אז איך בכול זאת מוכרים

למה אין מכירות, מדוע קניות הצרכנים יורדות, מדוע אנשים לא מגיעים למרכזי התרבות או לאולמות הבידור…תשובה פשוטה! לאנשים אין כסף!

ההכנסה בציבור הישראלי הולכת ופוחתת וההוצאה הולכת וגדלה.

מאז שנכנסנו אל ה-OECD כולם נהנים לעשות את ההשוואה בנינו לבין מדינות ה-OECD.

אין צורך! אירופה לא תהיה לאזרחי מדינת ישראל במעמד הביניים. (דרך אגב) במעמד הביניים אני גם מכליל כמובן את בעלי העסקים ובעלי החברות הפרטיות במשק הישראלי גם הם נמנים על מעמד הביניים במדינה.

כ יועץ עסקי אני מבין מיום ליום כי התמעטות הקונים במרכזי הקניות במטרה לקנות הולכת ופוחתת וזה כולל גם את המרכולים הגדולים טרם חג הפסח אפריל 2014. קל וחומר התמעטות הקונים ברחובות העיר ואצל החנויות הפזורות ברחבי העיר או מרכזי המסחר מחוץ לאזורי הקניות בקניונים או במרכזים הפתוחים.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי לעסקים כאלה ואחרים אשר עושים מאמץ עילאי בכדי להציע את מרכולתם באמצעי המדיה השונים אך לקוחות איין ואלה שמגיעים הרכישות שלהם מועטות אני ממליץ ל"עצור" לא להשקיע כסף רב בפרסום ולהתכנס לפרסום הרבה יותר קטן וממוקד. זה לא שלקוחות לא רוצים לרכוש. פשוט אין להם כסף מיותר לרכישות, ולפני שיוצאים למסע קניות הכרחי אנשים נוהגים לעשות סקר שור ולהגיע לנקודת המכירה הזולה. (כמובן תלוי באיזה מוצרים או שירותים אנו עוסקים)

41% הוא הפער בין רמת המחירים לתוצר במשק הישראלי ומכאן נובע הפער האדיר בין הכנסה להוצאה לנפש, הוצאה שלא יכולה לתרום למסחר העסקי לגדול ולהגדיל מכירות קל וחומר שכול יום נפתח מרכול חדש, עסק חדש, אתר אינטרנט למכירות חדש, מה שמותיר את המשווקים עם נתח שוק מחולק להרבה גורמים.

אם נסתכל במקרו נבין כי הבריחה של הממשלה מאחריות כלפיה תושביה, מכירת נכסי "העם" לחברות פרטיות ולבעלי הון, ההפרטה הבלתי מרוסנת של נכסי הממשלה, הורדת מיסים ישירה אבל עליית המיסים העקיפים הם אלו שהביאו את הציבור להיות במצב שבו הוא נמצא ולמעשה הותירו את מקבלי השכר במגזר הציבורי, החברות הציבוריות, גבוהים עד כדי "בלתי נתפשים" ואילו את רוב העם או רוב העשירונים "עניים" בכדי להגיע למיצוב כלכלי הגיוני כתמורה לעבודתם.

ומכאן נשאלת השאלה האם השיטה הקפיטליסטית היא השיטה הנכונה בריבוי עם, בריבוי אוכלוסייה, בהגדלת תוחלת החיים, ביותר אנשים חיים ונושמים שיכולים לחיות "לחיות" בדרך נורמאלית במציאות הקפיטליסטית.

כלכלה היא לא מדע מדויק, ולכן אין בטחון כלל ועיקר כי מה שנחשב מדיניות קפיטליסטית היא אכן המדיניות והשיטה הנכונה לעולם של שנות האלפיים ו!!!

על מנת לקיים ולהתקיים אנו כול יום צריכים להמציא את עצמנו מחדש

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן