איך יוצאים עם היד על העליונה בניהול משא ומתן

איך יוצאים עם היד על העליונה בניהול משא ומתן

משא ומתן!

כיצד מנהלים משא ומתן?

מי צריך לנהל משא ומתן והאם כול בעל עסק או מנהל עסקים יכול לנהל משא ומתן אפקטיבי.

מי לא מנהל משא ומתן, בעל עסק, מנהל, מנכ"ל, יו"ר מועצת מנהלים, וגם בני אדם ואזרחים מהשורה מנהלים משא ומתנים בימי חייהם.

למעשה משא ומתן טוב מציב פרמטרים נוחים להמשך התנהלות, לחסכון כספי, ולשיפור תנאים!

 משא ומתן הוא מן דו קרב של הורדת ידיים כאשר החזק יותר או זה שיש לו את טקטיקת הורדת הידיים בפאנץ' אחד הוא זה שמנצח! כן, משא ומתן עם כול הצביעות הנאמרת כי משא ומתן טוב לשני הצדדים, בסופו של יום, זה היוצא המנצח. הוא זה המרוויח! הצלחה של WIN-WIN היא רק בתאוריה ובקונספירציה לספר לשני "ניצחתי".

 כמי שנותן ייעוץ עסקי או משמש כ יועץ עסקי רב שנים למדתי במהלך השנים הארוכות כאיש עסקים או כבעלים של עסקים ובתוקף היותי גם משקיע, גם מנכ"ל, וגם יו"ר כי מסע ומתן דורש "הרבה שעות טיסה" עד שאתה מגיע להיות "אלוף" במשא ומתן, מבין את הפסיכולוגיה של כול אלה המנהלים אותו, יודע לחשב סיכויים וסיכונים על המקום, יודע להגיב תוך שבריר שנייה, יודע מתי הצד השני מנהל משחק כפול, מתי הרמת הקול היא טקטיקה של המשא, ובאופן כללי מתי כדאי לשבור או לקטוע את המשא ולהשאיר אותו באוויר.

 יחי ההבדל בין יועץ עסקי למלווה עסקי

יש אנשים "משופשפים" שיודעים בדיוק איך מנהלים משא ומתן, ומשתמשים במניפולציות כאלה ואחרות על מנת להביא את הצד שכנגד לחשיבה אחרת, תוך שמנהל המשא בכלל חושב לכוון הרצוי לו אבל מפזר ענני עשן על מנת שיעבדו על הצד השני ולמעשה ישרתו את האינטרס שלו.

 בכלל, חייבים להפנים, ניהול המשא, מטרתו העיקרית, להרוויח יותר כסף, להיטיב עם התנאים המביאים יותר כסף, ולקבל את הנוחות הגבוהה ביותר על מנת למצות את המקסימום בכדי להרוויח יותר כסף! מהצד השני מנהל משא טוב מטרתו לשלם כמה שפחות כסף, להביא את התנאים הטובים שהעלות תהיה נמוכה יותר, והתנאים יהיו כאלה מקלים שלא יעלו יותר כסף! וכמו שהבנתם "כסף" היא מילת הקסם בכול משא ומתן.

 המצער בניהול כזה שיש נותנים ולוקחים המערבבים "אמוציות" במשא ומתן! "כן, ממש אמוציות" ואז נושא ונותן מקצועי, משופשף ובעל ניסיון יודע להפעיל גם טקטיקות אמוציונליות שיעזרו לא בצד הזה או בצד השני.

 הנושא שאני מדבר עליו הוא מבחינתי אקוטי בכול תחומי העסקים בישראל, ניהול של משא נכון, מתיחת חבל עד הגבול האפשרי בלי לקרוע אותו, השארת דלתות פתוחים תוך חשיבה של הצד השני כי הדלת נסגרה הם מעיקרי המשא אותם מנהלים בעלי עסקים ומנהלים, אני מכיר מקרים של מניפולציות מפתיעות כאלה ואחרות של נושאי המתן שמי שהיה נוכח בחדר ולא יכול היה לעכל אותם בטנו הייתה מתהפכת 1000 סיבובים בדקה מהפחד או להפסיד את העסקה במשא או מההתחייבות שהעסקה הייתה משיטה עליו.

 אני רואה בעלי עסקים, מנהלי חברות, מנהלים בדירקטוריון אשר יושבים ימים כלילות בקביעת טקטיקה איך לבוא למשא ומתן, מה להכין, למה להתכונן, איך להציג את הדברים, מדפיסים את הטקטיקה, באים אייתה למסע ומתן, ו"בום" יושב מולם אחד מני רבים שמוריד להם בשנייה אחת את הרוח מהמפרשים וכול ההכנות המוקדמות גרמו לכך כי ידם יצאה על התחתונה.

 כ-ישראלים, שהאגו שלנו הוא די מנופח ובטוח בעצמו "שהרי מי יכול עלינו שנלחמנו בקרבות הכי קשים במלחמות ישראל" התכונה הזאת היא כמו "סרטן" במשא ולכן באדיקות כבדה אני קובע כי לעשות, לנהל ולתפוס פיקוד במשא ומתן הוא משורש המסע ומוביל להצלחתו של הצד החזק והמנצח.   

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן