איך לפתוח עסק למקצועות החופשיים

אני בעל/ת מקצוע חופשי ורוצה לפתח עסק.

כן, הרבה מאד מקצועות חופשיים התפתחו אצלנו בעשוריים האחרונים: בתחום היופי, הספורט, התזונה, ההיריון, הטבעוניות, הצמחוניות, בישול לסוגיו, סדנה כזאת וסדנה אחרת ומסתבר כי אכן אנשים נמשכים לסקטורים אלה מאחר והם הרבה יותר פתוחים לדברים חדשים, התנסויות חדשות מעבר לדרך חיים אחרת המצריכה הדרכה ע"י מומחה בתחום, אפילו "סטילינג" אישי מככב היום בין  נשים וגברים באוכלוסיות שונות. שלא לדבר על המקצועות החופשיים כמו עורכי דין, מנהלי חשבונות וקבלנים במקצועות השונים

למה זה הזמן לנקוט פעולה לפתיחת העסק.

אנשים היום הרבה יותר פתוחים, המגורים היום חוזרים להיות ב"קומונה" יש הרבה מפגשים בין אנשים אם זה במקומות העבודה, אם זה בשכונות התל אביביות החדשות שהתפתחו בעיקר בדרום תל אביב בואך שדרות רוטשילד הבימה, אם זה בערי הלוויין מסביב לתל אביב, אם זה בפגישות בבתי הספר אם הילדים, אם זה בחדר הכושר או בבריכה האינטראקציה היום בין אנשים גברים/נשים כאחד היא גבוהה ומבורכת ויכולה ליצור פעילות עסקית של מומחה כזה או אחר.

אז מה עושים?  

  1. התמקצעות נוספת ומשלימה של תחום המומחיות אם זה בסדנה, אם זה בקריאה, ואם זה בלימודים כאלה ואחרים על מנת להגיע ללקוחות כמה שיותר מקצועיים.
  2. הכנת החומר הפרסומי במתכונת של:1.יצירת הצורך לסוג הפעילות המוצעת 2. מתן הפתרון 3. פרטים ורקורד של יוזמת העסק,4. בידול (כל בעל עסק בתחום זה חייב שיהיה מבודל מהשני) לדוגמה ניתן להתאגד שתי נותני שירותים האחת בסטילינג והשנייה באיפור וליצור בידול של משהו + משהו במחיר ששני בעלות המקצוע ייהנו ממנו וללקוחה אשר תשלם מחיר מופחת ממה שהייתה משלמת לכל אחת בנפרד.
  3. לכל תחום עיסוק כדאי שיהיו חומרים משלימים לדוגמא: מי שעוסקת באיפור (שיהיה לה למכירה מוצרים סינרגטיים) מי שעוסקת בתזונה טבעונית/צמחונית (שיהיה לה למכירה תוספות מזון) מי שעוסק באימון אישי בספורט (שיהיה לו למכירה מוצרים כמו חבל קפיצות, כפפות, בקבוקים, ואפילו משקה אנרגיה לאחר אימון) מי שעושה סטילינג שיהיה לה הסכמים עם מספר חנויות או מעצבות שכל מכירה תכניס מעט כסף גם לכיסה. בצורה הזאת כל מי שהיא מומחית בתחום של מקצוע חופשי יכולה להגדיל את הכנסתה גם ממכירה של מוצרים.

בואו נדבר על השיווק, המכירות והפרסום!

א.         כפי שציינתי קודם היתרון היום שכולם יודעים על כולם אם זה באזור המגורים, השכונה, (בעשור האחרון הוקמו שכונות חדשות גם בערי הלוויין של תל אביב וגם צפונה דרומה ומזרחה של תל אביב,) במקום העבודה ובכלל.

ב.         הדרך הטובה ביותר היא (אם זה בתחילת הדרך) להציע טיפול או הדרכה או בכל קטגוריה שהעסק עוסק בו חינם למספר נשים/גברים באזור המגורים כאשר אלו יהוו את השופר הראשוני לכלל השכונה, או למקומות העבודה או האנשים שלקוחות אלה מכירים וכמו שאנו יודעים "לקוח מרוצה אחד מביא אתו עוד 10 לקוחות)

ג.          עלינו ליצור דף פייסבוק המכיל בתוכו את תחום התמחותנו, להדגיש מבצע, להדגיש בידול, ולשתף כמה שאנחנו יכולים (בנושא זה הייתי מרכז גם מסע פרסום (בפייסבוק מסעי הפרסום הם זולים מאד) המיועדים אך ורק לאזור השכונה בה אנו נמצאים.

ד.         להכין פלייר צבעוני או להשקיע בתלי דלת (פלייר היושב על ידית דלת הכניסה לבית) ולחלקו אך ורק באזור שהשירות שהחלטתם עליו דהיינו השכונה שלכם.

ה.         מה שאני מנסה להגיד לכם הוא הצורך לתקוף מקום/שכונה/יעד ממוקד וקטן על מנת ליצור מה שנקרא "קמפיין" (אבל מקומי/שכונתי בעלות נמוכה.)

ו.          חלק מהפליירים הייתי משאיר במרכז המסחרי של השכונה או המכולת השכונתית על מנת להגביר את הפרסום הממוקד.

ברגע שאנו "תוקפים" אזור קטן ומוכר לנו השמועות עוברות מפה לאוזן ואם ההתנהלות של בעל/ת העסק אכן נכונה, מתוכננת, מתגמלת, לא מסתכלת על הגרוש ויש בשירות הרבה נתינה אזי העסק יכול להתפתח הלאה והלאה.

לסיכום והמלצות

עולם התעסוקה הולך ומשנה את כוונו, יותר מעסיקים יעדיפו לעבוד אם עובדים במיקור חוץ בכדי להצליח ולשרוד בעולם העסקים העכשווי והעתידי. מהצד השני יש היום הרבה מאד נשים וגברים אשר יכולים בתחום התמחותם להקים עסק משלהם (עוסק פטור או עוסק מורשה) על מנת להרוויח בטח את המשכורת שהיה רגיל לה ואף להגדיל את הפוטנציאל של שכרו דבר אשר לא היה אפשרי לו בגלל תיחום השכר לסכום מוקצב.

אין צורך לפחד לפתוח תיק במס הכנסה ומע"מ אם צריך, אפשר להתחיל כעוסק פטור ובמידה וגדלים  ורוצים  לעבור לעוסק מורשה כל זה אסור שימנע מבעלי מקצוע חופשי אשר התרחב לתחומים רבים בעשורים האחרונים בכדי לחיות בכבוד ולעשות את מה שהם אוהבים.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי ממליץ בחום למתאימים לפעול בדרך זאת

D014_399238042

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן