איך יוצאים עם היד על העליונה בניהול משא ומתן

איך יוצאים עם היד על העליונה בניהול משא ומתן

משא ומתן!

כיצד מנהלים משא ומתן?

מי צריך לנהל משא ומתן והאם כול בעל עסק או מנהל עסקים יכול לנהל משא ומתן אפקטיבי.

מי לא מנהל משא ומתן, בעל עסק, מנהל, מנכ"ל, יו"ר מועצת מנהלים, וגם בני אדם ואזרחים מהשורה מנהלים משא ומתנים בימי חייהם.

למעשה משא ומתן טוב מציב פרמטרים נוחים להמשך התנהלות, לחסכון כספי, ולשיפור תנאים!

 משא ומתן הוא מן דו קרב של הורדת ידיים כאשר החזק יותר או זה שיש לו את טקטיקת הורדת הידיים בפאנץ' אחד הוא זה שמנצח! כן, משא ומתן עם כול הצביעות הנאמרת כי משא ומתן טוב לשני הצדדים, בסופו של יום, זה היוצא המנצח. הוא זה המרוויח! הצלחה של WIN-WIN היא רק בתאוריה ובקונספירציה לספר לשני "ניצחתי".

 כמי שנותן ייעוץ עסקי או משמש כ יועץ עסקי רב שנים למדתי במהלך השנים הארוכות כאיש עסקים או כבעלים של עסקים ובתוקף היותי גם משקיע, גם מנכ"ל, וגם יו"ר כי מסע ומתן דורש "הרבה שעות טיסה" עד שאתה מגיע להיות "אלוף" במשא ומתן, מבין את הפסיכולוגיה של כול אלה המנהלים אותו, יודע לחשב סיכויים וסיכונים על המקום, יודע להגיב תוך שבריר שנייה, יודע מתי הצד השני מנהל משחק כפול, מתי הרמת הקול היא טקטיקה של המשא, ובאופן כללי מתי כדאי לשבור או לקטוע את המשא ולהשאיר אותו באוויר.

 יחי ההבדל בין יועץ עסקי למלווה עסקי

יש אנשים "משופשפים" שיודעים בדיוק איך מנהלים משא ומתן, ומשתמשים במניפולציות כאלה ואחרות על מנת להביא את הצד שכנגד לחשיבה אחרת, תוך שמנהל המשא בכלל חושב לכוון הרצוי לו אבל מפזר ענני עשן על מנת שיעבדו על הצד השני ולמעשה ישרתו את האינטרס שלו.

 בכלל, חייבים להפנים, ניהול המשא, מטרתו העיקרית, להרוויח יותר כסף, להיטיב עם התנאים המביאים יותר כסף, ולקבל את הנוחות הגבוהה ביותר על מנת למצות את המקסימום בכדי להרוויח יותר כסף! מהצד השני מנהל משא טוב מטרתו לשלם כמה שפחות כסף, להביא את התנאים הטובים שהעלות תהיה נמוכה יותר, והתנאים יהיו כאלה מקלים שלא יעלו יותר כסף! וכמו שהבנתם "כסף" היא מילת הקסם בכול משא ומתן.

 המצער בניהול כזה שיש נותנים ולוקחים המערבבים "אמוציות" במשא ומתן! "כן, ממש אמוציות" ואז נושא ונותן מקצועי, משופשף ובעל ניסיון יודע להפעיל גם טקטיקות אמוציונליות שיעזרו לא בצד הזה או בצד השני.

 הנושא שאני מדבר עליו הוא מבחינתי אקוטי בכול תחומי העסקים בישראל, ניהול של משא נכון, מתיחת חבל עד הגבול האפשרי בלי לקרוע אותו, השארת דלתות פתוחים תוך חשיבה של הצד השני כי הדלת נסגרה הם מעיקרי המשא אותם מנהלים בעלי עסקים ומנהלים, אני מכיר מקרים של מניפולציות מפתיעות כאלה ואחרות של נושאי המתן שמי שהיה נוכח בחדר ולא יכול היה לעכל אותם בטנו הייתה מתהפכת 1000 סיבובים בדקה מהפחד או להפסיד את העסקה במשא או מההתחייבות שהעסקה הייתה משיטה עליו.

 אני רואה בעלי עסקים, מנהלי חברות, מנהלים בדירקטוריון אשר יושבים ימים כלילות בקביעת טקטיקה איך לבוא למשא ומתן, מה להכין, למה להתכונן, איך להציג את הדברים, מדפיסים את הטקטיקה, באים אייתה למסע ומתן, ו"בום" יושב מולם אחד מני רבים שמוריד להם בשנייה אחת את הרוח מהמפרשים וכול ההכנות המוקדמות גרמו לכך כי ידם יצאה על התחתונה.

 כ-ישראלים, שהאגו שלנו הוא די מנופח ובטוח בעצמו "שהרי מי יכול עלינו שנלחמנו בקרבות הכי קשים במלחמות ישראל" התכונה הזאת היא כמו "סרטן" במשא ולכן באדיקות כבדה אני קובע כי לעשות, לנהל ולתפוס פיקוד במשא ומתן הוא משורש המסע ומוביל להצלחתו של הצד החזק והמנצח.   

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן