איך לא נאבד מכירה!

איך לא נאבד מכירה!

הכמהות ללקוח הנוסף!

הרצון שלנו לפגוש את הלקוח הנוסף זה שנכנס לעסקנו ואנו כבר כמהים לדעת מה רצונו.

 אנו מדברים על לקוח, מנהלים אתו שיחת מכירה, מתרכזים בשיחה על מנת שלא נאבד את הלקוח בנקודה מסוימת, מאמינים ש"הופ" תיסגר כאן מכירה! ולפתע פתאום נכנס בדלת לקוח נוסף! ומה שקורה "הפוקוס הלך" אנו כבר נשמעים יותר חלש מול הלקוח הקיים, המוח ההישרדותי שלנו כבר חושב על הלקוח החדש שנכנס, והרצון הוא לדעת או לשאול "כן אדוני כיצד אפשר לעזור לך? ופה עשינו את טעות חיינו "ברוב המקרים"  ברגע שהורדנו פוקוס מהלקוח עם זה בשיחת טלפון בסלולרי, ואם זה בהטיית תשומת הלב לעבר הלקוח החדש שנכנס, ייתכן מאד כי נאבד את המכירה, הלקוח ייצא מהחנות מבלי לרכוש ואנו נשאר שוב עם נקודת הפתיחה שהיה ללקוח הקודם אבל הפעם עם הלקוח החדש.

 עוד המלצות למכור יותר

שימו לב, תקדישו מחשבה, תהיו רגע עם מודעות עצמית גבוהה ותבחנו איך אתם מתנהגים כאשר לקוח חדש נכנס לעסק שלכם ברגע שאתם נמצאים עם לקוחות, ולא משנה עם זה בחנות, או מחדרכם במשרד, או בכול מקום מכירות כזה או אחר! המוח ההישרדותי שלנו מיד מפנה את שפת גופו (למרות שהוא עדיין בתקשורת עם הלקוח הקיים) לעבר הלקוח שנכנס, וכמו שאמרתי הפוקוס מול הלקוח הקיים נעלם.

 כ מי שנותן ייעוץ עסקי או משמש יועץ עסקי אני מדריך את הלקוחות, את צוות המוכרנים, את אנשי המכירות, שברגע שמקרה כזה קורה יפעלו בדרך שפת הגוף, ייתנו חצי חיוך אל עבר הלקוח הנכנס, ואם אין מישהו אחר שיטפל בלקוח החדש בסביבת המכירה הרי שהחיוך יהיה עם מבט "רגע אני מיד כולי בשבילך" כול זאת מבלי לאבד את הלקוח הקיים, או מבלי לתת ללקוח הקיים תחושה שהוא הפך להיות שני בחשיבותו במהלך הקנייה, כי אז הוא ירגיש מרומה ואפילו כעוס ועל כך יכולה ליפול מכירה.

 חשוב כי נבין כי שפת הגוף היא השפה הראשונית הנקלטת אצל בין התמותה הלוא הוא האדם, ואם נדע להפעיל שפה זאת ללא נדנוד עפעף, וללא תנועות ידיים, אלה "במבט אחד" אזי הלקוח הקיים לא יפגע ואילו הלקוח החדש יבין כי מחכה לו תשומת לב רבה ולא ירצה לעזוב את סביבת המכירה.

 אלמנט נוסף שרציתי לציין הוא ההתנהלות של סגירת מכירה עם לקוח ולאחר מכן את נושא הסגירה הסופית קרי "רגע התשלום" אנו כאנשי מכירות מפנים לאדם אחר העובד אתנו. גם כאן יכול להיווצר מצב של קצר מכירה, וכרטיס האשראי לא יישלף במהירות כפי שכבר נסגר עם המוכרן ההיפך! פתאום יכולות לצוץ עוד שאלות שהרי הלקוח הבין שהעניין ממנו עבר לאחר ואולי כבר הקניה או הרכישה לא מעניינת אף אחד. אנו צריכים לזכור שלקוח אומנם רוכש את מה שמציעים לו אבל האמון והקשר שנוצר עם המוכרן הוא זה שמביא אותו לעמדת הקופה ובעמדה זאת חשוב שהמוכרן יהיה שותף עד גמר הרכישה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן