איך אנו מתייחסים לעסקים קטנים וגדולים

איך אנו מתייחסים לעסקים קטנים וגדולים

האיוולת בכלכלת העולם.

חוסר השוויון והצדק ב"כיצד דברים מתנהלים"

שוויון בנטל מהו?

אינטרסים מהם?

חלק מהאנשים שהביאו את הכלכלה לאן שהגיע נובע מבצע כסף של מנכלים וראשי דירקטוריון של חברות ציבוריות אשר היו צריכים להביא עסקים לפירמה, עסקים אשר דרשו גיוס כספים מהציבור ומהמשקיעים, שהפכו להיות כושלים אבל את שכר המיליארדים הם כבר שלשלו לכיסם. 

לא, ענינו לא צרה כי נשיאת בית המשפט העליון לשעבר רכשה דירה ב-10 מיליון שקל, זה לא עניינינו, זה גם לא עניינינו כיצד היא שילמה את הדירה. אבל זה כן משקף כי האליטה הישראלית, השולטת במערכות המשפט, הממשל, והכלכלה. זו אליטה סגורה מזן אחד יחיד ומיוחד.

 העם בישראל, זה אותו עם שהחליט לבחור ביאיר לפיד ובנפתלי בנט הוא זה שסולד מכול האליטה הממשלתית, העסקית הציבורית, התקשורת ומה שקוראים לו הון מחובר לשלטון. העם הזה מאס בבוכהלטריה ובשקר שנוצר, העם הזה, לא יכול לסבול יותר את האיפה והאיפה. העם מבין שיש שכבת אצולה וכול השאר זה מהביניים ומטה.

אנשי העסקים שלנו, אלה בעלי העסקים הקטנים והבינוניים אשר מעסיקים למעלה מ-50% מכלל המועסקים במשק הישראלי עם תל"ג גבוהה בהרבה מכול הקונצרנים הגדולים, הוא זה אשר לא יכול להרים את הראש מנטל המיסים, האגרות, ההתחייבויות, החוקים, חוקי העבודה, הריביות, הריביות על הלוואות חוץ בנקאיות, הוא זה אשר בסופו של דבר יקום ויתקומם. ממשלה אשר בעל כורחה נאלצת להתאחד עם אלה הדורשים שוויון בנטל, צריכה לקום ובאמת ליצור את השוויון. ממשלה אשר מחפשת את מושבי המשילות ועושה קואליציה עם מפלגה סקטוריאלית אשר מרחיקה את נושא השוויון בנטל כי היא מייצגת נאמנה את ציבור בוחריה (שהוא חלק מהעם) לא יכולה בימים אלה למשול. 

שוויון בנטל הוא לא רק מי ילך לצבא ומי לא שוויון בנטל הוא דין אחד לבעל עסקים שקרס והפך לפושט רגל, וטיקון שקרס והותיר מספרות וחובות לנושים שגם הוא יהפוך לפושט רגל…עם אחד דין אחד ולא מחבואים אחרי חברות וקונצרנים תאגידיים רבי עוצמה הקשורים להון ולשלטון, שוויון בנטל הוא הרחקת לוביסטים ממסדרונות הכנסת על מנת שלא ישפיעו בחזקת "הון ושלטון" על חברי הכנסת. אם היו לוביסטים לציבור העסקים הקטנים והבינוניים בכנסת אזי אפשר היה להחזיק לוביסטים גם עבור החברות הגדולות במשק. זה שוויון. ולשוויון כזה העם רוצה.  

העולם קיבל שינוי, העם חושב אחרת, העם יותר משכיל, רואה את האיוולת שלא כמו הוריו הלוא משכילים שקיבלו כול דבר כמובן מאליו. דווקא שלטונות קודמים היו הרבה יותר טובים בנושא השוויון ורק נזכיר לדוגמא את ממשלתו של מנחם בגין אשר חתרה כי טלוויזיה לא תהיה רק בבית העשירים אלה בביתם של כול תושבי מדינת ישראל.

ממשלת ישראל הנוכחית קיבלה כרגע תזכורת מהעם בדמות אותו זוג יאיר לפיד ונפתלי בנט, מוטב לה לממשלה כי יישמעו לצלילי הפעמון הצועק והמצלצל בחוצות העיר, מותב לה לממשלה לזרום עם העם ולהבין את רצונו. ממשלה משרתת עם ועם לא משרת ממשלה. ימי הביניים עברו הלכו להם, תקופת הרודנים הולכת ונגמרת. הוגו גאווס, אסד, סאדם חוסיין, מובארק ועוד.

העם צועק, בעלי העסקים צועקים, החלשים זועקים, המשכילים מתארגנים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן