איך מורידים הוצאות בעסק

איך מורידים הוצאות בעסק…

עסקים רבים מתחבטים בשאלה "איך מורידים ומתייעלים בעסק/חברה" ידוע לכולם כי ההוצאות הם קבועות וגבוהות ולא עומדות ביחס ישיר להכנסות "הוצאה קבוע הכנסה בלתי ידוע"

במשק תחרותי ורווי למחיר יש משמעות, נכון: הוא לא צריך להיות הזול ביותר אבל הוא חייב להיות סביר ביחס לשוק שלו. לקוחות רוצים לקבל מוצר טוב במחיר טוב. (בשנת 2016 לקוחות יודעים לעשות את ההבחנה)

עסקים וחברות לא יכולים להעלות מחירים עקב תחרות קשה לעומת זאת הם נתונים לרגולציה מפלצתית, לחוקי עבודה נוקשים וחסרי פרופורציה, לתשלומי מוסדות, רישיונות, מיסוי על דלק מטורף, מיסוי על רכישת רכבים מטורפת, תשלום כל שנה לרשם החברות כאשר לא ברור כלל ועיקר מה התמורה מהתשלום הזה. ועכשיו המציאו דוח שנתי גם לרשם החברות שיבטיח את התשלום השערורייתי שאחרת החברה נרשמת כ "חברה מפרת חוק" ועוד לא הזכרנו את עלויות האשראי הרצחניות והעמלות בבנקים בחברות כרטיסי האשראי באשראי החוץ בנקאי וחס וחלילה השוק האפור. (השוק החוץ בנקאי הפך למפלצת הקרובה לאשראי הניתן בבנקים)

עם כל מה שתיארתי כאן "איך עסקים וחברות יכולים לחיות"?

אז מה עושים? סוגרים את העסקים, יש מצב שכן רק בשנת 2014 הגיעו למעלה מ-800 חברות להליך פשיטת רגל בבתי המשפט ועוד אלפים עסקים קטנים קרסו.

ובכל זה מה עושים.

ראשית: לא מזרימים כסף לעסקים בריביות נשך של חברות כרטיסי האשראי, מוסדיים, ובטח ובטח לא מהשוק האפור.

עסק שהגיע למצב שזה האשראי שהוא צריך עדיף שישקול לסגור…

אך אם אנו מדברים על עסקים אשר תזרים המזומנים שלהם נמצא רוב ימי השנה על הגדר, עדיין יש מה לעשות בכדי להמשיך ולקיים את העסק

כמי שעוסק בייעוץ עסקי וליווי חברות אלה המלצותיי:

1. בחינת תיק האשראי והפיכתו להלוואות ארוכות טווח.

2. ניכיון של לקוחות בעיתיים (מחירים מתחת לעלות, תשלומים מאוחרים, התעסקות מעבר לזמן הנדרש)

3. מיקור חוץ: יש להוריד כמה שיותר הוצאות קבועות בעסק ולהפוך אותם למיקור חוץ, עולם מיקור החוץ תופס תאוצה בפרט בטכנולוגיית הענן החדשה. ולמעשה עומדים לרשות העסק מיליוני בני אדם אשר כל אחד מתמחה בתחום מסוים אשר מקיפים את כדור הארץ. (למען זה נולדה הטכנולוגיה המקרבת אנשים זה לזה ) ובכדי להמחיש אני אקח קטגוריה מתחום ההייטק כאשר להחזיק (כותב קודים) או תכנת המועסק במשרה מלאה עולה הון לחברה, הקולגה של העובד הזה יושב בסינגפור ומוכן לעשות את אותה עבודה אבל בעשירית ההוצאה בלי ליצור יחסי עובד מעביד, סוציאליות, רכב, והרבה כאב ראש. זאת דוגמה מענף ההייטק אבל ניתן לשייך זאת לכל קטגוריה מטלמרקטינג, שירותי מזכירות, בקרה, ועוד הרבה קטגוריות.

4. יש עסקים שהעובדים צריכים להיות "פיזית" במקום העבודה, גם כאן עדיף להוסיף לעובד עוד כמה שקלים ולבקש ממנו שיעבוד בשיטת מיקור החוץ. (חייבים להיות יצירתיים ולהתאים את המציאות לניהול העסק)

5. לא להחזיק עובדים שלא יוצרים ומייצרים, לא להחזיק עובדים בגלל אמוציות, לא להחזיק עובדים שהם בני משפחה ורק בגלל היותם בני משפחה הם מועסקים בעסק או בחברה

6. חיבור תפקידים מ שני עובדים לעובד אחד. (מאמר זה והמלצות אלה הם לעסקים שמוכנים להקשיב וליישם. ברור לי שיש פגיעה בעובדים אבל עיסוקי הוא לטובת בעלי החברות והעסקים) לא חס וחלילה שאני מזלזל בעובדים אבל ממשלות ישראל בשנים האחרונות ובתי המשפט לעבודה מחמירים מאד עם מעסיקים במיסים, בתנאים סוציאליים, בחופשות, בחוקים וכ"ד.

 

יכול להיות שמי מכם ירים "גבה" ויגיד "זה משוגע" אך אני יכול להוכיח כי בהדרכתי ובליווי העסקי הצלחתנו להגדיל רווח גולמי בעסקים וחברות בעשרות אם לא מאות אחוזים.

עסקים וחברות חייבים לשנות את הגישה האמוציונאלית לגישה רציונאלית ולא לחכות למחר שהעסק יקרוס.

המאמר נכתב ע"י דורון עמית ייעוץ עסקי מומחה לפתרון משברים בעסקים ופיתוח עסקים וחברות

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן