איך לבחור יועץ עסקי

בעלי עסקים מכירים מה זה יועץ עסקי, בתת מודעות הם מבינים את משמעות הדברים או התפקיד אך לעולם אינם מצליחים לפרוט את התרומה שיועץ עסקי (מלווה) תורם לעסק על כל אגפיו ותפקודו.

בואו נבין ביחד מה הוא יועץ עסקי ואיך בוחרים יועץ עסקי.

אין מילים מלתאר את התקופה של העסקים בשנים האחרונות, מספרים דמיוניים של קריסות עסקים ומספרים לא סבירים של פתיחת עסקים (הסטטיסטיקה מצביעה על הרבה יותר עסקים שנסגרים כבר בשנה הראשונה או שניה להתחלתם) והדבר קורה מאחר ועסקים לא חושבים נכון בקשר לפתיחת העסק לא בגלל שהעסק לא טוב אלא בגלל שאין להם עם מי לשתף את הרעיון שלהם או את עיקרו של העסק.

אומרים לכאלה שרוצים לפתוח עסק: אתם חייבים בראש ובראשונה תכנית עסקית ולאחר מכן תוכלו להתחיל,

שטויות במיץ עגבניות

אין אני אומר שלא צריכה להיות תכנית עסקית במספרים: הווה אומר תכנית שלוקחת הון עצמי + חישוב של הון זר + הוצאות הקמה + הוצאות תפעול לשנה הראשונה אין וזה לא נכון להכניס לתכנית העסקית את סעיף "ההכנסות" "זה הנעלם הגדול שכל כותבי התכניות העסקיות, היועצים של הרשות הממשלתית ובכלל כלל היועצים עושים את הטעות המרה הזאת "לא מחשבים הכנסות בתכנית עסקית" אני יודע שיגידו עלי משוגע, לא מבין עניין, איך לא נרשום הכנסות, איך נגיש לבנק…ואני אומר לכם שמי שמכניס הכנסות לתכנית העסקית סביר שיתרסק מהתמונה המעוותת של רישום דבר דמיוני שאף אחד לא יכול להתחייב עליו.

אנו מכירים הרבה מאד עסקים שחלמו על הכנסות כאלה ואחרות ואיך שהם פתחו מולם נפתח עוד עסק, הקטגוריה נפלה, מותג ענק הרחיב את המותג שלו והכניס את העיסוק שבגינו נפתח העסק שלך, תחרות אדירה, מחירים שממשיכים לרדת ואתה נגרר בכדי לשרוד להוריד גם כן מחירים מבלי לעשות חשבון נכון. ועוד אלפי סיבות מדוע ההכנסה שחשבת עליה לא מגיע : בהוצאות יש בטחון בהכנסות אין שום בטחון אפילו לא ביטוח…זכרו את זה זאת נקודה אקוטית בפתיחת עסק. גם כל הבקשות של הבנקים או הלוואות בערבות מדינה סעיף ההכנסה הוא לא אמתי, ואני אומר לכם בביטחון רב "הוא לא אמתי" הוא כיסוי לבנקים להרוויח יותר כסף בהלוואות בערבות מדינה. הבנק ירוויח העסק שלך יפסיד.

אז מה כן איך מנהלים עסק.

ובכן זאת בדיוק השאלה בה פתחנו את המאמר.

עסקים חייבים תמיכה וליווי של יועצים עסקיים מקצועיים ובעלי ניסיון "אדיר"

עסקים מתנהלים היום בדרך של מה שהיה טוב מבחינה אסטרטגית אתמול לא מתאים מחר.

עסקים מחויבים להתנהל בדרך הכי גמישה שרק ניתן על מנת לשרוד.

שימו לב בעשור האחרון כמה עסקים גדולים שינו את האסטרטגיה והטקטיקה שלהם מדי יום ביומו. קל וחומר עסקים יותר קטנים אם יכולות מימון פחותות.

עסקים חייבים היום תומך עסקי שהרי הם עסוקים בהישרדות ולא יכולים לראות את התמונה כולה.

 

יועצים עסקיים חייבים להיות מעורבים יותר בעסק ולא לייעץ למאות חברות בעת ובעונה אחת מאחר ועסק זקוק לייעוץ וליווי זמין, מידי,

בעלי עסקים חייבים להפנים שעצות של יועצים יכולים להישאר עצות אך עצות ביחד עם עשייה יכולים לקחת את העסק קדימה ולשחות אתו מול מים זורמים.

כאשר אתם בוחרים יועץ עסקי חשבו טוב טוב על העסק שלך…

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן