איך מנהלים עסק עצמאי איך מנהלים עסק קטן וגדול תובנות

מה זה ניהול נכון של עסק.

כאשר אני נפגש עם בעלי עסקים קיימים או יזמים אשר כול רצונם לפתוח ולנהל עסק, אני  מבין עד כמה ההבנה בנושא של ניהול העסק והניווט שלו בעולם הצללים הקיים דהיינו האקלים העסקי, הכלכלי, הסיכוי, הסיכון, השפע, הריבוי והתחרות הבלתי מתפשרת לוקה בחסר ובחוסר התמצאות למציאות הקיימת.

 יוצא לפעמים שהתמונה שאני רואה בתוך העסק הקיים או בהמשכו של העסק העתידי לא נמצאת כלל וכלל אצל בעל העסק, מנכ"ל החברה או הבעלים של התאגיד. יש בעלי עסקים חדשים וותיקים גם יחד אשר להבנתם עסק צריך למכור, לרכוש מהספק, למכור במחיר סביר, להוציא חשבונית, לנהל הנהלת חשבונות או להיעזר במשרד להנהלת חשבונות, להעסיק עובדים, לשלם את שכרם, ולנסות ולהתקדם בסולם המדרגות כאשר המרחק משלב לשלב הולך ומתארך ונהיה בלתי אפשרי להשגה. הווה אומר: ניהול העסק ברמה התיאורטית שלו. נכון יש מקרים בעסקים שהדברים הם לא כך והעסק או החברה מתנהלים תחת ניהול לא נכון וזה קורה הרבה אצל שותפים, בני משפחה, או כאלה שמקצועם הוא עיסוקם וכול עניינם הוא המעשה והיצירה. הדבר נכון גם לעסק יצרני וגם לעסק שירותי.   

יותר מזה, כאשר אני מגלה כי מרבית האנשים או בעלי העסקים מאמינים כי רואה החשבון שלהם הוא גם היועץ העסקי שלהם, או הוא זה שיורה להם איך לנהל את העסק, או איך לרשום את העסק כחברה, כעוסק מורשה, כעוסק פטור, אני מתחלחל ומבין כי כאן בעל העסק או החברה מוביל את העסק הקיים שלו או את המיזם החדש שלו בטעות ענקית ימינה.

 לא, שלא תבינו לא נכון, רואה חשבון הוא פיגורה מחויבת בכול עסק או חברה בישראל, אך תפקידו הוא תפקיד מוגדר: רואה חשבון, מכיר את החוק בתחום המיסוי, מתמחה בניהול חשבונות ובפנקסנות נכונה, תקינה וחוקית, ולבסוף המייצג את החברה או העסק כלפי שלטונות מס ההכנסה. עד כאן מסתכמת התמחותו של רואי החשבון (יוצא לי לשמוע מלקוחות המספרים לי כי "אנחנו הלכנו לרואה חשבון שהיה רואה חשבון של מפעל הענק ????? ומכיר את מס הכנסה מבפנים) ומה לי להסביר לאותם אנשים שאין כול קשר בין ניהול נכון תקין והולך בין הטיפות לבין עבודתו או מקצועיותו של רואה החשבון.

 החשש מלפנות ל ייעוץ עסקי

אני, כ יועץ עסקי, יודע, ראשית: שאין חברה בסדר גודל כזה או אחר שלא מעסיק יועצים או יועץ עסקי ואסטרטגי על מנת להוביל את הספינה הלוא היא העסק או החברה בנתיבים ישרים עם פיתולים, עקלקלים, סטיות כאלה ואחרות, בניית אסטרטגיות, הפעלת טקטיקות, הבנה בין החשבונאות, לכלכלניות, לניהול, לחוקיות, לאפשרויות, לניצול מצבים, להפעלת טקטיקה כזאת ואחרת לטובת העסק או החברה, והכי חשוב ניסיון בתחום הניהול העסקי האסטרטגי הכוללני שיכול למצוא פתרון לכול מצב. לזה אני קורא ניהול נכון, כי עסקים כמו בני אדם, היום הם כאן מחר הם שם, היום העסק הוא כוכב מחר פותחים לידו עסק נוסף הכוכבות דועכת ואז צריך להפעיל, חשיבה, אסטרטגיה טקטיקה נכונה להמשך פעילותו של העסק בשימוש כול הכלים העומדים ליועץ מקצועי בהובלת העסק.

 לא פעם ולא פעמיים נתקלתי במצב של עסק שבעליו קרא עליו את ברכת הגומל וברגע האחרון התעשת להיעזר ב ייעוץ מקצועי אשר החזיר את העסק חזרה לפסים ולעשייה, לא סתם מספר העסקים הקורסים במדינת ישראל הוא גבוהה מאד, הכול בגלל חשיבה עסקית לא נכונה של בעלי העסקים והחברות, ואני כותב זאת מכול הלב כי אני חש את הצעקה של בעלי עסקים או כאלה שחושבים כי פתיחת עסק מתבטאת במסגרת שלה (עוסק מורשה) (עוסק פטור) (חברה בע"מ) ולא מסתכלים על המכלול כולו וכאן הם נופלים. בנקודה הזאת!!!

 יעשה לעצמו עסק או חברה טוב שייקח לעצמו יועץ עסקי מתאים בעל ניסיון ולא בוגר מכללת "אינסטנט" או כוכב ראליטי, ואז יבין כמה תרם לעסקו או חברתו    

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן