איך למנוע חור בתזרים המזומנים

איך למנוע חור בתזרים המזומנים

עסקים

הסיכון שבעסקים

לאן יכולה להוביל טעות קריטית בעסק אחד ומה קורה עם טעות כזאת קורה בעסק השני.

 קחו לדוגמא את הפשלה כן הפשלה שכול העיתונות הכלכלית מדברת עליה קרי "חור" בתזרים המזומנים של חברת החשמל בסך מיליארד וחצי שקל.

אז ראשית חשוב שנבין שתזרים מזומנים בעסק הוא המהלך הכי חשוב וקובע של כול עסק ועסק. בלעדי תזרים מזומנים לכול הפחות לשלושה חודשים קדימה עסק לא יכול לפעול.

יש בעלי עסקים שכול חודש מסכמים את ההכנסות שלהם ודי מרוצים כי בסיכום הוצאות מול הכנסות הם מרוויחים., העניין הוא שלא מספיק לעשות תחשיב של רווח חשבונאי בלבד אלה חייבים להמשיך ולעשות את הרווח התזרימי כפי שהוא מתקבל מניהול תזרים המזומנים של העסק.

ובחזרה, לפשלה של "חברת החשמל" אז טעות כזאת של מיליארד וחצי שקל יכולה הייתה למוטט את מערך הכספים של חברת החשמל ולהביא אותה למצב של חדלות פירעון (במידה ולא הייתה חברה כפי שהיא אם אינטרס ציבורי גבוהה ע"י הציבור). חשבו מה היה קורה לחברה פרטית עם טעות של מיליון וחצי ₪ טעות בתזרים המזומנים שמוסיף לגרעון. האם היה מישהו יכול להושיע אותה כמו שהמדינה תושיע את חברת החשמל.

למקרה זה אני לא קורה איפה ואיפה, מכיוון שכולנו יכולים להיפגע עם המדינה לא תושיע את חברת החשמל ותכסה על הגירעון שהתגלה אצלה מעבר לגירעונות ולקשיים שיש לחברת החשמל בתזרים המזומנים שלה ביום יום.

חשוב שנלמד בעלי העסקים והחברות שהצמדות לתזרים מזומנים הוא הניהול הנכון ביותר בצד החשבונאי של העסק או החברה. ואי ניהול נכון של התזרים יכול להביא לקריסתו של העסק.

ישנם דרכים רבות לנהל תזרים מזומנים, הקושי בתזרים הוא גורם ההכנסות שכאן אין בטחון מלא שאכן התזרים יוכל לעמוד בהערכות שלו בצד ההכנסות, אך לכול עסק יש את האופי שלו וחשוב לקחת ממוצע של שלושה חודשים אחורה של הכנסות על מנת למצוא את המשוואה של צפי ההכנסות בתזרים קדימה.

אתם חייבים לנהל תזרים מזומנים ממוחשב ובדקדקנות

חייבים לשמוע יותר על ניהול תקין

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן