איך בכול זאת מקימים עסק

איך בכול זאת מקימים עסק

רבים פונים אלי בשאלה "אני רוצה להקים עסק" "יש לי רעיון מצוין"  אבל אני לא יודע מה סכום ההשקעה שאני אצטרך להשקיע בעסק…וזה מפחיד אותי…א) כי אני לא יודע ו-ב) אני לא בטוח שיש לי את הכסף בכדי לפתוח את המיזם שלי ועוד לא להתקיים ממנו בתחילת דרכו. השאלות האלה מדליקות אותי. מכיוון שראשית אני שמח שנולד עוד כשרון שרוצה לצאת ממעגל הנוחות ולהשקיע זמן וכסף במיזם שחלם עליו ושנית אני יודע שהפונה בכלל לא יודע שכול יום שעובר והוא לא בתוך המיזם שלו אלה רק בחשיבה ובחלומות עליו המחיר להקמתו עולה.. וכאן אני רוצה להרגיע את מרבית היזמים….עסק או רעיון בתחילתו לא נדרשת לו השקעה גדולה או בא נאמר עסק בסדר גודל של עובד אחד (בעל העסק) ואולי מספר נספחים… לא דרושה השקעה גדולה…ואפילו אפשר לכנות אותה "השקעה קטנה" הכלים שעומדים לרשותנו היום בכדי להציב עסק על הרגליים הם גדולים והאפשרויות הם רחבות. אני למשל נגד השיטה של לקיחת הלוואה לעסק הן באמצעות קרן ממשלתית והן באמצעות התחייבויות בנקאיות (ואני מדבר על עסק קטן) מהסיבות המפורטות להלן.. קרנות ממשלתיות (מטי ודומיהן)  מחיבות תוכנית עסקית +, ליווי יועץ מטעמם בעלות של 4000 ₪ בערך…. מדוע? א. אני לא מאמין בהתחייבות נוספת מעבר להשקעה של היזם, ב. אני לא חושב (מתוך הכרות אישית) שהיועצים יש להם את היכולת, הידע והכי חשוב הניסיון בלהצעיד היום עסק בג'ונגל הקיים הן מבחינת מיתוג, בידול, הולכה בין הטיפות ובולטות.. עסק לדעתי יכול להתחיל עם הון חוזר קטן מבלי להתחייב ייתר על המידה ולהעמיד סיכונים גבוהים בפני היזם… הגישה שלי לקבלת הלוואות היא אותה גישה לצרכני סמים ..עסק מתחיל לא צריך להתפשט להלוואות. עסק קיים שהתנהלותו לא נוהלה נכון ופוטנציאל השיווק שלו גדול יש מקום לצרוך הלוואה לצורך הון חוזר אבל בטח לא עסק או מיזם חדש באשר הוא. יש לנו היום היועצים והמלווים המקצועיים ובעלי הניסיון "שעשו כמה פרויקטים בחייהם" את היכולת להצעיד עסק חדש במינימום השקעה ועסק ותיק יותר ליותר הכנסות שימלאו לו את הקופה…דורון עמית יועץ עסקי-ייעוץ עסקי-ייעוץ שיווק-מנטור

קרא על ניהול תזרים מזומנים נכון

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן