איך לא תכשלו במיזם ופתיחת עסק

איך לא תכשלו במיזם ופתיחת עסק

איך לא ליפול בפתיחת עסק יזמות

מאמר והמלצות זה מתכתבות עם המאמר הקודם שלי בנושא יזמות

יצא לי לקרוא מחקר על נושא היזמות של הישראלים. לפי מחקר זה רמת היזמות והרצון לפתוח עסקים בישראל עלתה בשנים 2016-2017 והיא נמצאת במקום ה-5 מסך המדינות המפותחות בעולם המערבי,

המשמעות היא כי 12.8% מהאוכלוסייה  (גילאי 18-64) נמצאים בשלבים הראשונים של הקמת העסק,  שלב ההתהוות וההקמה בהם העסק החדש לא שילם שכר מכל סוג יותר מ-3 חודשים, ושלב העסק הצעיר שמוגדר במהלך 3 חודשים ל-42 חודשים שבהם העסק שילם שכר או תגמולים.

פועל יוצא מהמחקר הוא כי עסקים והיזומות אינם שורדים למעלה מ- 3.5 שנים מרגע פתיחתם והופכים לנטל כלכלי כל זה גם בגלל שהעסקים והיזמיות התרכזו בתוכן המקצועי של העסקים ולא בהכנה ותכנון נכון בר קיימה ובניהול ברוח האקלים העסקי השורר בארץ ובעולם.

למעשה המחקר מצביע כי לשליש מהישראלים יש כוונה לפתוח עסקים חדשים ב-3 שנים הקרובות.

המחקר בחן את רמת הפחד מפתיחת עסקים ומיזמים חדשים ומצא כי אצל הגברים באוכלוסייה הפחד מלפתוח עסקים ולהיכשל גבוה יותר מאשר אצל אוכלוסיית הנשים.

מחקר GEM (Global Enterpreneurship Monitor) הוא מחקר השוואתי בינלאומי בנושא חדשנות, יזמות וצמיחה כלכלית, אשר החל בשנת 1999 ופועל כתוכנית מחקר רב-לאומית מתואמת, במטרה לספק הערכות ומדדים שנתיים על מצב היזמות בהתהוות, ועל ה"אקלים היזמי" במדינות המשתתפות. ייחודיות המחקר נובעת ממיקוד בחקר התנהגות היזמים כפרטים, ולא בעסק כארגון.

קראו עוד: צריך 2 לטנגו אני ורואה החשבון שלי 

מה אנו למדים ממחקר זה שהתפרסם לא מזמן

  1. יותר ויותר אנשים מבינים שבעולם החדש פתיחת עסק היא האלטרנטיבה לתעסוקה.
  2. שעולם השכירים הולך ונעלם עקב מחיקה של קטגוריות וטכנולוגיה.
  3. השינויים שעובר עולם התעסוקה הגלובלי.
  4. הצרכים המשתנים של האוכלוסייה הצורכת שירותים ומוצרים.
  5. אנשים הרבה יותר יצירתיים
  6. התפתחות עולם מיקור החוץ.
  7. הבנה כי מעבידים יעדיפו עובדי האאוטסורסינג ולא יחסי עובד מעביד בגלל עלויות מעביד
  8. רצון לשפר תנאים, איכות חיים, שפע
  9. הבנת העולם המשתנה מיום ליום.

היכן אנו מוצאים את הסיבה המרכזית לנפילת העסקים תוך תקופה קצרה.

 + כאשר אנו הולכים לפתוח עסק או לממש רעיון אנו חושבים על ברמה המקצועית של העסק (הווה אומר אם העסק מכוון לתחום מסוים אזי אנו יוצרים את כל הפיתוחים המכוונים למקצועיות שלו)

+ את הנושא המרכזי של תכנון העסק ברמה העסקית שלו אנו שוכחים (אולי עושים תכנית עסקית ביחד עם כלכלן המתארים תכנית פיננסית המבוססת אקסל, תאורטית אך לא מציאותית בהתחשב בתנודות הדרמטיות המתחוללות בעולם העסקים)

+ אנו חוסכים עלויות אשר מבטיחות את אחזקת העסק/המיזם לאורך זמן קרי התחברות ליועץ עסקי אשר יתמוך בבניית העסק/מיזם ובהכוונה בניהולו העסקי גרידא. (לעניין זה אני מבקש להבהיר שניהול עסק הוא לא רק הצד המקצועי שלו, באקלים העסקי של היום צריכים לנהל עסק לא רק מי שלמד מנהל עסקים או בעל מקצוע בתחומו אלא מי שיש לו ניסיון עתיר שנים בעולם הפיתולים המפותלים של עולם העסקים שזה אפשר רק למצוא אצל אנשים אשר ניהלו עסקים כעצמאים וידעו להתמודד עם כל המצבים)

+ יזמים חדשים ואפילו בעלי עסקים קיימים אין להם את היכולת לדעת את הנגלה והבלתי נגלה בניהול עסק בצד העסקי השיווקי, הכלים שעומדים לעסקים, קיצורי הדרך, הדרך לפתרון בעיות (שירותים אלה לא יוכלו להינתן ע"י רואה החשבון הנבחר מאחר וזה לא התמחותם-רבים הם העושים את הבלבול בין רואה חשבון או יועץ מס לבין יועץ עסקי וזאת בגלל הפחד של היזם החדש מנושא מס ההכנסה ולכן הם מעמידים את גורלם בידי רואה החשבון שבינו לבין יועץ עסקי הפער הוא גדול).

לסיכום 

הסיבה שכל שנה נסגרים למעלה מ-40 אלף עסקים נעוצה רובה ככולה בגלל שעסקים לא ידעו להתאים את עצמם לאקלים העסקי הנוכחי והמשתנה מיום ליום, לזה קוראים ניהול כושל, אני יכול לספר לכם שכמעט לכל עסק שאני מגיע מסכימים איתי בעלי העסקים או החברות שהם כשלו בהתאמת העסק לרוח התקופה ובניהול לא נכון.

עסקים לא יכולים להתנהל רק בתחום המקצועי שלהם, הם מחויבים להתנהל גם ברמה העסקית ניהולית, לא ניתן לבקש מבעל העסק או מנכ"ל החברה להתמודד עם ניהול העסק כפי שנדרש בתקופתנו אנו זה כמעט בלתי אפשרי, אפילו חברות גדולות המעסיקות סמנכ"לים לכל תחום כושלות ונופלות בגלל ניהול לא נכון בסופו של יום של המנכ"ל.

עסקים וחברות מחויבות להעסיק לפי שעות בריטיינר או בכל דרך אחרת יועץ עסקי מקצועי בעל ניסיון שילך עם בעל העסק או מנכ"ל החברה יד ביד וידברו שתיהם בגובה העניים. (למה יועץ חיצוני ולא סמנכ"ל או עוזר?) כי יועץ חיצוני נקי מאינטרסים ואילו עובד פנימי בהמלצותיו תמיד יהיו האינטרסים האישיים שלו כי כך הם התכונות האישיות.

צריך לזכור בפתיחת עסק/מיזם/עסק קיים אין את הפריבילגיה להיכשל.

לקריאת המלצות ומאמרים נוספים לחצו בקישור

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן