איך יוצרים תוכנית עסקית

מאמן לעסקים
איך יוצרים תוכנית עסקית

תוכנית עסקית

טיפים והמלצות ליצירת תוכנית עסקית

מה למעשה זו תוכנית עסקית

איך אנו צריכים להתנהל עם תוכנית עסקית

האם תוכנית עסקית חשובה לעסק

האם עסק קיים או חדש חייב תוכנית עסקית 

למעשה על כול השאלות שהעליתי כאן התשובה היא כן!

תוכנית עסקית חשובה לעסק מבחינת הרבה מאד פרמטרים שמרכיבים אותה והם: מוצר/שירות, הגדרת יעדים, הגדרת דרכי פעולה, קביעת אסטרטגיה, באיזו טקטיקה נוהגים, מה הגבולות הפיננסיים לפעילות התוכנית, היכן עוצרים, ולמעשה בתוכנית העסקי יוצרים את המפה והניווט של העסק. 

השאלה הגורפת עד כמה במציאות של היום אפשר לקבוע יעדים שהסטייה מהם לא תהיה משמעותית מקביעת היעדים. שהרי גם שקובעים תוכנית עסקית נותנים לה מרחב תזוזה או שינוי באחוזים קצובים, הבעיה בתקופה שאנו נמצאים בה שהיא תקופה לא יציבה לעסקים בכלל  זה שלא בטוח שתוכנית עסקית שנקבעה בזמן X  אכן תהיה מתאימה ונכונה לזמן Y

 לדוגמא אני אתן רק את מגוון האסטרטגיות והטקטיקות שנאלצו להפוך המפלגות בישראל לקראת בחירות 2013 – כול יום צצה לה מפלגה, כול יום השתנו הסקרים מקצה לקצה, ובכול תקופת הזמן הקצרה של שלושה חודשים אשר בתוכה הייתה מלחמה שלא היה ניתן לצפות אותה במצעי המפלגות השתנתה המפה הפוליטי מבלי הכר. 

אותו דבר קורה בתחום העסקה כאשר פני המפה העסקית משתנה השכם והערב ומה יפה הדוגמא הבולטת יותר בימים אלה הוא כניסתה של המשביר לצרכן כרשת נוספת בתחום הקמעוניות כאשר היא שמה לה למטרה משווק אחר עם אסטרטגיה וטקטיקה מוסדרת מראש אשר צריכה עכשיו להשתנות כתוצאה מההתפתחות עקב כניסתה של המשביר לתמונה. 

ושלא נבין לא נכון, אני עדיין חושב שתוכנית עסקית חשובה וחיונית. אבל אני כן דואג מהמשתנים הרבים הקורים בשוק דינמי זה ביום יום. 

לפיכך המלצתי היא, לבנת את התוכנית העסקית, כן להשקיע מאמץ בהכנתה גם בתאוריה וגם כהכנה לפעולה, אך ליצור מצב או פרצות גדולים דיים בכדי לעמוד מול המשתנים הבלתי נראים שתמיד היו רק שבתקופה זאת הם הרבה יותר קריטיים. 

חייבים תוכנית עסקית

חייבים לדעת מה הם המשתנים בתוכנית העסקית

חייבים להיות בטוחים עד כמה שניתן בקיום הלכה למעשה של התוכנית

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן