איך למנוע חור בתזרים המזומנים

איך למנוע חור בתזרים המזומנים

עסקים

הסיכון שבעסקים

לאן יכולה להוביל טעות קריטית בעסק אחד ומה קורה עם טעות כזאת קורה בעסק השני.

 קחו לדוגמא את הפשלה כן הפשלה שכול העיתונות הכלכלית מדברת עליה קרי "חור" בתזרים המזומנים של חברת החשמל בסך מיליארד וחצי שקל.

אז ראשית חשוב שנבין שתזרים מזומנים בעסק הוא המהלך הכי חשוב וקובע של כול עסק ועסק. בלעדי תזרים מזומנים לכול הפחות לשלושה חודשים קדימה עסק לא יכול לפעול.

יש בעלי עסקים שכול חודש מסכמים את ההכנסות שלהם ודי מרוצים כי בסיכום הוצאות מול הכנסות הם מרוויחים., העניין הוא שלא מספיק לעשות תחשיב של רווח חשבונאי בלבד אלה חייבים להמשיך ולעשות את הרווח התזרימי כפי שהוא מתקבל מניהול תזרים המזומנים של העסק.

ובחזרה, לפשלה של "חברת החשמל" אז טעות כזאת של מיליארד וחצי שקל יכולה הייתה למוטט את מערך הכספים של חברת החשמל ולהביא אותה למצב של חדלות פירעון (במידה ולא הייתה חברה כפי שהיא אם אינטרס ציבורי גבוהה ע"י הציבור). חשבו מה היה קורה לחברה פרטית עם טעות של מיליון וחצי ₪ טעות בתזרים המזומנים שמוסיף לגרעון. האם היה מישהו יכול להושיע אותה כמו שהמדינה תושיע את חברת החשמל.

למקרה זה אני לא קורה איפה ואיפה, מכיוון שכולנו יכולים להיפגע עם המדינה לא תושיע את חברת החשמל ותכסה על הגירעון שהתגלה אצלה מעבר לגירעונות ולקשיים שיש לחברת החשמל בתזרים המזומנים שלה ביום יום.

חשוב שנלמד בעלי העסקים והחברות שהצמדות לתזרים מזומנים הוא הניהול הנכון ביותר בצד החשבונאי של העסק או החברה. ואי ניהול נכון של התזרים יכול להביא לקריסתו של העסק.

ישנם דרכים רבות לנהל תזרים מזומנים, הקושי בתזרים הוא גורם ההכנסות שכאן אין בטחון מלא שאכן התזרים יוכל לעמוד בהערכות שלו בצד ההכנסות, אך לכול עסק יש את האופי שלו וחשוב לקחת ממוצע של שלושה חודשים אחורה של הכנסות על מנת למצוא את המשוואה של צפי ההכנסות בתזרים קדימה.

אתם חייבים לנהל תזרים מזומנים ממוחשב ובדקדקנות

חייבים לשמוע יותר על ניהול תקין

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן