איך בוחרים יועץ עסקי טוב

בחירת יועץ עסקי

בחירת ייעוץ עסקי.

 ככול שאני נפגש עם יותר ויותר אנשים אני מגלה את חוסר ההבנה הקיים בין זה הדורש ייעוץ עסקי לבין זה הנותן ייעוץ עסקי. רבים אבל ממש רבים חושבים כי ייעוץ עסקי זה הליך או תהליך שקשור אך ורק לרואה החשבון. רבים לא מבינים כי רואה החשבון "כבודו במקומו מונח" אינו יועץ עסקי והוא לא יכול להיות לתהליכים עסקיים הקורים או נצרכים בעסק אלה אך ורק בתוצאות אותו מביא העסק. רואה חשבון כ-כלל עיסוקו המרכזי בפיקוח על מערכת הנהלת החשבונות וייצוג מול שלטונות המס.

 כ יועץ עסקי מאד קשה להסביר זאת לבעלי עסקים או לכאלה אשר רוצים לפתוח עסקים כאשר התוצאה הסופית או המגמה היא ללכת עם רואה החשבון המוכר והידוע שלהם או זה שפגשו כמרצה באחד הקורסים או הסדנאות שעברו במסגרת זו או אחרת.

 טיפ בשיווק אומר כי הכניסה אל רואה חשבון מוכר או מומלץ היא זאת שדוחפת את בעלי העסקים למינם להסתפק ברואה החשבון כי מבחינתם הם כבר מכירים אותו או יותר נכון מישהו המליץ עליהם כמו הסיפור המוכר "הרואה חשבון שלי תותח הוא עבד במס הכנסה" ולכן ברירת המחדל היא תמיד ללכת אם מישהו מומלץ או מוכר ולא עם יועץ עסקי פחות מוכר לבעל העסק.

יועץ עסקי לחברות גדולות

 קורה הרבה כי אני נפגש עם בעלי עסקים או כאלה שרוצים לפתוח עסק שלבסוף הם מחליטים להיות עם רואה החשבון שלהם גם בתחום העסקי מבלי שהם מבינים כי רואה החשבון הוא מחשבון ולא איש עסקים (הוא יכול להמליץ, לכוון, להתוות דרך חשבונאית ולא עסקית).

 המעניין הוא שכמות בעלי העסקים או היזמים החוזרים אלי לאחר 6 חודשים ואפילו שנה רק מוכיחה את החשיבה והבהירות בנושא שרואה חשבון אינו מלווה עסקי, וכאשר אני יושב עם אותם החוזרים הם לא מבינים בכלל כיצד פעלו, מה עשו, וכול קשר בין התחום העסקי להמלצות החשבונאי רחוקות מלכת אחת מהשנייה.

נכון יש לי אינטרס בכתבה זאת אך מעבר לאינטרס יש את העובדות והאמת, ייעוץ עסקי זו חובה של כול בעל עסק או יזם חדש לשכור לעצמו, יועץ עסקי הוא לא בגדר של יועץ, הוא בגדר של מוביל ומדריך בדיוק כמו מדריך הספארי בקנייה המוביל את התיירים שלו בנבכי היערות האריות והנמרים.( האם הייתם הנוסעים לטיול בספארי בארץ אפריקנית רחוקה ללא מדריך תיירים ועוברים לבד את כול הפיתולים הדומים להפליא לפיתולים של עולם העסקים).

 קבלו החלטה נבונה.

הפנימו שהיכולות של יועץ ומלווה עסקי הם לא התכונות שיש לרואה חשבון

גם בתחום היועצים העסקיים יש ויש.

יש את בוגרי אינסטנט לימודים שעכשיו אומרים אנו יועצים עסקיים

יש את היועצים העסקיים "הטלנטים" מהטלוויזיה, שכולם מכירים, אבל הם משדרים לרבים ופחות ליחידים (יש אנשים שמקבלים ייעוץ עסקי ומתפארים בשם של סלב כזה או סלב אחר) כיצד זה תורם לעסק "זה לא ברור"

ויש את היועצים העסקיים, עם ניסיון רב שנים, אם יכולות, אם מנהיגות, ידע, ניסיון, התכוננות לכול מקרה כי עולם העסקים הוא הפכפך ומי שיספר לכם שאצלו הכול טוב פשוט "משקר".

עשו חושבים טוב לפני שתבחרו את היועץ והמלווה העסקי שלכם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן