איך מנהלים עסק עצמאי איך מנהלים עסק קטן וגדול תובנות

מה זה ניהול נכון של עסק.

כאשר אני נפגש עם בעלי עסקים קיימים או יזמים אשר כול רצונם לפתוח ולנהל עסק, אני  מבין עד כמה ההבנה בנושא של ניהול העסק והניווט שלו בעולם הצללים הקיים דהיינו האקלים העסקי, הכלכלי, הסיכוי, הסיכון, השפע, הריבוי והתחרות הבלתי מתפשרת לוקה בחסר ובחוסר התמצאות למציאות הקיימת.

 יוצא לפעמים שהתמונה שאני רואה בתוך העסק הקיים או בהמשכו של העסק העתידי לא נמצאת כלל וכלל אצל בעל העסק, מנכ"ל החברה או הבעלים של התאגיד. יש בעלי עסקים חדשים וותיקים גם יחד אשר להבנתם עסק צריך למכור, לרכוש מהספק, למכור במחיר סביר, להוציא חשבונית, לנהל הנהלת חשבונות או להיעזר במשרד להנהלת חשבונות, להעסיק עובדים, לשלם את שכרם, ולנסות ולהתקדם בסולם המדרגות כאשר המרחק משלב לשלב הולך ומתארך ונהיה בלתי אפשרי להשגה. הווה אומר: ניהול העסק ברמה התיאורטית שלו. נכון יש מקרים בעסקים שהדברים הם לא כך והעסק או החברה מתנהלים תחת ניהול לא נכון וזה קורה הרבה אצל שותפים, בני משפחה, או כאלה שמקצועם הוא עיסוקם וכול עניינם הוא המעשה והיצירה. הדבר נכון גם לעסק יצרני וגם לעסק שירותי.   

יותר מזה, כאשר אני מגלה כי מרבית האנשים או בעלי העסקים מאמינים כי רואה החשבון שלהם הוא גם היועץ העסקי שלהם, או הוא זה שיורה להם איך לנהל את העסק, או איך לרשום את העסק כחברה, כעוסק מורשה, כעוסק פטור, אני מתחלחל ומבין כי כאן בעל העסק או החברה מוביל את העסק הקיים שלו או את המיזם החדש שלו בטעות ענקית ימינה.

 לא, שלא תבינו לא נכון, רואה חשבון הוא פיגורה מחויבת בכול עסק או חברה בישראל, אך תפקידו הוא תפקיד מוגדר: רואה חשבון, מכיר את החוק בתחום המיסוי, מתמחה בניהול חשבונות ובפנקסנות נכונה, תקינה וחוקית, ולבסוף המייצג את החברה או העסק כלפי שלטונות מס ההכנסה. עד כאן מסתכמת התמחותו של רואי החשבון (יוצא לי לשמוע מלקוחות המספרים לי כי "אנחנו הלכנו לרואה חשבון שהיה רואה חשבון של מפעל הענק ????? ומכיר את מס הכנסה מבפנים) ומה לי להסביר לאותם אנשים שאין כול קשר בין ניהול נכון תקין והולך בין הטיפות לבין עבודתו או מקצועיותו של רואה החשבון.

 החשש מלפנות ל ייעוץ עסקי

אני, כ יועץ עסקי, יודע, ראשית: שאין חברה בסדר גודל כזה או אחר שלא מעסיק יועצים או יועץ עסקי ואסטרטגי על מנת להוביל את הספינה הלוא היא העסק או החברה בנתיבים ישרים עם פיתולים, עקלקלים, סטיות כאלה ואחרות, בניית אסטרטגיות, הפעלת טקטיקות, הבנה בין החשבונאות, לכלכלניות, לניהול, לחוקיות, לאפשרויות, לניצול מצבים, להפעלת טקטיקה כזאת ואחרת לטובת העסק או החברה, והכי חשוב ניסיון בתחום הניהול העסקי האסטרטגי הכוללני שיכול למצוא פתרון לכול מצב. לזה אני קורא ניהול נכון, כי עסקים כמו בני אדם, היום הם כאן מחר הם שם, היום העסק הוא כוכב מחר פותחים לידו עסק נוסף הכוכבות דועכת ואז צריך להפעיל, חשיבה, אסטרטגיה טקטיקה נכונה להמשך פעילותו של העסק בשימוש כול הכלים העומדים ליועץ מקצועי בהובלת העסק.

 לא פעם ולא פעמיים נתקלתי במצב של עסק שבעליו קרא עליו את ברכת הגומל וברגע האחרון התעשת להיעזר ב ייעוץ מקצועי אשר החזיר את העסק חזרה לפסים ולעשייה, לא סתם מספר העסקים הקורסים במדינת ישראל הוא גבוהה מאד, הכול בגלל חשיבה עסקית לא נכונה של בעלי העסקים והחברות, ואני כותב זאת מכול הלב כי אני חש את הצעקה של בעלי עסקים או כאלה שחושבים כי פתיחת עסק מתבטאת במסגרת שלה (עוסק מורשה) (עוסק פטור) (חברה בע"מ) ולא מסתכלים על המכלול כולו וכאן הם נופלים. בנקודה הזאת!!!

 יעשה לעצמו עסק או חברה טוב שייקח לעצמו יועץ עסקי מתאים בעל ניסיון ולא בוגר מכללת "אינסטנט" או כוכב ראליטי, ואז יבין כמה תרם לעסקו או חברתו    

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן