איך יוצרים תוכנית עסקית

תוכנית עסקית

טיפים והמלצות ליצירת תוכנית עסקית

מה למעשה זו תוכנית עסקית

איך אנו צריכים להתנהל עם תוכנית עסקית

האם תוכנית עסקית חשובה לעסק

האם עסק קיים או חדש חייב תוכנית עסקית 

למעשה על כול השאלות שהעליתי כאן התשובה היא כן!

תוכנית עסקית חשובה לעסק מבחינת הרבה מאד פרמטרים שמרכיבים אותה והם: מוצר/שירות, הגדרת יעדים, הגדרת דרכי פעולה, קביעת אסטרטגיה, באיזו טקטיקה נוהגים, מה הגבולות הפיננסיים לפעילות התוכנית, היכן עוצרים, ולמעשה בתוכנית העסקי יוצרים את המפה והניווט של העסק. 

השאלה הגורפת עד כמה במציאות של היום אפשר לקבוע יעדים שהסטייה מהם לא תהיה משמעותית מקביעת היעדים. שהרי גם שקובעים תוכנית עסקית נותנים לה מרחב תזוזה או שינוי באחוזים קצובים, הבעיה בתקופה שאנו נמצאים בה שהיא תקופה לא יציבה לעסקים בכלל  זה שלא בטוח שתוכנית עסקית שנקבעה בזמן X  אכן תהיה מתאימה ונכונה לזמן Y

 לדוגמא אני אתן רק את מגוון האסטרטגיות והטקטיקות שנאלצו להפוך המפלגות בישראל לקראת בחירות 2013 – כול יום צצה לה מפלגה, כול יום השתנו הסקרים מקצה לקצה, ובכול תקופת הזמן הקצרה של שלושה חודשים אשר בתוכה הייתה מלחמה שלא היה ניתן לצפות אותה במצעי המפלגות השתנתה המפה הפוליטי מבלי הכר. 

אותו דבר קורה בתחום העסקה כאשר פני המפה העסקית משתנה השכם והערב ומה יפה הדוגמא הבולטת יותר בימים אלה הוא כניסתה של המשביר לצרכן כרשת נוספת בתחום הקמעוניות כאשר היא שמה לה למטרה משווק אחר עם אסטרטגיה וטקטיקה מוסדרת מראש אשר צריכה עכשיו להשתנות כתוצאה מההתפתחות עקב כניסתה של המשביר לתמונה. 

ושלא נבין לא נכון, אני עדיין חושב שתוכנית עסקית חשובה וחיונית. אבל אני כן דואג מהמשתנים הרבים הקורים בשוק דינמי זה ביום יום. 

לפיכך המלצתי היא, לבנת את התוכנית העסקית, כן להשקיע מאמץ בהכנתה גם בתאוריה וגם כהכנה לפעולה, אך ליצור מצב או פרצות גדולים דיים בכדי לעמוד מול המשתנים הבלתי נראים שתמיד היו רק שבתקופה זאת הם הרבה יותר קריטיים. 

חייבים תוכנית עסקית

חייבים לדעת מה הם המשתנים בתוכנית העסקית

חייבים להיות בטוחים עד כמה שניתן בקיום הלכה למעשה של התוכנית

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו