איך בוחנים את העסק שלנו

איך בוחנים את העסק שלנו

איך אנו בוחנים את העסק שלנו?

מה עלינו לקחת בחשבון כאשר אנו רוצים לבחון את העסק שלנו מההיבטים השונים שלו.

אז נכון, בדרך כלל בעלי עסקים מבקשים את מאזן הבוחן שלהם לתקופה מסוימת ועל סמך מאזן זה הם קובעים את הנתונים של העסק שלהם.

 פעולה זאת אינה נכונה למחשבה.

בראש ובראשונה מאזן הבוחן שאנו מקבלים מרואה החשבון או מיועץ המס אינו משקף נכונה את תוצאות הרווח וההפסד שלנו בשני פרמטרים חשובים!

עם זה עסק שיש בו מלאי-אזי מאזן הבוחן לא משקף את ערך המלאי עם הוסף לו מלאי או נגרע ממנו מלאי.

 אני מרויח ולא רואה את הכסף-קראו

החזרי הלוואות לא נכללים במאזן הרווח וההפסד.

יכול להיות מצב שעסק מרוויח ע"פ נתוני מאזן הבוחן אבל לא מספיק בכדי לכסות גם את ההלוואות שמחזיר העסק.

במקרים כאלה מוטב שייעשה בדק ביית רציני בתחום ההוצאות של העסק וניסיון מסיבי של הקטנת ההוצאות השוטפות, הקטנת המלאי הנמצא בעסק ואי חידושו רק על פי תחזית מכירה של שלושה חודשים קודמים לו (בנטרול תקופת החופשים או החגים) כמו כן הוצאות קבועות חובה שייבדקו, ניסיון להעלות את המכירות בכול הדרכים העומדים לרשותנו, ואולי פריסה מחודשת של החזר ההלוואות.

עסקים חייבים שיהיו להם תאום תזרימי בין ההוצאות לבין ההכנסות, לפעמים נוצר מצב בעסקים ש"הגלגול" (הווה אומר קבלה של תקבולים בזמן קצר יותר של תשלום לספקים) יוצר אצלם עודף תזרימי מזויף אשר נותן את התחושה כי העסק מרוויח חשבונאי ותזרימי. וממצב מסוכן כזה צריך להיזהר.

אחד הפתרונות לכך הוא ניהול תזרים מזומנים או בתוכנה ייעודית לכך או בבניה של גיליון אקסל, תזרים המושתת על ארבעה חודשים קדימה כאשר ההוצאות נכתבות וידועות ואילו ההכנסות צריכות להיעשות על פי הערכה  (הערכה הניתנת לביצוע ע"פ סכומי המכירות בחצי שנה אחורה או כבר ע"י חשבוניות אשראי שהוצאו והתקבולים עליהם ידועים (פחות או יותר מראש).

כמי שנותן ייעוץ עסקי הפרמטרים האלה של:  הפסד או רווח במאזן הבוחן, דרך ותהליך תזרים המזומנים, הסתמכות על יותר או פחות מלאי, תשלומי הספקים, ותקבולי הלקוחות עושים לו בלבול רציני בלבול אשר מערפל חושים ויוצרים מצגי שווא ובלבול בהחלטות של בעלי העסקים.

לדוגמא: נתקלתי כבר בבעלי עסקים אשר רואים כי הם נמצאים בשולי המסגרת התחתונים, וכביכול עומדים לרשותם כול המסגרת הבנקאית וכתוצאה מכך הם מרשים לעצמם לשחרר רסן, לבצע קניות, או לשלם עבור אלמנטים לא מתוכננים מבלי לקחת בחשבון את המשך תזרים המזומנים.

חובה! על עסקים להיות עם תזרים מזומנים ל ארבעה חודשים קדימה כפי שציינתי ולו רק בכדי להיות מוגנים מפני הפתעות, ואם יש הפתעות תזרים המזומנים אז עדיף להתכונן להם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן