איך אנו מתייחסים לעסקים קטנים וגדולים

איך אנו מתייחסים לעסקים קטנים וגדולים

האיוולת בכלכלת העולם.

חוסר השוויון והצדק ב"כיצד דברים מתנהלים"

שוויון בנטל מהו?

אינטרסים מהם?

חלק מהאנשים שהביאו את הכלכלה לאן שהגיע נובע מבצע כסף של מנכלים וראשי דירקטוריון של חברות ציבוריות אשר היו צריכים להביא עסקים לפירמה, עסקים אשר דרשו גיוס כספים מהציבור ומהמשקיעים, שהפכו להיות כושלים אבל את שכר המיליארדים הם כבר שלשלו לכיסם. 

לא, ענינו לא צרה כי נשיאת בית המשפט העליון לשעבר רכשה דירה ב-10 מיליון שקל, זה לא עניינינו, זה גם לא עניינינו כיצד היא שילמה את הדירה. אבל זה כן משקף כי האליטה הישראלית, השולטת במערכות המשפט, הממשל, והכלכלה. זו אליטה סגורה מזן אחד יחיד ומיוחד.

 העם בישראל, זה אותו עם שהחליט לבחור ביאיר לפיד ובנפתלי בנט הוא זה שסולד מכול האליטה הממשלתית, העסקית הציבורית, התקשורת ומה שקוראים לו הון מחובר לשלטון. העם הזה מאס בבוכהלטריה ובשקר שנוצר, העם הזה, לא יכול לסבול יותר את האיפה והאיפה. העם מבין שיש שכבת אצולה וכול השאר זה מהביניים ומטה.

אנשי העסקים שלנו, אלה בעלי העסקים הקטנים והבינוניים אשר מעסיקים למעלה מ-50% מכלל המועסקים במשק הישראלי עם תל"ג גבוהה בהרבה מכול הקונצרנים הגדולים, הוא זה אשר לא יכול להרים את הראש מנטל המיסים, האגרות, ההתחייבויות, החוקים, חוקי העבודה, הריביות, הריביות על הלוואות חוץ בנקאיות, הוא זה אשר בסופו של דבר יקום ויתקומם. ממשלה אשר בעל כורחה נאלצת להתאחד עם אלה הדורשים שוויון בנטל, צריכה לקום ובאמת ליצור את השוויון. ממשלה אשר מחפשת את מושבי המשילות ועושה קואליציה עם מפלגה סקטוריאלית אשר מרחיקה את נושא השוויון בנטל כי היא מייצגת נאמנה את ציבור בוחריה (שהוא חלק מהעם) לא יכולה בימים אלה למשול. 

שוויון בנטל הוא לא רק מי ילך לצבא ומי לא שוויון בנטל הוא דין אחד לבעל עסקים שקרס והפך לפושט רגל, וטיקון שקרס והותיר מספרות וחובות לנושים שגם הוא יהפוך לפושט רגל…עם אחד דין אחד ולא מחבואים אחרי חברות וקונצרנים תאגידיים רבי עוצמה הקשורים להון ולשלטון, שוויון בנטל הוא הרחקת לוביסטים ממסדרונות הכנסת על מנת שלא ישפיעו בחזקת "הון ושלטון" על חברי הכנסת. אם היו לוביסטים לציבור העסקים הקטנים והבינוניים בכנסת אזי אפשר היה להחזיק לוביסטים גם עבור החברות הגדולות במשק. זה שוויון. ולשוויון כזה העם רוצה.  

העולם קיבל שינוי, העם חושב אחרת, העם יותר משכיל, רואה את האיוולת שלא כמו הוריו הלוא משכילים שקיבלו כול דבר כמובן מאליו. דווקא שלטונות קודמים היו הרבה יותר טובים בנושא השוויון ורק נזכיר לדוגמא את ממשלתו של מנחם בגין אשר חתרה כי טלוויזיה לא תהיה רק בבית העשירים אלה בביתם של כול תושבי מדינת ישראל.

ממשלת ישראל הנוכחית קיבלה כרגע תזכורת מהעם בדמות אותו זוג יאיר לפיד ונפתלי בנט, מוטב לה לממשלה כי יישמעו לצלילי הפעמון הצועק והמצלצל בחוצות העיר, מותב לה לממשלה לזרום עם העם ולהבין את רצונו. ממשלה משרתת עם ועם לא משרת ממשלה. ימי הביניים עברו הלכו להם, תקופת הרודנים הולכת ונגמרת. הוגו גאווס, אסד, סאדם חוסיין, מובארק ועוד.

העם צועק, בעלי העסקים צועקים, החלשים זועקים, המשכילים מתארגנים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן