איך כותבים תכנית עסקית

אנחנו יודעים כי לכל עסק חדש או קיים חייבים לעשות או לרענן, אבל אנחנו יודעים למה?

מדוע אנו צריכים תכנית עסקית

רוב היזמים החדשים וגם העסקים והחברות מכירים את צמד המילים "תכנית עסקית" האמת שתכנית עסקית דומה למפה אשר המטרה שלה להביא את היזם ליעדים שהציב לעצמו. זאת למעשה ההגדרה של התכנית.

ישנם יזמים אשר מבינים כי ללא תכנית עסקית אין הם יכולים להקים את היזמות שלהם כי זה נותן להם תחושת בטחון שאכן היזמות תלך בתלם שכותב התכנית יכתוב בה.

בואו נבחן למה ולאיזה מטרה אנו רוצים את התכנית:

1. ראשית התכנית צריכה להיות עבורנו, שאנו נדע במקסימום את עלות ההשקעה, עלויות התפעול השוטף, נגדיר את היזמות, נקבע כללים לפעולה נכונה של היזמות, וננסה לקמט את ההכנסות הצפויות לנו כתוצאה מההשקעה וההוצאה השוטפת.

2. שנית: בדרך כלל שאנו באים להקים יזמות חדשה או אנו כבר מקיימים עסק ומבקשים אשראי מהבנק לצורך: מימון, הון חוזר, רכישת ציוד, פרסום ושיווק, הבנק דורש מאתנו תכנית עסקית.

3. אותו דבר לגבי משקיע או מכירה של עסק דורש הרוכש או המשקיע תכנית עסקית על מנת לבדוק אם יש כדאיות פיננסית לעסק או ליזמות ולפי זה ופרמטרים נוספים לקבל החלטה.

4. קימות תכניות עסקיות נוספות המוגדרות בטפסים קבועים בעיקר במימון של הלוואה בערבות מדינה או כל מיני הלוואות של מוסדות וארגונים בארץ ובחו"ל הנכתבים ע"י אנשי המוסד או נותני שירותים בתחום חיצוניים.

איך צריכה להיות כתובה תכנית עסקית.

א. תיאור של המיזם לו נכתבת התכנית מבחינת מה מהות המיזם,
ב. גרפים וניתוחים של הסביבה העסקית בתחום המיזם,
ג. הדרך לתפעל את המיזם,
ד. תיאור הלקוחות הפוטנציאלים,
ה. הבידול
ו. תכנית מספרית הכוללת השקעה, תפעול, נקודת איזון, מכירות, תקבולים ותזרים מזומנים.

כל אלה ביחד יוצרים חוברת הכוללת את סיפור המיזם, החזון, העוגנים להפיכת המיזם לביצוע ריאלי ולהשגת המטרות של היזמים בהצגת תכנית עשירה ומרופדת וכמה שיותר מקדמי ביטחון על מנת להפוך אותה לתכנית רציונאלית ואפקטיבית למטרה אשר נכתבה.

קראו איך מותחים את המותג שלכם

דורון עמית והצוות הוציאו מידם תכניות עסקיות למגוון של עסקים בתחומים שונים כאשר המטרה הבסיסית היא לדאוג לתכנית ריאלית, ביצוע התכנית בשלבים, והבטחת המיזם או העסק הקיים.

הסכנה הגדולה בכתיבת תכנית היא ההבנה של היזם כי הוא חייב להפעיל אותה מ-DAY-1 וזאת טעות "עגומה" שעושים עסקים ויזמים רבים עשייה שמביאה לריסוק כל התכנית והביצוע.

בהצלחה

לקריאת מאמרים חשובים נוספים לחצו בקישור 

עוד על איך כותבים תכנית עסקית 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עיסקי

אנו מציעים לכם ליווי מלא ובנוסף ייעוץ עיסקי המוביל ל-100% הצלחה מוכחת בהגדלת המכירות והרווחים שלכם. מטרתנו שתבואו להרוויח יותר מהכסף ומהעסק שלך ותעבדו פחות

ליווי עסקים

אם אתם בעלים של עסק או חברה ואתם רוצים להצליח, להיות הטובים ביותר, לתת שירות טוב יותר ללקוחות שלכם ולהנות מרווחים ואיכות חיים גבוהה אבל

בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים

מדוע למעשה עסק זקוק לתכנית עסקית? מהי בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים? והאם בכלל זה נחוץ בהתחלה או באמצע התהליך. מי שרוצה להקים עסק חדש

יועץ שיווקי מומלץ

בחירת יועץ שיווקי שיצליח ליצור שינוי אמיתי בעסק היא למעשה משימה לא פשוטה כלל. כדי להמנע מטעויות, להלן כמה טיפים לזיהוי יועץ שיווקי מומלץ, ואיך

חברת ייעוץ לעסקים

אצלנו תמצאו חברת ייעוץ לעסקים אשר משלבת ייעוץ עסקי פרקטי ממוקד עם יצירתיות וגמישות שמאפשרת לנו להוביל אותך להצלחה שלך. אנו לא יושבים סתם ומחכים

שיווק מוצר יועץ אסטרטגי

לגבי שיווק מוצר יועץ אסטרטגי לקראת תהליך של שיווק מוצר יועץ אסטרטגי יכול לסייע בבניית התוכנית האסטרטגית והשיווקית. את התוכנית השיווקית יש לבנות לאחר האבחון של

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן