איך מצליחים לעשות טעויות בעולם הפרסום

איך מצליחים לעשות טעויות בעולם הפרסום

היכן טועים הפרסומאים והמפרסמים בני זמנינו

למה מלחמות אגו של משרדי הפרסום פוגעות בלקוחות עצמם

מדוע המפרסמים הנעזרים במשרדי פרסום נשבים בידי הקונספטים של מנהלי התיקים, וגחמות הקופירייטינג, הגאווה המנופחת של הקראטיבי ובכלל של המשרד כולו.

לא, לא כול משרדי הפרסום בישראל חושבים רק על האגו המנופח של עצמם ביצירות שיובילו אותם אל תחרויות משרדי הפרסום והדירוג המכובד בזכות הקריאטיביות היצירתית שלהם. לא כול משרדי הפרסום חושבים בעשייה שלהם על עצמם ורק על כבודם וכבוד משרד הפרסום אותם הם מייצגים. לא כול משרדי הפרסום מוכנים להניח את ראשו של הלקוח על פסי הרכבת החולפת במהירות וכורתת את ראשם ופרנסתם. אבל יש כאלה שכן.

למעשה קל מאד לשכנע את הלקוח באישור קמפיין או מודעת פרסום אשר נראית כמו ציור של פיקאסו, או חיבור מילים של ביאליק המשורר הדגול. כול אדם בנשמה אוהב יופי, אסתטיקה, ומשפט הבנוי מחרוזים יפים. השאלה עם זה באמת טוב ללקוח, השאלה עם גחמת אנשי מקצוע הפרסום השואפים להגיע מעלה אל פסגות הכוכבים הגדולים המוענקים להם מדי שנה בשנה בטקסים מרשימים באמת עונים על הצורך הפשוט והיחידי של הלקוח…למכור? ואני לא בטוח בכך.

כאשר אני עובר על מודעות הפרסום בעיקר בעיתונות הארצית אני מרגיש שאני מתהלך בין יצירות אומנות באחת מהגלריות המפורסמות בתל אביב, לונדון וניו יורק. בטח תחושה של רכישה, קנייה, הנעה לפעולת קנייה לא מתרגשת עלי בעוברי בין מסדרונות המוזיאון או הגלריה שמובילים אותי מספרי עמודי העיתון.

פרסום, ייעודו. למכור..

יותר מתמיד פרסום. היום! חייב להיות מכירתי..

אני מכיר את העובדה הזאת שאנשי פרסום "חולים" על מודעות תדמית ומיתוג.

אבל אני גם יודע שהיום זה לא הזמן למודעות או לקמפיינים מסוג זה.

מהי מודעת מכירות? מה המילים שמחזקות מודעת מכירות?

"גשם של מבצעים" "מאות מוצרים ב-60% הנחה" "מחסלים את קולקציית הקיץ." "ההזדמנויות החמות "הטבות ומגוון מוצרים" "4 ב-100" "מוצרים במחירים מטורפים שאסור לפספס"  גם קמפיין כמו שמעלה רשת נעליים גדולה בתקופה האחרונה הינו קמפיין טוב כאשר הוא מקבל כיסוי במדיה הגדולה וגורם להנעה לרכישה במודעות הפרסום שלו בעיתונות במילים כמו "כול מגפי הנשים החל מ-149 ₪" (המודעות שהזכרתי כאן והסלוגנים שציינתי כאן בטח לא יובילו את משרדי הפרסום הגדולים והקטנים כאחד לקבלת פרסים יקרים מפז בכנסים השנתיים בארץ ובעולם)

מה כן יוביל את משרדי הפרסום והפרסומאים לתחרויות אלה קמפיינים כמו "היצירתיות שבמודעות הסלולריות" "היצירתיות שבמודעות חברות הכבלים" "היצירתיות שבמודעות הבנקים"  או מודעה של אחד מהיקבים בישראל האומרת מילים כמו "תודה, לרגבי האדמה, לגשם הראשון, לטל, לשמש, לרוח הקרירה, לפתיתי השלג, לפסגות ההרים, וכך הלאה".

גם מודעה חכמה שבה מוכרים מעבד מזון, אבל מראים ללקוח את התוצאה שמעבד זה יכול להביא לרווחתו של הלקוח לוקה בחסר כאשר מראים "פטרייה מלאה במרק" במקום להראות משהו טבעי שהלקוח מתחבר אליו והוא צלחת עם מרק….

לקוחות משרדי הפרסום אכן מתלהבים מכול הקראטיבי, אבל זה לא נכון, לקוחות משרדי הפרסום צריכים להסתכל ללקוחות שלהם ולהבין מה הם ירצו לראות במודעת הפרסום או בקמפיין אליו הם מכוונים.

לקוחות משרדי הפרסום צריכים לכוון ל: צורך של הלקוח הפוטנציאלי, לפתרון הצורך של הלקוח הפוטנציאלי, למציאת השיטה איך להגיע ללבו ולמוחו של הלקוח הפוטנציאלי, להביט ישר לשכלו ולמוחו של הלקוח ולהציב לו מראה לפתרון רצונותיו,

לקוח של משרד פרסום, צריך להסתכל על הלקוח שלו ולכוון את המסר של מוצריו ישר בלי טריקים, בלי שטיקים, בלי דמיון מיותר. בלי לשאול אותו יותר מידי שאלות, בלי להיות מתוחכם ולהראות הגשה של מרק בתוך פטריה במקום צלחת, (שהרי הלקוח שהוא בן אנוש מוחו והרגילו מודעים לעובדה שמרק אוכלים מצלחת). יצרן, סוחר, יבואן או משווק שיטמיע שכמה שהמסר שלו יהיה יותר טבעי וישיר ויענה על הציפיות של הלקוח הפוטנציאלי כך יגברו מכירותיו ולא יעשירו את ארונותיהם של מקבלי הפרסים בפרסום המקומיים והבינלאומיים.

אנו צריכים לחשוב ולדבר בימים אלה בשפת המכירה, והגברת המכירות. זו השפה היחידה שצריכה לצאת מתוך כול אותם מיליארדי שקלים הנשפכים על הפרסום בארץ.

חייבים לשמוע על פרסום, כיצד מפרסמים, יועץ עסקי

התקשרו לדורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

www.hdp.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן