איך מונעים נפילה בעסק

איך מונעים נפילה בעסק

 41.500 עסקים נסגרו בשנת 2012.

נסגרו זה נכון, אבל השאלה המתבקשת כמה עסקים מסביב ניזוקו כתוצאה מקריסה של 41.500 עסקים, וכמה כספים נשארו חייבים 41.500 עסקים שנסגרו כך לפתע פתאום, וכמה עובדים איבדו את עבודתם ואת פרנסתם, ואולי אפילו לא קיבלו את שכרם, ומה קורה עם בעלי העסק אשר קרס, עכשיו הוא מתחיל את מסכת העינויים של בעלים של עסק שקרס, בנקים רודפים, ואולי כונס נכסים שבראש ובראשונה מאשים בקריסה את בעל העסק, ההשפלה, התחושה של "גנבתי" "נכשלתי" האשמות ההדדיות" ומי לא? ואחר כך הפגישה אצל עורך הדין, השרלטנות שעורך הדין מפגין,(שהרי הנה נפל דג שלם שמחביא מיליונים בצד ואפשר לחלוב) ההוצאה לפועל, סיבוב הגב של העובדים שקודם סגדו לו, ועכשיו הוא כלום בעיניהם: חפץ, כלי, עוד אדם מסכן…

יש המון סיבות לקריסה של עסקים, יש סקטורים שלמים של עסקים שפשוט נעלמים, שאין צורך יותר בשירותים או במוצרים שהם מציעים, כאלה שלא השכילו לשדרג בזמן, למתוח את המותג שבידם, להרחיב פעילות סינרגטית אחרת, לעומתם יש את אותם עסקים אשר הממשלה והריבון החליטו להשתלט על פלח שוק מסוים ולגמור את כול העסקים העוסקים בו. ויש כמובן את האקלים העסקי בו אנו נמצאים, אקלים אשר לא פוסח על אף סקטור או קטגוריה במשק הישראלי. פעם הביקוש גבוהה והעסק שיכור כלוט להצלחותיו ופעם הביקוש יורד ואז העסק מתחיל לחפש לעצמו תחליפי עיסוק דבר שלוקח זמן, אך לאינרציה הטבעית של עסקים "אין זמן" והעסק נכנס לסטטיסטיקה של 41.500 עסקים שקרסו.

היום אני יודע שלכול עסק, אבל לכול עסק, או חברה, ולא משנה אם עיסוקה בסנדלרות או עיסוקה בתחום ההייטק יש חיות, יש יכולת להמשיך לשרוד ואפילו להצליח, הכול זה עניין של ניהול. עסק יכול להתנהל על גבי ספינה גדולה ועסק יכול להתנהל על גבי סירה עם משוטים, אך עסקים יכולים להמשיך למרות כול הקשיים, המשברים, הכישלונות, וחוסר הצדק והאיזון בעולם העסקי.

מי שהקים עסקים בישראל, והכניס את השקל הראשון, יש לו את הפוטנציאל הבלתי נילאה לעלות למעלה, מי שהעסק או החברה שלו בתחילתו של מסע קשיים, מוטב שיידע לנצל כוחות חיצוניים להעמדת עסקו או חברתו חזרה על הפסים ולשנות את עתידה. מי שחושב כי ליפול זאת אופציה עדיף שלא ינהל עסקים או שלא יחשוב לפתוח עסק חדש כי זה מדבק. מי שמבין שליפול זה לא אופציה ומוכן לקבל עליו מהלכים קשים מנשוא הוא זה שימשיך בעולם העסקי ויצלח בו. מי שמתנהל עם שותפים והמרחק בין דעותיהם הולך וגובר אם כניסת העסק לקשיים, עדיף שייפרד או ידאג לצד שלישי מלכד לעסק שלו. מי שמאוהב בעובדים שלו וחושב שרק הם יכולים לעשות את עבודתם נכונה והם נכס צאן הברזל של החברה ייתן לעצמו סטירה ויעיר את עצמו מתרדמה.

עסק זה לא משחק ילדים, זה לא מונופול ולכן בעל עסק או מנכ"ל חברה חייב להשתמש בכול הכלים החיצוניים שלו על מנת להציל את העסק מנפילה. כן אני לא מתבייש, עסק חייב יועץ עסקי, לא כזה שיועץ, כזה שמלווה את העסק ותורם מניסיונו לעסק בכול רמות הניהול, כלכלי, ניהולי, כוח אדם, שיווק, מכירות וכיו"ב.

זכרו. כול עסק שמכניס אגורה הוא פוטנציאל להכניס מיליוני אגורות. זה רק ענין של ניהול והתנהלות.

http://www.calcalist.co.il/money/articles/0,7340,L-3594078,00.html

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן