איך למנוע חור בתזרים המזומנים

איך למנוע חור בתזרים המזומנים

עסקים

הסיכון שבעסקים

לאן יכולה להוביל טעות קריטית בעסק אחד ומה קורה עם טעות כזאת קורה בעסק השני.

 קחו לדוגמא את הפשלה כן הפשלה שכול העיתונות הכלכלית מדברת עליה קרי "חור" בתזרים המזומנים של חברת החשמל בסך מיליארד וחצי שקל.

אז ראשית חשוב שנבין שתזרים מזומנים בעסק הוא המהלך הכי חשוב וקובע של כול עסק ועסק. בלעדי תזרים מזומנים לכול הפחות לשלושה חודשים קדימה עסק לא יכול לפעול.

יש בעלי עסקים שכול חודש מסכמים את ההכנסות שלהם ודי מרוצים כי בסיכום הוצאות מול הכנסות הם מרוויחים., העניין הוא שלא מספיק לעשות תחשיב של רווח חשבונאי בלבד אלה חייבים להמשיך ולעשות את הרווח התזרימי כפי שהוא מתקבל מניהול תזרים המזומנים של העסק.

ובחזרה, לפשלה של "חברת החשמל" אז טעות כזאת של מיליארד וחצי שקל יכולה הייתה למוטט את מערך הכספים של חברת החשמל ולהביא אותה למצב של חדלות פירעון (במידה ולא הייתה חברה כפי שהיא אם אינטרס ציבורי גבוהה ע"י הציבור). חשבו מה היה קורה לחברה פרטית עם טעות של מיליון וחצי ₪ טעות בתזרים המזומנים שמוסיף לגרעון. האם היה מישהו יכול להושיע אותה כמו שהמדינה תושיע את חברת החשמל.

למקרה זה אני לא קורה איפה ואיפה, מכיוון שכולנו יכולים להיפגע עם המדינה לא תושיע את חברת החשמל ותכסה על הגירעון שהתגלה אצלה מעבר לגירעונות ולקשיים שיש לחברת החשמל בתזרים המזומנים שלה ביום יום.

חשוב שנלמד בעלי העסקים והחברות שהצמדות לתזרים מזומנים הוא הניהול הנכון ביותר בצד החשבונאי של העסק או החברה. ואי ניהול נכון של התזרים יכול להביא לקריסתו של העסק.

ישנם דרכים רבות לנהל תזרים מזומנים, הקושי בתזרים הוא גורם ההכנסות שכאן אין בטחון מלא שאכן התזרים יוכל לעמוד בהערכות שלו בצד ההכנסות, אך לכול עסק יש את האופי שלו וחשוב לקחת ממוצע של שלושה חודשים אחורה של הכנסות על מנת למצוא את המשוואה של צפי ההכנסות בתזרים קדימה.

אתם חייבים לנהל תזרים מזומנים ממוחשב ובדקדקנות

חייבים לשמוע יותר על ניהול תקין

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן