איך מקימים עסק או מיזם חדש

איך מקימים עסק או מיזם חדש

כיצד מקימים עסקים, פתיחת עסק קטן, פתיחת עסק מורשה, עסק בבית, הקמת עסק, פתיחת עסק זעיר, פתיחת עסק עצמאי, ייעוץ להקמת עסק, הקמת עסק מצליח. והשאלה היא מדוע 50.000 עסקים שנפתחים בשנה נסגרים ב-3 שנים לאחריו?

המלצות שכדאי לאמץ לפתיחת עסק!

יש מאתנו כאלה שמשאת נפשם היא לפתוח עסק משלהם, עסק שיבטא את המקצועיות שלהם, ייתן להם חופש בעיסוק, יקנה להם עצמות כלכלית, ובכלל יקדם אותם ואת שאיפותיהם בחיים בכלל. רצון לגיטימי לכול דבר ועניין.

אך אליה וקוץ בה. האם זו התקופה לפתוח עסקים, האם עובדים שכירים שרוצים להקים עסק משלהם יעשו את הצעד הזה דווקא עכשיו, או האם מפוטר אחת החברות יבין שדווקא עכשיו זה הזמן שלו לפתוח עסק, עסק מהבית או הקמת עסק מצליח.

למעשה זאת שאלת המיליון דולר!

כ-יועץ עסקי אני רוצה לענות לשאלה הראשונה שהפניתי כאן בפוסט והוא למה עסקים נסגרים מהר מאד לאחר שהם נפתחים.

לשאלה זאת אשיב בדברים הבאים:

להיות היום איש עסקים, או לקיים עסק מתפתח ומצליח חייבים הכשרה מיוחדת. הגישה הלא נכונה היום בפתיחת עסק כמו: לקבוע את מטרת העסק, את מיקומו , פגישה עם רואה החשבון או יועץ המס (כזה שעבד פעם במס הכנסה) קביעת בסיס העסק (מיקום) הלוואה או שימוש בכסף אישי (חסכונות, פיצויים, הלוואות מחברים או מהורים,) וייעלה יוצאים לדרך…היום באקלים הכלכלי והעסקי זאת לא הדרך הנכונה לעשייה… בתקופתנו היום החשיבה לפתיחת עסק צריכה להתבסס על פרמטרים אחרים לחלוטין.

בכדי לפתוח עסק חדש, או עסק בבית, או הקמת עסק מצליח אנו צריכים בראש ובראשונה לבדוק את הפרמטרים הבאים:

א.         חישוב ההוצאות השנתיות שיהיו לנו  בשנה הראשונה לפעילותינו. ההתייחסות היא לעלות הקמת העסק, לעלות המוצרים שנצטרך לרכוש, לעלות הפרסום שנצטרך להשקיע, לעלות שכר הדירה, לעלות ההוצאות השוטפות, לעלויות השכר (גם עם העסק הוא של בנאדם אחד-אדם צריך לחיות ממשהו ולכן צריכה להילקח בחשבון גם עלות שכר או משיכת כספים מהעסק בתכנון מקדמי של שנה (כולל החזר הלוואות במידה ונלקחו, ועלות הריבית שלהם).

ב.         לאחר שאנחנו יודעים במדויק מה היא העלות שלנו לעסק למשך השנה הראשונה – אנו מחלקים אותה ב-12 חודשי השנה- לדוגמא עם עלות כול ההוצאות עד לפרוטה האחרונה הינו 1200 ₪ בשנה- אזי אנו יודעים שעלות העסק הינו 1000 ₪ בחודש.

ג.          עכשיו אנו נגשים למלאכת חישוב ההכנסה. (אם אנו שכירים אשר עדיין עובדים ומשתמשים במשכורתם כמינוף לעסק החדש "או חלק ממשכורתם" אזי מחשבים את ההכנסה המלאה כבר מהחודש הראשון. אם גם הרעייה עובדת וגם את משכורתה רוצים לצרף להכנסה אז גם מחשבים משכורת זאת כהכנסה מהחודש הראשון) אם ההכנסה היא הכנסה בלעדית אזי צריך לחשב את ההכנסה מהחודש השישי של פתיחת העסק. (פרט זה מאד חשוב לעסקים חדשים שנפתחים והוא הקטליזטור לסגירת עסקים שנסגרים) עסקים חדשים נוהגים לכלול הכנסות לעסקים כבר מהחודש הראשון לפעולתם "וזאת טעות קריטית" הכנסות חייבות להילקח בחשבון רק מהחודש השישי לפעילות.

ד.         מה שאומר שאם דיברנו על עלות חודשית של 1000 ₪ הווה אומר שאנו צריכים לספוג (או יותר נכון מסוגלים לספוג מכסף שיש לנו או כסף שלקחנו כהלוואה והיא כבר מגולמת בהוצאה החודשית) למשך 6 חודשים.

ה.         במהלך ה-6 חודשים הקרובים אנו צריכים לעשות הכול על מנת לקדם את העסק ובדיוק על פי התקציב שקבענו מראש. (כיועץ עסקי ויועץ שיווק אני לא מכיר פעילות שיווקית נכונה שלא נושאת פרי ולכן עם בנינו נכון ובביטחון את התקציב שלנו הווה אומר את מפת ההוצאות וההכנסות שלנו אין סיבה סבירה לעיין שלא נעמוד לכול הפחות בשנה הראשונה בפעולה שקבענו לעצמנו.

השנה השנייה והשלישית של העסק (אם בכלל) תקבע לפי התוצאות העסקיות של פעילות העסק בשנת המבחן.

אני יודע כי כול מיני יועצים למינם ינחו אתכם לבצע תוכנית עסקית מסובכת, מלאה פרטים חשבונאים כאלה ואחרים, מלאה תחזיות כאלה ואחרות, צפי הכנסות, הגדרת ההוצאות. והכול בחזקת "הנייר סובל הכול" התוכנית שלכם צריכה להיות מאד פשוטה (יכול להיות שהיא לא יישימה עבורכם ואז תדחו את הקמת העסק לשלב יותר מאוחר בחיים שלכם) אבל היום צריך לתכנן הקמה של עסק חדש בדיוק לפי תכנון בסיסי פשוט וקל.

הרבה יותר קל לתכנן עסק מ-0 למען הצלחתו או שלא מאשר אחרי שנה להיות גבר נגרר אחרי העסק ולקיים אותו מהלוואות ומהתחפרות עמוקה יותר בבור. על עסק בעל העסק צריך לשלוט ולא העסק שישלוט על בעל העסק.

ועוד דבר! עשו לכם טובה אישית גדולה והתייעצו עם יועץ עסקי לעסקים חדשים, או יועץ עסקי לפתיחת עסק חדש לפני שאתם מתייעצים אם רואה חשבון או יועץ מס, או יועץ פרסום וכ"ד. אתם תחסכו הרבה מאד כסף.

אנא התקשרו אלי

054-8087706

doron@doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן