמקום שהם נמצאים ולהרים אותם.

קראו עוד המלצות בתחום העסקי ועמידה מול קשיים בעסק

ותודה למי שהעיר לנו על שגיאת הכתיב בראש העמוד

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן