איך בוחרים יועץ עסקי טוב

בחירת יועץ עסקי

בחירת ייעוץ עסקי.

 ככול שאני נפגש עם יותר ויותר אנשים אני מגלה את חוסר ההבנה הקיים בין זה הדורש ייעוץ עסקי לבין זה הנותן ייעוץ עסקי. רבים אבל ממש רבים חושבים כי ייעוץ עסקי זה הליך או תהליך שקשור אך ורק לרואה החשבון. רבים לא מבינים כי רואה החשבון "כבודו במקומו מונח" אינו יועץ עסקי והוא לא יכול להיות לתהליכים עסקיים הקורים או נצרכים בעסק אלה אך ורק בתוצאות אותו מביא העסק. רואה חשבון כ-כלל עיסוקו המרכזי בפיקוח על מערכת הנהלת החשבונות וייצוג מול שלטונות המס.

 כ יועץ עסקי מאד קשה להסביר זאת לבעלי עסקים או לכאלה אשר רוצים לפתוח עסקים כאשר התוצאה הסופית או המגמה היא ללכת עם רואה החשבון המוכר והידוע שלהם או זה שפגשו כמרצה באחד הקורסים או הסדנאות שעברו במסגרת זו או אחרת.

 טיפ בשיווק אומר כי הכניסה אל רואה חשבון מוכר או מומלץ היא זאת שדוחפת את בעלי העסקים למינם להסתפק ברואה החשבון כי מבחינתם הם כבר מכירים אותו או יותר נכון מישהו המליץ עליהם כמו הסיפור המוכר "הרואה חשבון שלי תותח הוא עבד במס הכנסה" ולכן ברירת המחדל היא תמיד ללכת אם מישהו מומלץ או מוכר ולא עם יועץ עסקי פחות מוכר לבעל העסק.

יועץ עסקי לחברות גדולות

 קורה הרבה כי אני נפגש עם בעלי עסקים או כאלה שרוצים לפתוח עסק שלבסוף הם מחליטים להיות עם רואה החשבון שלהם גם בתחום העסקי מבלי שהם מבינים כי רואה החשבון הוא מחשבון ולא איש עסקים (הוא יכול להמליץ, לכוון, להתוות דרך חשבונאית ולא עסקית).

 המעניין הוא שכמות בעלי העסקים או היזמים החוזרים אלי לאחר 6 חודשים ואפילו שנה רק מוכיחה את החשיבה והבהירות בנושא שרואה חשבון אינו מלווה עסקי, וכאשר אני יושב עם אותם החוזרים הם לא מבינים בכלל כיצד פעלו, מה עשו, וכול קשר בין התחום העסקי להמלצות החשבונאי רחוקות מלכת אחת מהשנייה.

נכון יש לי אינטרס בכתבה זאת אך מעבר לאינטרס יש את העובדות והאמת, ייעוץ עסקי זו חובה של כול בעל עסק או יזם חדש לשכור לעצמו, יועץ עסקי הוא לא בגדר של יועץ, הוא בגדר של מוביל ומדריך בדיוק כמו מדריך הספארי בקנייה המוביל את התיירים שלו בנבכי היערות האריות והנמרים.( האם הייתם הנוסעים לטיול בספארי בארץ אפריקנית רחוקה ללא מדריך תיירים ועוברים לבד את כול הפיתולים הדומים להפליא לפיתולים של עולם העסקים).

 קבלו החלטה נבונה.

הפנימו שהיכולות של יועץ ומלווה עסקי הם לא התכונות שיש לרואה חשבון

גם בתחום היועצים העסקיים יש ויש.

יש את בוגרי אינסטנט לימודים שעכשיו אומרים אנו יועצים עסקיים

יש את היועצים העסקיים "הטלנטים" מהטלוויזיה, שכולם מכירים, אבל הם משדרים לרבים ופחות ליחידים (יש אנשים שמקבלים ייעוץ עסקי ומתפארים בשם של סלב כזה או סלב אחר) כיצד זה תורם לעסק "זה לא ברור"

ויש את היועצים העסקיים, עם ניסיון רב שנים, אם יכולות, אם מנהיגות, ידע, ניסיון, התכוננות לכול מקרה כי עולם העסקים הוא הפכפך ומי שיספר לכם שאצלו הכול טוב פשוט "משקר".

עשו חושבים טוב לפני שתבחרו את היועץ והמלווה העסקי שלכם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן