איך מנהלים תזרים מזומנים

איך מנהלים תזרים מזומנים

יועץ עסקי לעסקים…במאמר זה חשוב לי  לשפוך אור על תזרים המזומנים של החברה,הארגון או העסק….אולי אחיב כאן מעט אך מאמר זה יוכל לעזור לכול אחד מכם לשקלל את היכולת של שליטה בתזרים המזומנים של העסק שלו…אני כיועץ עסקי אשר מטפל בחברות ועסקים רבים רואה לנכון לשפוך אור זה כאן ועכשיו על מנת ולנסות להציל כמה שיותר עסקים ממצב של חדלות פרעון כתוצאה מניהול לא נכון של תזרים מזומנים….למעשה לחברה עסקית יש את חוב הלקוחות  מצד אחד ואת חוב הספקים מהצד השני כאשר באמצע יש את ההוצאות השוטפות המשולמות מדי חודש בחודשו (שכר דירה,משכורות,תקשורת,מיסוי,במילים אחרות."תקורות") למעשה חוב הלקוחות נוצר מתנאי אשראי הניתנים ללקוחות והוא יכול להגיע עד ל-120 יום אשראי מהיום בו סופקה הסחורה ללקוח….(יום העסקה הוא למעשה היום בו נרשמת ההכנסה לספרי החברה והוא  תוסף של ההכנסה לספרי החברה-לזה אנו קוראים תוספת לרווח החשבונאי) מצד שני עומדת לחברה אפשרות התשלום לספקים (לנותני הסחורה) עם החברה בנויה על אספקה של חומרים נרכשים הווה אומר יחס הרווח הגולמי שלה הוא קטן יחסית כי עלות הקניה היא גבוהה אזי יש השפעה אדירה לתזרים המזומנים מימי התשלום בפועל לרכישת הסחורה לימי האשראי הניתנים ללקוחות….תארו לכם מצב ש80% מהעלות המוצר הנמכר זו סחורה ששולמה בייבוא במזומן ונמכרת בתנאי אשראי של 90 או 120 יום אזי המימון אותו משלמת החברה גבוהה מאד ו-א עלותה חייבת להילקח בתמחיר לכיסוי עלות המימון ומצד שני החברה חייבת להיות מסוגלת לממן את  הסחורה ללקוח (היום יש בישראל חברות פקטורינג שמאפשרות לממן לחברות את ימי האשראי הניתן ללקוחותיה תמורת עמלה מסוימת) בחברה אשר 80% מהמוצר הוא היה עלותו שווה לשקול ביצוע של מימון לעיסקה) בחברות כאלב ואני מדבר דווקא על חברות שעלות הסחורה שלה מגיע ל-80% מעלותה אין אני ממליץ לעשות את הפעולה של דחיפת סחורה או מכירה בכול מחיר בכדי להתחרות וזו בגלל הסיכון הכרוך בכך..יש לזכור שאף אחד לא מבטיח בפרט במצב העסקי והכלכלי של היום שגם נוכל לגבות את אותו תשלום שמראש סיפקנו אותו תמורת תשלום מאוחר של 90 או 120 יום. כול ההתנהלות הזאת יש לה השפעה על מאזן התזרים שלנו..ללא כול קשר לדוח הרווח וההפסד….אנו יכולים לראות מאזן בוחן חודשי עם רווח חשבונאי גדול הכנסות מינוס קניות מינוס הוצאות  = רווח חשבונאי אך מנגד הכסף חסר לנו  בגלל חוסר איזון בימי האשראי שנתנו וזאת רק על מנת להתחרות….מאד צריך להזהר בסוגיה הזאת…רוצים ללמוד יותר-התקשרו דורון עמית יועץ עסקי, ייעוץ עסקי

www.doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן