אז בשביל מה אתה צריך ייעוץ עסקי

אז בשביל מה אתה רוצה ייעוץ עסקי.

רבים מבעלי העסקים בישראל הבינו כי הם חייבים יועץ עסקי בעסקם, יותר מזה רבים הפנימו כי הם לא צריכים יועץ עסקי "שילחש על אוזנם" אלא יועץ שילווה אותם בכול השלבים של העסק או החברה מכול מצב אשר הוא נמצא.

אין צורך להלל ולפאר את היתרונות של יועץ מקצועי ובעל ניסיון בחיים העסקיים תרתי משמע ולא צריך להוסיף מדוע חשוב שבעסקי שנות ה-2000+++ יועץ עסקי חייב להיות חלק אינטגרלי מפעילותו של כול עסק ויעידו על כך מנהלי ופקידי הבנקים השונים המוכנים ללכת עם עסקים בתנאי שיש לידם יועץ עסקי מקצועי. וזה רק חלק מהיתרונות של יועץ.

אם כך היכן נמצאת הבעיה.

מדוע למרות שיש יועצים לעסקים, עסקים קורסים או לא מצליחים לעבור את רף ההמראה שלהם.

הסיבה נעוצה בשלושה פרמטרים מרכזיים.

האחד

תחום הייעוץ העסקי אינו מחייב תואר אקדמאי או הכניסה לתפקיד זה לא מחייבת הכשרה אקדמאית, כל דכפין ייטה ויכנס, כל משועמם מחליט להיות יועץ עסקי, כול בוגר קורס בשיווק או אצל אחד מכוכבי הראליטי מבין שהוא יועץ היכול לנווט ולהכשיר בעלי עסקים לנהל את עסקם ומכאן יוצא שהאכזבה מצד הלקוחות היא גבוהה.

 

השני

קשה מאד מבחינה אנושית לבעלי עסקים המתמחים כול אחד בתחומו לקבל המלצות או תובנות של היועץ, מבחינתו הכלים והניסיון שמביא היועץ לתהליך הייעוץ העסקי הם זרים לו והוא פוחד לאבד את החוזקות שהיו לו עד כניסת היועץ לתפקיד ויוצא שמצד אחד יש יועץ לעסק אך מהצד השני תובנותיו לא מתקבלים או מתקבלים בחלקם. בחשיבה כזאת עדיף לא לשכור יועץ עסקי.

 

השלישי

בעלי עסקים נכנסים להשוואות לא נכונות לגבי היועץ העסקי המתאים להם, מילת המפתח עבור אלה המבקשים ייעוץ הינה "תכנית עסקית" זה המשפט השגור בפיהם ועל פי זה הם מבינים כי העסק שהם רוצים להקים או העסק בו הם נמצאים יוכל לקבל פוליסת ביטוח להצלחה והגשמה של עסקם לדורות, אז שלא!!! תכנית עסקית היא אכן חשובה והיא נכתבת בלוח האקסל שיסודו זה הכפל והחילוק אבל במציאות הדברים שונים מקצה לקצה, יועץ עסקי טוב הוא לא רק זה שכותב את התכנית העסקית הוא בעיקר זה שמוביל את התכנית העסקית על כול קיצורי הדרך וחסכון שכר הלימוד הנדרשים מניהול לא עסקי מקצועי וניסיון.

 

אני תקווה כי התובנה וההבנה מה צריך לקבל מיועץ תשתרש אצל בעלי עסקים ומנהלי חברות לפני שהם קובעים "מי יוביל אותם"

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן