איך בוחרים ייעוץ עסקי

איך בוחרים ייעוץ עסקי

 אז איך בכול זאת בוחרים יועץ עסקי, ואצל מי מחליטים לקבל ייעוץ עסקי או לשם שינוי ליווי עסקי, ויש כאלה השואלים האם יועץ עסקי זה גם יועץ שיווק, או יועץ עסקי בכלל הוא גם יועץ עסקי לעסקים קטנים. והכי מעניין האם כול מה שתיארתי כאן גלום ביועץ אחד שהוא כלכלן או רואה חשבון כפי שרבים נוהגים לחשוב ולקטלג? האמת זה קצת מסובך, אבל בואו ואתן לכם מספק טיפים או המלצות כיצד להתייחס לתחום הזה שנקרא יועץ עסקי. 

האמת היא ש-כמו בשאר התחומים אנו נתקלים באנשים המתהדרים באחד מהתפקידים שתיארתי מעלה וזאת כאשר חלק מהם בוגרים של אוניברסיטת ה"אינסטנט" של כוכבי הראליטי, או כאלה שעשו תפקידים פיקודיים בצבא, או כאלה שנגעו בתחום העסקים כמו מתווכים לדוגמא, או מנהלי כוח אדם ואדמיניסטרציה בחברות גדולות, או מנהלי שיווק בכול מיני סוגים של עסקים, כולם ככולם נגעו בתחום הנושק לעסקים הן בתור שכירים והן בתור אלה שהחליטו להיות עצמאים מבית היוצר של כוכבי הראליטי. זה בערך החתך הפרסונלי של ה"יועצים העסקיים" אותם אתם יכולים לראות ולשמוע את מרגליות פיהם במדיה. 

לעומת זאת יש את היועצים העסקיים (שלהם הלקוח הפוטנציאלי קורא "יועץ עסקי" ) שזה אנשי האקדמיה בעיקר בתחום החשבונאות (רואי חשבון) או כלכלנים בעלי תארים שונים. כאן הטעות של הלקוח הישראלי או הצרכן הישראלי ליועץ עסקי היא מעוותת מיסודה מאחר ויעצים שהם רואי חשבון או כלכלנים יכולים להסתכל על העסק רק מאספקט אחד והוא האספקט הפיננסי, הכלכלי, רואה חשבון או כלכלן לא מכירים ניהול, כוח אדם, הורדת תקורות, שיווק, פרסום, מכירות, יצירתיות, הגברת מכירות וכול אגפי העסקים הקיימים בעולם העסקים. 

כ-יועץ עסקי אני מבין כי הבעיות הנובעות בעסקים, או התכנון לפתוח עסקים, או החובה להחזיק ולהזניק את העסק קדימה לא תבוא מפסיקתו של רואה החשבון או הכלכלן שהרי במספרים סדורים הוא התמחה ולמד ולא ביצירת המספרים אותם מביא היועץ המקצועי שנבחר.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי הן כיזם, בעל חברות, איש עסקים, פרסום ושיווק אני יכול לעמוד על טיבו של היועץ העסקי האולטימטיבי לעסקים. חברה או עסק חייבים ייעוץ עסקי מאנשים שמגיעים מהשטח, מאנשים שזינקו ואנשים שקרסו, מאנשים שניסו פעם הצליחו, נכשלו, וזינקו שוב, מאנשים שיודעים ומכירים את חיי המסחר, את הניהול, את הצד הפיננסי של כול עסק ועסק, כאלה שיודעים לנתח גם דוחות כספיים ולהסיק מסקנות, כאלה שלא התאוריה הכשירה אותם אלה המעשים והניסיון ויותר חשוב האחריות שהייתה על גבם בתור יזמים, בעלי עסקים, מעבידים וכול השאר…זהו היועץ האולטימטיבי שעסקים צריכים להיעזר בהם.

באמת, יוצא לי לשבת עם כול כך הרבה בעלי עסקים, וכאשר אני שומע את המונולוגים שלהם, רואה החשבון המליץ לי כך, ויועץ המס המליץ לי כך, ומנהל העבודה שלי אמר תעשה כך, והחבר הטוב שלי יעץ לי לפנות לשם. ואז אני שם את ידי בראשי ושואל. נו. ומה עכשיו? האם רואה החשבון מבין בזה, האם מנהל העבודה הוא לא ה-YES-MEN שלך, האם החבר שלך מתמחה במה שאתה עושה, האם אתה לא חושב שאתה חייב יצירתיות בעסק שלך, האם אתה לא מבין כי עסקים כמוך יש למכביר ואתה הוא זה שצריך לבלוט. מי יבליט אותך? רואה החשבון, הכלכלן, לא. למה? כי התמחותו במספרים ולא ברעיונות.

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי זו תובנה שנולדת מאיש עסקים שהצליח, שנפל, שיצר, שקם, שהרים, שהוביל, זהו היועץ העסקי שאתה צריך.

הקשב לי, יש לי ניסיון רב מאד בחיים העסקיים והיצירתיים, אני לא רק יועץ או נותן ייעוץ, אני מרגיש בזה שליחות.   

התקשר לדורון עמית כי זה היועץ שלך (יועץ ומלווה)

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן