איך לבחור יועץ עסקי

בעלי עסקים מכירים מה זה יועץ עסקי, בתת מודעות הם מבינים את משמעות הדברים או התפקיד אך לעולם אינם מצליחים לפרוט את התרומה שיועץ עסקי (מלווה) תורם לעסק על כל אגפיו ותפקודו.

בואו נבין ביחד מה הוא יועץ עסקי ואיך בוחרים יועץ עסקי.

אין מילים מלתאר את התקופה של העסקים בשנים האחרונות, מספרים דמיוניים של קריסות עסקים ומספרים לא סבירים של פתיחת עסקים (הסטטיסטיקה מצביעה על הרבה יותר עסקים שנסגרים כבר בשנה הראשונה או שניה להתחלתם) והדבר קורה מאחר ועסקים לא חושבים נכון בקשר לפתיחת העסק לא בגלל שהעסק לא טוב אלא בגלל שאין להם עם מי לשתף את הרעיון שלהם או את עיקרו של העסק.

אומרים לכאלה שרוצים לפתוח עסק: אתם חייבים בראש ובראשונה תכנית עסקית ולאחר מכן תוכלו להתחיל,

שטויות במיץ עגבניות

אין אני אומר שלא צריכה להיות תכנית עסקית במספרים: הווה אומר תכנית שלוקחת הון עצמי + חישוב של הון זר + הוצאות הקמה + הוצאות תפעול לשנה הראשונה אין וזה לא נכון להכניס לתכנית העסקית את סעיף "ההכנסות" "זה הנעלם הגדול שכל כותבי התכניות העסקיות, היועצים של הרשות הממשלתית ובכלל כלל היועצים עושים את הטעות המרה הזאת "לא מחשבים הכנסות בתכנית עסקית" אני יודע שיגידו עלי משוגע, לא מבין עניין, איך לא נרשום הכנסות, איך נגיש לבנק…ואני אומר לכם שמי שמכניס הכנסות לתכנית העסקית סביר שיתרסק מהתמונה המעוותת של רישום דבר דמיוני שאף אחד לא יכול להתחייב עליו.

אנו מכירים הרבה מאד עסקים שחלמו על הכנסות כאלה ואחרות ואיך שהם פתחו מולם נפתח עוד עסק, הקטגוריה נפלה, מותג ענק הרחיב את המותג שלו והכניס את העיסוק שבגינו נפתח העסק שלך, תחרות אדירה, מחירים שממשיכים לרדת ואתה נגרר בכדי לשרוד להוריד גם כן מחירים מבלי לעשות חשבון נכון. ועוד אלפי סיבות מדוע ההכנסה שחשבת עליה לא מגיע : בהוצאות יש בטחון בהכנסות אין שום בטחון אפילו לא ביטוח…זכרו את זה זאת נקודה אקוטית בפתיחת עסק. גם כל הבקשות של הבנקים או הלוואות בערבות מדינה סעיף ההכנסה הוא לא אמתי, ואני אומר לכם בביטחון רב "הוא לא אמתי" הוא כיסוי לבנקים להרוויח יותר כסף בהלוואות בערבות מדינה. הבנק ירוויח העסק שלך יפסיד.

אז מה כן איך מנהלים עסק.

ובכן זאת בדיוק השאלה בה פתחנו את המאמר.

עסקים חייבים תמיכה וליווי של יועצים עסקיים מקצועיים ובעלי ניסיון "אדיר"

עסקים מתנהלים היום בדרך של מה שהיה טוב מבחינה אסטרטגית אתמול לא מתאים מחר.

עסקים מחויבים להתנהל בדרך הכי גמישה שרק ניתן על מנת לשרוד.

שימו לב בעשור האחרון כמה עסקים גדולים שינו את האסטרטגיה והטקטיקה שלהם מדי יום ביומו. קל וחומר עסקים יותר קטנים אם יכולות מימון פחותות.

עסקים חייבים היום תומך עסקי שהרי הם עסוקים בהישרדות ולא יכולים לראות את התמונה כולה.

 

יועצים עסקיים חייבים להיות מעורבים יותר בעסק ולא לייעץ למאות חברות בעת ובעונה אחת מאחר ועסק זקוק לייעוץ וליווי זמין, מידי,

בעלי עסקים חייבים להפנים שעצות של יועצים יכולים להישאר עצות אך עצות ביחד עם עשייה יכולים לקחת את העסק קדימה ולשחות אתו מול מים זורמים.

כאשר אתם בוחרים יועץ עסקי חשבו טוב טוב על העסק שלך…

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן