איך יוצאים מבוץ עסקי

איך יוצאים מבוץ עסקי

עסקים בקשיים

עסקים לא גומרים את החודש

פתרון לעסקים בקשיים.

משבר בעסקים

הזרמת כספים מהכיס

הלוואות לעסקים

איך פותרים בעיות ניהוליות בעסקים

איך יוצאים מהבוץ 

כיועץ עסקי אני נקרא בין השאר לעסקים אשר הרימו ידיים ומכאן הם לא יודעים לאן לוקח אותם העסק, התחושה שלהם היא כי הם "מרוויחים" כסף, אבל הם נזקקים כול פעם לפני תשלום גדול מע"מ, משכורות, תשלומים למס הכנסה, או תשלומים שכירות לקחת הלוואות, הן הלוואות בנקאיות והן הלוואות חוץ בנקאיות או יותר גרוע מזה הלוואות שוק אפור בריבית נשך רצחנית. 

מצד שני שאני בודק את הניירת שלהם אני לא פעם מגלה כי עסקים כאלה משלמים סכומים לא מבוטלים למוסדות, להוצאות מיוחדות, לכיבוד הסכמים קודמים, התחייבויות שהיו טובות כאשר העסק הרוויח חשבונאית אך בשלוש או ארבע שנים אחרונות כתוצאה מכול מה שקורה במשק העסקי הם עדיין ממשיכים לנהוג כ-עולם כמנהגו נוהג- בלי כול פרופורציה כלל ועיקר למצב העכשווי של העסק. 

כיועץ עסקי ומי שמלווה עסקים, אני נתקל בבעלי עסקים מוכשרים אשר באמת לא יודעים "היום" איך לנהל את העסק שלהם ולא בגלל שהם אינם יכולים, פשוט הם אנשים ישרים שרוצים להרוויח ולעשות כסף לפרנסתם, פרנסת עובדיהם, להישאר נחמדים גם לעובדים גם לספקים וגם ללקוחות ולגרום לעצמם להיות חשופים בצריח מול כול העולם החיצוני והפנימי כאחד. 

כפי שכבר הזכרתי במאמרים קודמים שלי, לא ניתן היום לטפל בעסק או לנהל עסק ולא משנה מה גודלה והמחזור שלה, שהרי אנו רואים דוגמאות חיות של עסקים גדולים מאד שנמצאים בבעיות ניהול, בתזרים מזומנים שלילי, ברווח תפעולי הולך ופוחת, ובניסיון למחוק חובות בשיטות כאלה ואחרות. זה לא שלמעלה הניהול נכון, הסיכון מחושב, וההצלחה רק מאירת פנים. לא, כלל וכלל לא, רק שלמעלה יש משקיעים שמפסידים את כספיהם ובהיררכיה קצת יותר למטה בעלי העסקים והחברות הם אלה אשר פושטים את עורם ואף מגן או זיז יכול להצילם מקריסתם. 

מה שאני מנסה להטמיע אצל בעלי עסקים ומנהלי חברות, יכול באמת להיות כי העסק שלכם עובד, ויכול מאד להיות שאתם מרוויחים על הנייר. אבל מאד יכול להיות שהעסק או החברה שלכם לא מנוהלת נכון. ניהול הוא מילת המפתח בעסקים, ולא כולם יכולים להיות מנהלים טובים, לנהל היום במגזר העסקי זה לא רק לשבת ולהיות בעל תעודה של בוגר אחת הפקולטות בתחום הניהול או כלכלה וניהול עסקים, ניהול זו אומנות לשמה כי היא מורכבת מתמהיל של מספר גורמים שלא תמיד יש אותם לבעלי עסקים או חברות בתחומים השונים. 

אני אישית לאחר ניסיון של שנים בכול הרבדים המובילים ניהול של עסקים וחברות בטוח כי לעסק שלכם יש מקום בחיים העסקיים הקיימים, אך חיים אלה יכולים להמשך רק עם ניהול נכון, חוסר אמוציות, יכולת מחשבתית גמישה, ניהול סיכונים מחושב, תעוזה, מנהיגות, ועוד תכונות רבות המאפיינות היום את המנהל העסקי המוצלח. זכרו זה שאתם בעלי מקצוע בתחום ההתמחות שלכם עדיין לא אומר שאתם מנהלי עסקים המתאימים לרוח התקופה. לא. כלל ועיקר. לא!!! 

עסק שמנוהל נכון, לא צריך הלוואות לכיסוי תזרים המזומנים או ההון החוזר של החברה, עסק שמוכר פחות חייב בשלב ראשוני להתאים את ההוצאות להכנסות, עסק שחפץ חיים חייב להיות גמיש ולהתגמש כול יום מחדש או בשפה יותר פשוטה לשנות צורת ניהול מדי יום ביומו, כמו שעסק חייב מקצועיות בתחום ההתמחות שלו כך הוא צריך ניהול ושיווק הנעשים ע"י אנשים מקצועיים, ואין בושה או חרפה להיעזר ביועצים כאלה ואחרים, אם זה טוב בממשל, זה גם חייב בעסקים. (ראש ממשלה לא מבין בכלכלה אך יש לו שר אוצר, שר אוצר גם הא ולא לא מבין בכלכלה יש לו יועצים) כך מתנהלים חיים בעולם הגלובלי של היום. ומי שמתבייש, או מי שהאגו לא נותן לו להעזר, יגיע רק לתוצאות הפוכות בגללם הוא קם כול בוקר ממיטתו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן