איך מקבלים החלטה ניהולית מוצלחת

אין מה לעשות חייבים לקבל החלטה!

למעשה תפקיד ניהולי דורש קבלת החלטות! על סמך החלטות ניהוליות תתנהל החברה, במידה וההחלטות יהיו שגויות אזי תוצאות החברה יהיו כושלות, אך אם ההחלטות יהיו נכונות סביר להניח כי החברה תנוהל ותעפיל מעלה.

 אז איך לעזאזל מקבלים החלטות נכונות.

הרי אם כולנו היינו מקבלים החלטות נכונות לא היו חברות בעסקים ב"צרות"

יותר מזה אנו יודעים שבקבלת החלטות כאלה ואחרות יש מן ההימור! והרי אנחנו אוהבים ל"המר" אבל האם ההימור הזה אינו מסוכן עבורנו? מנהלים נוטים לקבל החלטות על סמך ניסיון ואינטואיציות שהם בהחלט שני כלים חשובים במערכת קבלת ההחלטות. אבל לא מספקים, הסיכוי לקבל החלטות שגויות דווקא מתרכזות בתחום הניסיון שאולי הוא ספציפי וממוקד בתחום העיסוק והחלטה חשובה בדרגי הניהול אין הבה מתחום של החברה אלה ניסיון כולל ורחב בכול תחומי הניהול המגוונים .לגבי האינטואיציה גם כאן יש משקל לכאן ומשקל לשם וזאת מאחר והמוח הקדמון שלנו זוכר סיטואציות העולות לנו ברגע קבלת החלטות.

כ יועץ עסקי בואו יחד ננסה להפחית את ההימור ואת הסיכון ונגיע לדרך המלך בכול מה שקשור להחלטות.   

החלטות מהותיות הנוגעות בכול רחבת הניהול עדיף שיתקבלו עם יועץ עסקי ומלווה אשר אין בנפשו ובראשו אינטרס אישי המנחה כול בן אנוש הווה אומר התייעצות כזאת יכולה להביא תוצאה נקייה וסטרילית ובפרט ליועץ יש את הניסיון והכישרון בתחום הניהול הכללי וחוץ לעצותיו יודע לתכנן מהלכים אסטרטגיים וטקטיים.(ולראייה בוא נסתכל על מנהיגנו המתייעצים על כול החלטה עם יועץ ייעודי)  

שנית, החלטות בארגון, עדיף שיתקבלו בצוותא.

ומדוע בצוותא, כי עדיף לשמוע מגוון דעות לגבי החלטה מהותית גם אם הם לא נעימות לאוזניים ויוצרים אנטגוניזם בקרב הסובבים ליד שולחן הדיון. מנהל טוב ללא "עקבות" יכול ללמוד הרבה לפני החלטתו כאשר הוא שומע את המתנגדים להחלטה והסיבות המוצגות על ידם" פרט חשוב שקבלת ההחלטה חייבת בסובבים הנוגעים לאותה החלטה או אנשים מתחומים שונים אשר יסתכלו על קבלת ההחלטה גם מכיוונים שלא קשורים ישירות למהות הסוגיה להחלטה.

 אני לא אומר כי כול החלטה של מנכ"ל או בעל עסק דורשת דיון מעמיק, אך כאשר מדברים על שאלות אסטרטגיות, או הנוגעות במקרו של החברה ההתייעצות לעניות דעתי חשובה ומחויבת המציאות.

 מה זה ייעוץ אסטרטגי

יש המייעצים בתוך הארגון אשר העצה אשר יתנו יהיו עצות אינטרסנטיות הנובעות מתוך אינטרס, תפקידו של מנהל או מנכ"ל היא לדעת לנטרל בתהליך קבלת ההחלטה עצות הבאות מתוך אינטרס אישי וצר. ובכלל לדעתי, החלטה דרמטית הנדרשת חייבת להגיע לשולחן הדיון עם מקסימום מיידע הקשור לסוג ההחלטה, אם מדברים על יציאה לשיווק מוצר חדש, אזי לשולחן הדיונים צריכים להגיע נתונים לגבי המוצר, המתחרה, המחיר, קהל היעד, התייחסות הלקוח למוצר וכ"ד. בחלונות הגבוהים ובחברות הגדולות ומשרדי הפרסום קוראים לזה "קבוצת מיקוד" אך לא כול חברה ועסק יכולים לממן סוג כזה של פעילות או רכישה של שירות חיצוני.

 חשוב מאד להדגיש, קבלת החלטה נראה שיש בה חשיבה רציונאלית, אבל לא בטוח, הכוח האנושי והמאוויים האישים יכולים להשפיע על קבלת החלטה רציונאלית, וכאן צריך שיהיה את הפיגורה הנכונה אשר במתן העצה אין לה שיקול אמוציונאלי אלה רק רציונאלי.

 בסופו של יום ככול שההחלטות הניהוליות יהיו יותר נכונות ותהליך קבלת ההחלטה לא יבוא משיקולים אמוציונליים שלא קשורים כלל ועיקר לאינטרס של החברה אזי נכונה לחברה הצלחה ושגשוג.    

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן