איך לפתוח עסק למקצועות החופשיים

אני בעל/ת מקצוע חופשי ורוצה לפתח עסק.

כן, הרבה מאד מקצועות חופשיים התפתחו אצלנו בעשוריים האחרונים: בתחום היופי, הספורט, התזונה, ההיריון, הטבעוניות, הצמחוניות, בישול לסוגיו, סדנה כזאת וסדנה אחרת ומסתבר כי אכן אנשים נמשכים לסקטורים אלה מאחר והם הרבה יותר פתוחים לדברים חדשים, התנסויות חדשות מעבר לדרך חיים אחרת המצריכה הדרכה ע"י מומחה בתחום, אפילו "סטילינג" אישי מככב היום בין  נשים וגברים באוכלוסיות שונות. שלא לדבר על המקצועות החופשיים כמו עורכי דין, מנהלי חשבונות וקבלנים במקצועות השונים

למה זה הזמן לנקוט פעולה לפתיחת העסק.

אנשים היום הרבה יותר פתוחים, המגורים היום חוזרים להיות ב"קומונה" יש הרבה מפגשים בין אנשים אם זה במקומות העבודה, אם זה בשכונות התל אביביות החדשות שהתפתחו בעיקר בדרום תל אביב בואך שדרות רוטשילד הבימה, אם זה בערי הלוויין מסביב לתל אביב, אם זה בפגישות בבתי הספר אם הילדים, אם זה בחדר הכושר או בבריכה האינטראקציה היום בין אנשים גברים/נשים כאחד היא גבוהה ומבורכת ויכולה ליצור פעילות עסקית של מומחה כזה או אחר.

אז מה עושים?  

  1. התמקצעות נוספת ומשלימה של תחום המומחיות אם זה בסדנה, אם זה בקריאה, ואם זה בלימודים כאלה ואחרים על מנת להגיע ללקוחות כמה שיותר מקצועיים.
  2. הכנת החומר הפרסומי במתכונת של:1.יצירת הצורך לסוג הפעילות המוצעת 2. מתן הפתרון 3. פרטים ורקורד של יוזמת העסק,4. בידול (כל בעל עסק בתחום זה חייב שיהיה מבודל מהשני) לדוגמה ניתן להתאגד שתי נותני שירותים האחת בסטילינג והשנייה באיפור וליצור בידול של משהו + משהו במחיר ששני בעלות המקצוע ייהנו ממנו וללקוחה אשר תשלם מחיר מופחת ממה שהייתה משלמת לכל אחת בנפרד.
  3. לכל תחום עיסוק כדאי שיהיו חומרים משלימים לדוגמא: מי שעוסקת באיפור (שיהיה לה למכירה מוצרים סינרגטיים) מי שעוסקת בתזונה טבעונית/צמחונית (שיהיה לה למכירה תוספות מזון) מי שעוסק באימון אישי בספורט (שיהיה לו למכירה מוצרים כמו חבל קפיצות, כפפות, בקבוקים, ואפילו משקה אנרגיה לאחר אימון) מי שעושה סטילינג שיהיה לה הסכמים עם מספר חנויות או מעצבות שכל מכירה תכניס מעט כסף גם לכיסה. בצורה הזאת כל מי שהיא מומחית בתחום של מקצוע חופשי יכולה להגדיל את הכנסתה גם ממכירה של מוצרים.

בואו נדבר על השיווק, המכירות והפרסום!

א.         כפי שציינתי קודם היתרון היום שכולם יודעים על כולם אם זה באזור המגורים, השכונה, (בעשור האחרון הוקמו שכונות חדשות גם בערי הלוויין של תל אביב וגם צפונה דרומה ומזרחה של תל אביב,) במקום העבודה ובכלל.

ב.         הדרך הטובה ביותר היא (אם זה בתחילת הדרך) להציע טיפול או הדרכה או בכל קטגוריה שהעסק עוסק בו חינם למספר נשים/גברים באזור המגורים כאשר אלו יהוו את השופר הראשוני לכלל השכונה, או למקומות העבודה או האנשים שלקוחות אלה מכירים וכמו שאנו יודעים "לקוח מרוצה אחד מביא אתו עוד 10 לקוחות)

ג.          עלינו ליצור דף פייסבוק המכיל בתוכו את תחום התמחותנו, להדגיש מבצע, להדגיש בידול, ולשתף כמה שאנחנו יכולים (בנושא זה הייתי מרכז גם מסע פרסום (בפייסבוק מסעי הפרסום הם זולים מאד) המיועדים אך ורק לאזור השכונה בה אנו נמצאים.

ד.         להכין פלייר צבעוני או להשקיע בתלי דלת (פלייר היושב על ידית דלת הכניסה לבית) ולחלקו אך ורק באזור שהשירות שהחלטתם עליו דהיינו השכונה שלכם.

ה.         מה שאני מנסה להגיד לכם הוא הצורך לתקוף מקום/שכונה/יעד ממוקד וקטן על מנת ליצור מה שנקרא "קמפיין" (אבל מקומי/שכונתי בעלות נמוכה.)

ו.          חלק מהפליירים הייתי משאיר במרכז המסחרי של השכונה או המכולת השכונתית על מנת להגביר את הפרסום הממוקד.

ברגע שאנו "תוקפים" אזור קטן ומוכר לנו השמועות עוברות מפה לאוזן ואם ההתנהלות של בעל/ת העסק אכן נכונה, מתוכננת, מתגמלת, לא מסתכלת על הגרוש ויש בשירות הרבה נתינה אזי העסק יכול להתפתח הלאה והלאה.

לסיכום והמלצות

עולם התעסוקה הולך ומשנה את כוונו, יותר מעסיקים יעדיפו לעבוד אם עובדים במיקור חוץ בכדי להצליח ולשרוד בעולם העסקים העכשווי והעתידי. מהצד השני יש היום הרבה מאד נשים וגברים אשר יכולים בתחום התמחותם להקים עסק משלהם (עוסק פטור או עוסק מורשה) על מנת להרוויח בטח את המשכורת שהיה רגיל לה ואף להגדיל את הפוטנציאל של שכרו דבר אשר לא היה אפשרי לו בגלל תיחום השכר לסכום מוקצב.

אין צורך לפחד לפתוח תיק במס הכנסה ומע"מ אם צריך, אפשר להתחיל כעוסק פטור ובמידה וגדלים  ורוצים  לעבור לעוסק מורשה כל זה אסור שימנע מבעלי מקצוע חופשי אשר התרחב לתחומים רבים בעשורים האחרונים בכדי לחיות בכבוד ולעשות את מה שהם אוהבים.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי ממליץ בחום למתאימים לפעול בדרך זאת

D014_399238042

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עיסקי

אנו מציעים לכם ליווי מלא ובנוסף ייעוץ עיסקי המוביל ל-100% הצלחה מוכחת בהגדלת המכירות והרווחים שלכם. מטרתנו שתבואו להרוויח יותר מהכסף ומהעסק שלך ותעבדו פחות

ליווי עסקים

אם אתם בעלים של עסק או חברה ואתם רוצים להצליח, להיות הטובים ביותר, לתת שירות טוב יותר ללקוחות שלכם ולהנות מרווחים ואיכות חיים גבוהה אבל

בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים

מדוע למעשה עסק זקוק לתכנית עסקית? מהי בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים? והאם בכלל זה נחוץ בהתחלה או באמצע התהליך. מי שרוצה להקים עסק חדש

יועץ שיווקי מומלץ

בחירת יועץ שיווקי שיצליח ליצור שינוי אמיתי בעסק היא למעשה משימה לא פשוטה כלל. כדי להמנע מטעויות, להלן כמה טיפים לזיהוי יועץ שיווקי מומלץ, ואיך

חברת ייעוץ לעסקים

אצלנו תמצאו חברת ייעוץ לעסקים אשר משלבת ייעוץ עסקי פרקטי ממוקד עם יצירתיות וגמישות שמאפשרת לנו להוביל אותך להצלחה שלך. אנו לא יושבים סתם ומחכים

שיווק מוצר יועץ אסטרטגי

לגבי שיווק מוצר יועץ אסטרטגי לקראת תהליך של שיווק מוצר יועץ אסטרטגי יכול לסייע בבניית התוכנית האסטרטגית והשיווקית. את התוכנית השיווקית יש לבנות לאחר האבחון של

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן