איך מחשבים עלות ייעוץ וליווי עסקי

כיצד צריך להעריך הצעת מחיר של ייעוץ וליווי עסקי

קביעת מחיר ייעוץ עסקי אינה דומה כלל ועיקר ליכולת שלנו להשוות בין תפוח לתפוח, דירה לדירה, מכונית למכונית, ריהוט לריהוט, מחשוב, משרד וכ"ד. מחירים אלה משתנים בהתאם לגודל, מיקום, איכות, מיתוג, ויש בהם הרבה מאד משתנים מוחשיים הנותנים לנו את הביטחון כי רכשנו משהו במחיר המבטיח לנו עלות מול תועלת הן מבחינה פיננסית והן מבחינה רגשית (לרכוש חולצה של BOSS אין לה ערך פיננסי יש לה ערך רגשי, שהילד שלנו רוצה מחברת ממותגת העולה פי 6 ממחברת רגילה יש לזה ערך רגשי ולא כספי)

לעומת זאת תחום השירותים העסקיים והלא עסקיים כמו רואה חשבון, עורכי דין, אדריכלים, רופאים, יועצים עסקיים ויועצים ומומחים בכלל, קביעת עלות השירות נמדדת על פי הניסיון שיש לכול אחד מהמומחים או היועצים, לדוגמא: אדם הנזקק לניתוח לב ירצה שהמנתח שלו יהיה הטוב ביותר, ועם הניסיון המוכח בתחום הקרדיולוגיה, הוא בטח לא ירצה ש-רופא, שזה עתה סיים את בית הספר לרפואה ינתח אותו!  האם זה רציונלי מבחינת המטופל (ראו את הפרסומת המוצלחת של אדיר מילר עם הניתוח הראשון בחייו) הלקוח יודע להעריך שמקצועיות והתמחות יש לכך ערך המתורגם לעלות.

מכאן נגזרת העלות של יועץ עסקי מקצועי, אך לא רק.

ה' "אני מאמין" של חברת הייעוץ והליווי העסקי שלנו מושתת על היכולת ללוות את העסק ביום יום, לא רק לייעץ אלא גם לעבוד פיזית בעבודה סיזיפית עם העסק, הנגזרת שלנו מהפעילות האישית עם העסק ובעליו יוצרת הרמוניה משותפת אשר התוצאות העסקיות שלה נראות כבר בשלב הראשוני של העבודה. שהרי ממה באה התובנה שהעסק חייב יועץ ומלווה עסקי? מזה שבעל העסק במציאות העסקית הקיימת היום לא יכול להרים את ראשו ולטפל בכול נגזרות העסק עד כדי נסיגת העסק ומתן פתח למתחרים להיכנס וכאן בדיוק נכנס היועץ, זה שמדבר עם בעל העסק בגובה העניים ונותן לו את הביטחון כתוצאה מהמקצועיות והניסיון הרב שהוא נושא עמו להגיע לתוצאות ממשיות של התייעלות, חסכון ממשי, גיוס משאבים להתפתחות העסק, ניהול נכון, שיווק, מכירות וככול שהמלווה מקצועי ובעל ניסיון רב כך התוצאות לעסק הם גבוהות. (מה הטעם להיעזר בייעוץ עסקי שיהדהד בראש יום וייעלם תוך יומיים)

ההבדל בין יועץ עסקי, בוגר קורס אינסטנט של תוכנית ראליטי כזאת או אחרת או יועץ עסקי אשר בחייו לא ניהל עסק באופן עצמאי וידע לקבל על עצמו התחייבויות, סיכונים, מנהיגות, לבין יועץ ומלווה עסקי אשר חווה בעצמו ועל בשרו עסקים, התחייבויות, העסקת עובדים, ניהול, מורדות ועליות. יועץ מקצועי עם ניסיון הוא ההבדל הענק בין להבין את העסק רק במספרים לבין ההבנה של פרפורי הבטן של בעל העסק אותו יבין וירגיש היועץ המקצועי בעל הניסיון. למעשה ב ייעוץ עסקי מה שקובע לחסד או לשבט זה המקצועיות והניסיון.

אין צורך להכביר במילים כאשר במשך חודשי מלחמת צוק איתן ראינו את שדרת היועצים והמטיפים מי מהם היה עם ניסיון ומקצועיות ומי רק דיבר.

לכן השיקול של עסק או חברה בגיוס יועץ עסקי חייב להגיע מהתובנות שבמאמר זה.

ומכאן נגזר עלות הייעוץ והליווי העסקי.

כאן המקום לשקול את שיקולי ה"מותג" עלות מול תועלת.

אנו בטוחים כי אנו "טובים" ועל כך יעידו לקוחותינו.

הליווי העסקי שאנו מובילים מריץ עסקים קדימה בהתפתחות העסקית ובהתייעלות והחיסכון קדימה.

המקצועיות ושיטת העבודה שלנו מבטחת את עסקכם רחוק.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן