איך מקבלים החלטה ניהולית מוצלחת

אין מה לעשות חייבים לקבל החלטה!

למעשה תפקיד ניהולי דורש קבלת החלטות! על סמך החלטות ניהוליות תתנהל החברה, במידה וההחלטות יהיו שגויות אזי תוצאות החברה יהיו כושלות, אך אם ההחלטות יהיו נכונות סביר להניח כי החברה תנוהל ותעפיל מעלה.

 אז איך לעזאזל מקבלים החלטות נכונות.

הרי אם כולנו היינו מקבלים החלטות נכונות לא היו חברות בעסקים ב"צרות"

יותר מזה אנו יודעים שבקבלת החלטות כאלה ואחרות יש מן ההימור! והרי אנחנו אוהבים ל"המר" אבל האם ההימור הזה אינו מסוכן עבורנו? מנהלים נוטים לקבל החלטות על סמך ניסיון ואינטואיציות שהם בהחלט שני כלים חשובים במערכת קבלת ההחלטות. אבל לא מספקים, הסיכוי לקבל החלטות שגויות דווקא מתרכזות בתחום הניסיון שאולי הוא ספציפי וממוקד בתחום העיסוק והחלטה חשובה בדרגי הניהול אין הבה מתחום של החברה אלה ניסיון כולל ורחב בכול תחומי הניהול המגוונים .לגבי האינטואיציה גם כאן יש משקל לכאן ומשקל לשם וזאת מאחר והמוח הקדמון שלנו זוכר סיטואציות העולות לנו ברגע קבלת החלטות.

כ יועץ עסקי בואו יחד ננסה להפחית את ההימור ואת הסיכון ונגיע לדרך המלך בכול מה שקשור להחלטות.   

החלטות מהותיות הנוגעות בכול רחבת הניהול עדיף שיתקבלו עם יועץ עסקי ומלווה אשר אין בנפשו ובראשו אינטרס אישי המנחה כול בן אנוש הווה אומר התייעצות כזאת יכולה להביא תוצאה נקייה וסטרילית ובפרט ליועץ יש את הניסיון והכישרון בתחום הניהול הכללי וחוץ לעצותיו יודע לתכנן מהלכים אסטרטגיים וטקטיים.(ולראייה בוא נסתכל על מנהיגנו המתייעצים על כול החלטה עם יועץ ייעודי)  

שנית, החלטות בארגון, עדיף שיתקבלו בצוותא.

ומדוע בצוותא, כי עדיף לשמוע מגוון דעות לגבי החלטה מהותית גם אם הם לא נעימות לאוזניים ויוצרים אנטגוניזם בקרב הסובבים ליד שולחן הדיון. מנהל טוב ללא "עקבות" יכול ללמוד הרבה לפני החלטתו כאשר הוא שומע את המתנגדים להחלטה והסיבות המוצגות על ידם" פרט חשוב שקבלת ההחלטה חייבת בסובבים הנוגעים לאותה החלטה או אנשים מתחומים שונים אשר יסתכלו על קבלת ההחלטה גם מכיוונים שלא קשורים ישירות למהות הסוגיה להחלטה.

 אני לא אומר כי כול החלטה של מנכ"ל או בעל עסק דורשת דיון מעמיק, אך כאשר מדברים על שאלות אסטרטגיות, או הנוגעות במקרו של החברה ההתייעצות לעניות דעתי חשובה ומחויבת המציאות.

 מה זה ייעוץ אסטרטגי

יש המייעצים בתוך הארגון אשר העצה אשר יתנו יהיו עצות אינטרסנטיות הנובעות מתוך אינטרס, תפקידו של מנהל או מנכ"ל היא לדעת לנטרל בתהליך קבלת ההחלטה עצות הבאות מתוך אינטרס אישי וצר. ובכלל לדעתי, החלטה דרמטית הנדרשת חייבת להגיע לשולחן הדיון עם מקסימום מיידע הקשור לסוג ההחלטה, אם מדברים על יציאה לשיווק מוצר חדש, אזי לשולחן הדיונים צריכים להגיע נתונים לגבי המוצר, המתחרה, המחיר, קהל היעד, התייחסות הלקוח למוצר וכ"ד. בחלונות הגבוהים ובחברות הגדולות ומשרדי הפרסום קוראים לזה "קבוצת מיקוד" אך לא כול חברה ועסק יכולים לממן סוג כזה של פעילות או רכישה של שירות חיצוני.

 חשוב מאד להדגיש, קבלת החלטה נראה שיש בה חשיבה רציונאלית, אבל לא בטוח, הכוח האנושי והמאוויים האישים יכולים להשפיע על קבלת החלטה רציונאלית, וכאן צריך שיהיה את הפיגורה הנכונה אשר במתן העצה אין לה שיקול אמוציונאלי אלה רק רציונאלי.

 בסופו של יום ככול שההחלטות הניהוליות יהיו יותר נכונות ותהליך קבלת ההחלטה לא יבוא משיקולים אמוציונליים שלא קשורים כלל ועיקר לאינטרס של החברה אזי נכונה לחברה הצלחה ושגשוג.    

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן